• mmakovy

Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 14.11.2022

Aktualizováno: 24. 11.1)Situace v ChersonuDobrý den Valeriji Viktoroviči.


Dobrý den.


Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu. Dnes je 14.11.2022. Hlavní otázka. Všechny zajímá situace v Chersonu. Položím otázku od Andreje. Dnes před našima očima opět došlo ke zradě, odešli jsme bez boje z Chersonu. Ale alespoň jsme stihli vyvézt civilní obyvatelstvo. Je možné donekonečna ospravedlňovat Putina, že to všechno bylo provedeno kvůli záchraně životů, že ve vládě jsou zrádci, ale takto můžeme postupně ustoupit až do Moskvy a za Ural. Cožpak tohle všechno nevidí? Možná by měl náš gosudar, schválně píšu s malým písmenem, protože o svou legitimitu přichází přímo bleskurychle. Otec, který Putina podporoval, už si uplivuje, když ho vidí v televizi. Já myslím, že se proti Putinovi nerozpoutal majdan jen proto, že si lidé uvědomují, že by to v tuto chvíli znamenalo konec Ruska, a vlastně i ruského národa. A žádné bolševiky, kteří by mohli nahradit Putina, nikde na obzoru nevidět.


Ano, ta otázka byla položena s bolestí v srdci, a v mnohém se jedná o otázku shrnující ty, které teď přicházejí ze všech stran. A v těch komentářích, co byly v internetu, to mnozí skutečně upřímně prožívali a přitom sami roztáčeli paniku. A pomáhali ukrajinskému centru informačně-psychologických operací, aniž by si to uvědomovali.


Kde se berou takové otázky? Výslovně kvůli nepochopení procesů řízení složitých sociálních supersystémů, včetně státu. A řeč přece nikdy nebyla o tom, aby byl ospravedlněn Putin, tohle nikdy nebyl ten přístup k věci! Vždy šlo o to, abychom pochopili, co se stalo z hlediska řízení a kde je z této situace východisko. A když někdo vyčítá Putinovi: "On to snad nevidí nebo co? Nemůže nic udělat? Proč to takto dopadá? Proč jedny nevyhodí a nedosadí tam jiné?" Víte, to je jako v dětském divadle, kde ještě děti věří na existenci děda Mráze. Ale když jde o řízení složitých sociálních supersystémů, je ten problém přece někde úplně jinde.


Aby dokázali rozložit Sovětský svaz, připravovali si kádrovou základnu více než třicet let! Byly prováděny určité kroky řídícího charakteru s cílem diskreditace systému a zmocnění se jeho řízení. Tohle všechno se dělo skrytě před očima lidí. Tu dobu, kdy intenzivně probíhaly právě tyto věci, lidé dnes vnímají jako ty nejlepší časy. Za Brežněva si přece žili dobře, lépe než v nějakých jiných časech, zrovna si lidé začali žít a najednou buch a stát se zhroutil.