• Konceptuál CZ

Dne 10. března si připomínáme 73. výročí úmrtí Jana Masaryka

Vážení přátelé, dnes bych rád připomenul výročí úmrtí Jana Masaryka, i když správnější je napsat výročí jeho vraždy. Ti, kdo sledovali sérii filmů o Klementu Gottwaldovi nebo i jiné dobové filmy vědí, že Jan Masaryk se odklonil od fašistické politiky některých členů vlády, nepodal demisi, tak jak si přáli oni i jejich páníčkové a naopak se připojil on a celé jeho ministerstvo ke stávce, kterou vyhlásili komunisté. Hodlal pomáhat československému lidu a budovat nové poválečné Československo. Tímto svým jednáním však Jan Masaryk zradil své západní páníčky a podepsal si tak rozsudek smrti.


K tomu přidám krátkou rodinnou historku. Můj děda pracoval celý život v Pragovce ve Vysočanech a v den vraždy Jana Masaryka, hned snad v dopoledních hodinách závodním rozhlasem hlásili, že komunisté vyhodili Jana Masaryka z okna. Můj děda pak večer, když si myslel, že jeho 9 letý syn Toník už spí, tuto novinku vyprávěl své manželce, mé babičce. Toník však byl kujón, nespal a ráno ve škole začerstva vyprávěl všem kamarádům a snad i panu učiteli, že Jana Masaryka vyhodili komunisti z okna. Ve škole z toho bylo velké pozdvižení, mého dědu si pozvali do školy na kobereček a dalo mu hodně vysvětlování, že jen opakoval to, co hlásili v Pragovce v rozhlasu. V Pragovce se už samozřejmě k tomu hlášení nikdo nechtěl znát.


Jan Masaryk neměl žádné důvody pro sebevraždu a komunisté už vůbec neměli žádné důvody pro to, aby Jana Masaryka vyhazovali z okna. Jan Masaryk byl v jejich vládě něco jako drahokam, který svou přítomností ve vládě potvrzoval politickou i právní kontinuitu s předválečnou republikou.


Západní fašisté na čele, dnes bychom řekli „státní elitou USA“ řízenou z Londýna, zradu neodpouští. Podle hesla, posloužil jako živý, ještě lépe poslouží jako mrtvý, nechali Jana Masaryka zavraždit. Podíváme-li se na věc z pohledu Cui bono, je to jednoznačné a stejně tak, jako se ihned vědělo, že Němcova na mostě nechal zastřelit Putin, tak úplně stejně se ihned vědělo, že Jana Masaryka vyhodili z okna komunisté. Osvědčené postupy se nemění.


Co napsat na závěr, snad jen to, že Jan Masaryk prozřel bohužel velice pozdě a to ho stálo život. Kdyby před válkou emigroval do Moskvy namísto do Londýna, tak mohl pro Československo udělat daleko více.


Každý dle míry svého chápání pracuje na sebe a dle míry svého nechápání pracuje na ty, kdo chápou více.


Teď mne napadá, že ono to prozření, jak se říká, je spojené se světonázorem, s viděním a s chápáním světa. Jsou lidé, kteří se učí Koncepci obecné bezpečnosti a Dostatečně všeobecnou teorii řízení a tím pracují na svém mozaikovém vidění a chápání světa a jsou druzí, kteří si myslí, že už všechno znají a nic se učit nemusí.

Podíváte-li se na přiložené fotografie, je snad jasné všem, že když se chci zabít, neskáču z okna pozadu (a ještě tak daleko). Tím sebevražda opět padá a zbývá pouze vražda. Kdo vraždil, jsem uvedl již výše.


PS: Ty titulky na závěr videa jsou hloupé. MM

304 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše