• Konceptuál CZ

2x Gosudar - Novoroční projev a tři úryvky z tiskové konference

Novoroční projev k občanům Ruska

Vážení občané Ruska, Drazí přátelé!

Rok 2020 končí za pár minut.

Setkali jsme se s ním přesně před rokem a my, stejně jako lidé po celém světě, jsme samozřejmě mysleli a snili o dobrých změnách. Pak si nikdo nedokázal představit, jakými zkouškami budeme muset projít všichni.

A nyní se zdá, že odcházející rok obsahoval několikaleté břemeno. Bylo to těžké pro každého z nás, s úzkostí a velkými hmotnými obtížemi, s obavami a pro někoho - s hořkou ztrátou blízkých, blízkých.

Odchozí rok byl ale samozřejmě také s pojen s nadějí na překonání protivenství, s hrdostí na ty, kteří prokázali své nejlepší lidské a profesionální kvality, s vědomím toho, kolik spolehlivých, upřímných, opravdových vztahů mezi lidmi, přátelství a důvěry mezi námi znamená. ...

Letos jsme prošli důstojně společně, jak se na svobodné lidi, kteří ctí tradice svých předků, sluší. Tyto hodnoty: odvaha, vnímavost a milosrdenství jsou v našich srdcích, v naší povaze a činech.

Vzhlížíme k našim drahým veteránům, k statečné generaci, která porazila infekci nacismu. Navzdory všemu jsme splnili svou posvátnou synovskou povinnost - s vděčností a uznáním jsme oslavili 75. výročí Velkého vítězství.

Ano, nový nebezpečný virus se změnil, obrátil naruby obvyklý způsob života, práce, studia, byl nucen přehodnotit, upravit mnoho plánů. Ale svět je tak uspořádaný, že jsou v něm nevyhnutelné zkoušky.

Povzbuzují nás, abychom se více dívali na život, naslouchali svému svědomí, zbavovali se malicherných, marných a skutečně si vážili toho nejdůležitějšího. A to je dar lidského života, to je rodina, naše matky a otcové, dědečkové a babičky, to jsou naše děti - ještě děti a již dospělí, to jsou naši přátelé a kolegové, nezainteresovaná pomoc a obecná energie dobrých skutků - rozsáhlých, pro celou zemi a malých , v okrese, ulice, domy, ale neméně významné.

Zkoušky a problémy musí projít. Vždy to tak bylo. A hlavní věc zůstává u nás, vše, co nás činí ušlechtilými a silnými: láska, vzájemné porozumění, důvěra a podpora.

Proto bych si přál, aby obtíže odcházejícího roku rychle upadly v zapomnění. A všechno, co jsme získali, to nejlepší, co se v každém člověku ukázalo, určitě v nás zůstane navždy.

Dnes je velmi důležité věřit v sebe, ne ustoupit tváří v tvář obtížím, zachovat naši jednotu, to je základ našeho společného úspěchu v budoucnosti.

Jsem přesvědčen, že společně vše překonáme, nastolíme a obnovíme normální život a s obnovenou energií budeme pokračovat v řešení výzev, kterým Rusko čelí v nadcházejícím třetím desetiletí 21. století.

Drazí přátelé!

Ne každý je teď u novoročního stolu. V nemocnicích stále existuje mnoho lidí a jsem si jistý, že se všichni cítí podporováni svou rodinou a přáteli. Z celého srdce vám přeji, moji milí, překonat nemoc a co nejrychleji se vrátit domů.

Epidemie bohužel ještě nebyla zcela zastavena. Boj proti ní nepřestává ani minutu. Lékaři a zdravotní sestry, posádky sanitek nadále odvážně pracují. Mnoho z nich má tuto slavnostní noc službu.

Pracovníci záchranné služby, naši opraváři na horkých místech mimo Rusko, naši příslušníci mírových sil a bojové posádky armády a námořnictva jsou také neúnavně a s vysokou odpovědností plní nejobtížnější úkoly.

Díky všem, kteří vykonávají svou službu ve dne v noci, za každých okolností jsou na místě, se občané Ruska mohou dnes klidně shromažďovat ve svých domovech se svými blízkými; s nadějí na nejlepší a s plány do budoucna splnit Nový rok, dělat tajné touhy.

Drazí přátelé!

Pojďme v těchto okamžicích snít o nejjasnějších, o míru a prosperitě, o štěstí a radosti pro každého, kdo je blízko, kdo je nám drahý, pro celou naši zemi.

Chci poděkovat každému z vás, protože jsme spolu. A když cítíme spolehlivé lokty lidí, kteří stáli poblíž, z Ruska se stala jedna velká rodina.

Upřímně vám všem přeji pevné zdraví, víru, naději a lásku, blízcí a milí lidé. Přeji vám štěstí v novém, nadcházejícím roce 2021!

Příjemnou dovolenou, milí přátelé!

Převzato odtud: https://infoglobalnovinky.blogspot.com/2020/12/vladimir-putin-novorocni-projev-k.html

Tři úryvky z tiskové konference Vladimira Putina ze dne 17 12 2020 Titulky CZ310 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky