• Konceptuál CZ

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 15.02.2021 Titulky CZ

Aktualizace: úno 21

To se vám nepovede. Chceš-li mír, připravuj se na válku!“ Tuto frázi Lavrov pronesl!

A oni dobře vědí, jak končí všechny války proti Rusku. Pokaždé si myslí, že když je Rusko oslabeno, mohou ho jít porazit. Lavrov jim odpověděl: „Ani náhodou! Vy jste v Rusku něčeho dokázali dosáhnout vždy jen díky vnitřní zradě!

Ale ta zrádcovská vrstva v ruském vedení už fakticky vyčerpala své zdroje a bude ořezána!

Otázka – Odpověď z 15.2.2021


1)Prohlášení Sergeje Lavrova o připravenosti ke zpřetrhání vazeb s Evropskou unií

2)Kdo trvá na vystoupení Ruska z Minských dohod?

3)Proč se v každé historické etapě stává Rusko nástrojem globálního prediktoru?

4)Proč MMF doporučil ruské centrální bance snížit základní úrokovou sazbu o půl procenta?

5)Proč bylo Putinovo setkání se šéfy médií 10. února vedeno v uzavřeném režimu?

6)Rozdíl mezi nihilismem a psychologií fňukalů
Dobrý den Valeriji Viktoroviči.

Dobrý den.

Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu. Dnes je 15.02.2021. Začneme první otázkou s prosbou okomentovat prohlášení ministra zahraničí Sergeje Lavrova o připravenosti ke zpřetrhání vazeb s Evropskou unií. Co to má být? To Rusko pokračuje v postupné obnově své suverenity?

Dokonce více. Ta událost, ten rozhovor Sergeje Viktoroviče Lavrova poskytnutý Solovjovovi, je svým významem velice důležitým opěrným bodem, na jehož základě je formována budoucnost Ruska. Tento opěrný bod je rovnocenný, dokonce více než rovnocenný tomu, jak Primakov otočil letadlo nad Atlantikem 24. března 1999.

Američané byli přesvědčeni, že Primakovovi nezbyde nic jiného než dokončit svůj let přes Atlantik, neboť už byl blízko a bude tedy muset přistát. Proto v té chvíli Američané začali bombardovat Jugoslávii, Srbsko, chtěli, aby tímto krokem Rusko potvrdilo podřízenost své vnější politiky politice USA jako státu. Ale Primakov byl jinou figurou, a proto otočil letadlo, a takříkajíc se zbytkem paliva doletěl do Reykjavíku, kde přistál, natankoval a odletěl.

Co si musíme uvědomit? Na začátku devadesátých let SSSR kapituloval, protože ho zradila jeho partajní sovětská nomenklatura snící o tom, aby v čele našeho státu stál Západ, abychom mu ze všech sil sloužili. Proto také u nás ve vnější politice panoval postoj deklarovaný tehdejším ministrem zahraničí Andrejem Kozyrevem, že Rusko nemá své národní zájmy. Obraceje se k bývalému prezidentovi, přičemž u nich vždy prezident zůstává prezidentem USA, přestože už není úřadující, stejně je brán jako prezident. Ptal se Nixona: „Řekněte, jaké má mít Rusko národní zájmy!“

To toužebné přání, abychom měli nějakého páníčka, který by nám říkal, jak máme žít, je možné srovnat s tím, jak nám tvrdí, že Rusko přišlo na Západ a řeklo: „Podřídíme se vašim pravidlům…“ Tak to vůbec nebylo. Rusko/SSSR otevřelo dveře svého domu, jeho partajní nomenklatura otevřela dveře státu jako dveře domu, pozvala do něj vnějšího manažera a řekla mu: „Tys to u sebe tak pěkně zařídil, pomoz nám tady organizovat lepší život.“

Jenže kdo řekl, že ten vnější manažer bude organizovat lepší život nám? Když vidí, že ten dům je plný bohatství, které může přetahat do svého domu, tak to udělá! Začali ten dům vykrádat, bořit jeho zdi a tak dále. My jsme se na to podívali a řekli jsme: „Ne, takové vnější řízení je nám k ničemu. Vypadněte!“ A Západ se urazil: „Jak to? Vy sami jste si nás pozvali.“ „Ano, my vás pozvali a my také rozhodneme, kdy vás vyhodíme.“ A oni na to: „To ne. Jakmile jste nás jednou pozvali, váš dům je náš!“ Je to stejné jako s podvodnými realiťáky, to je typický příklad.

