• Konceptuál CZ

Malá násobilka KOB - řízení sociálních supersystémů

Starý vtip, který popisuje řízení sociálních supersystémů


Do cirkusu přijde mladý muž a přeje si mluvit s ředitelem. Ten si ho pozve do své pracovny a zeptá se, co pro něj má.


"Inu jedinečné číslo, pane řediteli. Žádný jiný cirkus ho zatím nemá."

"No a v čem spočívá?" ptá se zvědavě ředitel.


Jde o to, že se na vrchol šapitó přiváže na provaz obrovská koule a pod ní se umístí obrovská káď plná sraček. Kapela spustí famfáru a vy vcházíte do manéže s nůžkami. Bubeník dramaticky zabubnuje, zatímco vy za zraků publika přestřihujete provaz. Koule dopadá do kádě a teď si to představte: Vy od hoven, manéž od hoven, kapela od hoven, diváci od hoven, šapitó od hoven ... a v tom přicházím já, celý v bílém!"


A jak tento vtip souvisí s řízením složitých sociálních supersystémů?


Staré české přísloví "Mezi slepými je jednooký králem" je analogem poselství té anekdoty.


Tedy, nejprve všechno poděláte, nejlépe rukama jiných, zaplacených záškodníků a užitečných idiotů, a pak přijdete s něčím, co před poděláním nebylo myslitelné. Stejně funguje Islámský stát a teroristé financovaní Saúdy a naši LGBT+++ aktivisté. Vymknou Evropu z kloubů natolik, že až přijdou vzdělaní muslimové z Iránu, tak je budeme ještě rádi vítat se slzami vděku v očích. (převzato z internetu)


A netřeba ani chodit do Evropy, stačí se podívat doma okolo sebe. Lidé dostali náhubky a domácí vězení - před Covidem něco nepředstavitelného.


Dneska jsme ve fázi, kdy čekáme na muže v bílém, kterého budeme vítat se slzami vděku v očích zato, že nám „vybojuje“ sundání náhubků a alespoň vykouknout z okna. A víte, kdo je tím mužem v bílém? Napovím titulkem z Novinek.cz: Na pražském Staroměstském náměstí se v neděli od 14 hodin konala protestní akce iniciativy Chcípl PES. Demonstraci, kterou podpořili například bývalý prezident Václav Klaus a hudebník Daniel Landa,…


Tak přesně takto se řídí složité sociální supersystémy.
347 zobrazení0 komentář