• Konceptuál CZ

Dárek pod stromeček - Vlk a telátko

Vážení přátelé, kolektiv Konceptuálu CZ přeje všem příjemné prožití vánočních svátků a jako dárek pod stromeček, nejen vašim dětem a vnukům, ale i vám dospělákům, přikládáme ruskou kreslenou pohádku Vlk a telátko. Myslím, že se nám povedla dobrá věc, když jsme video otitulkovali s českými, slovenskými, ruskými a anglickými titulky.


Kolega Dušan Turek přidal k samotné pohádce pár slov: "Dalo by se říci, že se jedná o klasickou pohádku, jak dobro zvítězilo nad zlem. Ale tento příběh poukazuje i na jinou stránku a tou je změna osobnosti a vítězství nad vnitřním zlem. Tím, jak je příběh přímočarý a poučný s překvapivým koncem, je určen nejen pro děti. Dokonce lze naznat, že je spíše pro rodiče. Pouštět se do hlubokého rozboru příběhu by uškodilo na jeho kráse. Proto je podle mne lepší nechat závoj nejasností a jinotajů přikrytý a jeho pochopení tak ponechat na diváku samotném proto, aby vykonal nějakou vnitřní práci obdobnou té, co vykonal vlk."


Já se také nebudu pouštět do rozboru, ale pobídnu vás, přátelé, co všechno v té pohádce vidíte. Ta pohádka je přímo konceptuálním dílem a nechá se na ní, co se týká rozborů, docela vyřádit.444 zobrazení0 komentář