• mmakovy

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 10.05.2022

Aktualizováno: 15. 5.

Děkuji přátelům za poskytnutí videa. Milan Makový

Moje soubory | Ulož.to (ulozto.cz)


1)Poznámky k novému vydání knih 2)Panika a pesimismus po shlédnutí pořadu Otázka-Odpověď 3)Přehlídka na Den VítězstvíDobrý den Valeriji Viktoroviči.


Dobrý den.


Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu. Dnes je 10.05.2022. A dnešní pořad zahájíme oznámením.


Ano, máme jednu dobrou zprávu. Nakonec se nám povedlo vydat další náklad naší třídílné knihy Válka, Stát a Bolševismus. Ovšem neobešlo se to zase bez určitých těžkostí. Ta věc se má tak, že kvůli Nabiullinové a dalším se zvýšily ceny a ty peníze, které byly utraceny za tento další náklad, by předtím stačily na dvojnásobný počet knih, které by navíc byly levnější než při tom prvním omezeném vydání. V důsledku tohoto cenového skoku je náklad menší, než byl v plánu, a to dvojnásobně a bohužel se zvýšila i cena, a to dost podstatným způsobem. Knihy najdete na Ozon.ru, můžete si je koupit a studovat je, abyste porozuměli současné situaci, protože tyto knihy poskytují komplexní teorii pro tento silný manévr.

A těch 60 stran navíc...


Ano, malá poznámka. Při přípravě těchto knih, když jsme připravovali to druhé vydání, přišly nám první reakce od lidí, a tak jsme ještě trochu rozepsali některá užší místa. Takže je tam navíc asi 20 stránek nového textu na každou knihu. A navíc, aby tam nebyly žádné prázdné listy pro poznámky, které tam zbývají jen, když není co říci... My tedy vždy máme co říci, ale abychom nezdržovali vydání těch knih, tak jsme ty prázdné knihy zaplnili ilustračním materiálem s velice krátkými komentáři. Ten ilustrační materiál je přílohou k textu knihy a pomáhá doplnit obraz toho, co získáte jejím přečtením. Přitom však je také nutné, abyste někde zapracovali sami, abyste vysledovali určité posloupnosti, co a jak. Krátké komentáře pod každým obrázkem vám napovědí, pod každou tou ilustrací.


Tak taková je ta situace. Jsou tam dvě až čtyři ilustrace v závislosti na tom, kolik nám tam zbylo prázdných stránek. Mohli bychom jich tam dát daleko více, dělat celá alba z takových věcí. Každá ilustrace má stejnou hodnotu jako psaný text, takže taková je ta situace. Co se týká těch, kteří koupili první knihu a teď si pokládají otázku, zda by měli koupit i tu druhou, tak vám rovnou říkám, že v podstatě jsou ty texty svým obsahem a teorií dostatečné. Někomu stačilo přečíst si O světě křivých zrcadel, tam je toho méně, potom jsme ty knihy rozšířili a vydali jsme je jako třídílnou práci Válka, Stát a Bolševismus.


V podstatě to není nutné, je to na vašem osobním rozhodnutí. Ty knihy jsou obsahově dostatečné, ale na druhou stranu, velmi dobře chápu tu situaci... Když vyšla Mrtvá voda, tak se nám zdálo, že tam už je všechno podstatné napsáno. Jen si to vezměte a použijte. A nakonec bylo nutné sepsat více než 60 knih, jen knih. Takže chápu, že někdo bude chtít mít nejen tu první, ale i druhou knihu, to druhé její vydání s rozšířeným obsahem. Jinak to opravdu není nutné. Ano, byl tam doplněn text a byla rozepsána užší místa. Ale to přece můžete udělat sami. Když si to přečtete, můžete ještě více rozkrýt její obsah, dokážete to i sami, jen si k tomu musíte trochu osvojit teorii a je to. A osvojit si teorii pomáhají všechny ty knihy. Tím mám na mysli jakoukoliv z knih ze série O světě křivých zrcadel, ať už jde o první nebo druhé vydání.


Takže nové vydání se trochu od minulého liší, jde přibližně o 60 nových stran v novém vydání v porovnání s tím minulým.


A teď přejdeme k otázkám. V minulém pořadu, v jednom z minulých pořadů jsme měli otázku k pesimismu. Odpovídal jste na to, jak lidé uváděli, že po zhlédnutí našich pořadů upadají do pesimismu, že je vše ztraceno a tak dále. A nyní je otázka stejná, že lidé jsou po zhlédnutí pořadů přímo v panice, nepropadají jen pesimismu, ale vyvolává to v nich paniku. Jak byste to okomentoval?


Kde se bere pesimismus a tím spíše panika? Kvůli neporozumění procesům řízení. Potom se zdá, že vše je ztraceno, jenže není… Nic není ztraceno. Situace je skutečně vážná, ale nic není ztraceno. A když je situace vážná, nelze se věnovat nějakému lakování na růžovo, nějakému nepodloženému entuziasmu. Jen tvrdit, že všechno jde dobře, protože to povede ke kolosálním problémům, neboť nesprávné porozumění procesům řízení a nesprávné porozumění situaci vede k nesprávné osobní reakci a k selhání řízení.


Nikdy nesmíte propadat pesimismu a tím spíše panice. Musíte si uvědomovat, že kdyby naši otcové a dědové v roce 1945 upadli do pesimismu a paniky, tak bychom už neměli svůj stát. A oni přece bojovali s pevným přesvědčením, ž