A když nám tvrdí, že se Západ urazil a že měl proč, tak to tak vůbec není, ani náhodou. Ano, dřívější vedení toho obydlí, toho velkého domu, Sovětského svazu, bylo naladěno na to, aby ho řídil vnější manažer, kterému by přisluhovalo za drobečky. Ať si klidně celý ten dům rozkrade. Jenže ostatní jeho obyvatelé řekli: „Ne, vy, kteří jste se takto rozhodli, jste se nezeptali na vůli ostatních obyvatel, takže táhněte společně se svými páníčky!“ To je to, odkud pramení ten konflikt.

Ještě je třeba zmínit, že Západ nikdy Rusku nepřiznával právo na jeho suverenitu, právo na vedení své politiky a vůbec na existenci státu. Částečně je to popsáno v těch pracích Stát, Válka a Bolševismus. Třeba jaký manévr provedl Ivan Hrozný, aby v očích Západu získal legitimitu, na jejímž základě by mohl jednat a říkat ne. „To Rusko musí sjednocovat ruské země, žádné Polsko. Moskva!“ A tenkrát Západ skřípajíce zuby to právo uznal, ale cožpak se s tím někdy smířil?

Jen si vzpomeňte, jak k nám každých sto let Západ přišel rozpoutat válku. A vždy mezi naším nejvyšším řídicím sborem Západ nacházel zrádce, kteří snili o tom, aby Rusko bylo pod vnějším řízením. A tito zrádci, kteří se uhnízdili v partajní nomenklatuře SSSR po smrti Josifa Vissarionoviče Stalina, zradili náš stát. A věděli, že ten stát musí zradit velice rychle, jinak to nestihnou.

Když někdo nyní tvrdí, že Západ neměl dost sil, protože se musel soustředit na něco jiného, a proto Rusko nedorazil, tak prostě nechápe procesy řízení. Takové složité sociální supersystémy, a Rusko je nadmíru složitý sociální supersystém, hned tak zlikvidovat nedokážete. Aby dorazili napoleonovskou Francii, její imperátorský duch, aby zničili Francii jako subjekt globální politiky, bylo zapotřebí sto let. Od té francouzské revoluce 1789, a potom císařskou Francii.

Aby bylo možné přistoupit k další etapě, použili těch sto dnů… Napřed Napoleona porazili v tom roce 1814/15, a potom s konečnou platností, protože nebyly zničeny všechny mechanismy, znovu Francii na těch sto dnů dali dohromady, aby viděli, kdo se přidá, kdo zradí, zničili je a začali v pomalém režimu likvidovat Francii jako subjekt globální politiky. Neboť Francouzské císařství bylo velice silným konkurentem Britského impéria.

A kdy tu Francii dorazili? V roce 1870 v té francouzsko-pruské válce, kdy byl svržen Napoleon III. To byl konec. Ten člověk dosazený Velkou Británií dovedl Francii k tomu, že byla zničena s konečnou platností. A to, že už se předtím Francie účastnila „Krymské“ války, nic neznamená, to ji prostě připravovali ke konečné likvidaci. Poté Francie... Po roce 1870 byla Francie už jen tažným koněm ve spřežení Velké Británie. A to byla Francie.

Rusko je daleko mocnější subjekt, ten jen tak nepřevezmete, jen tak nezlikvidujete, jedním výpadem to nepůjde. Proto je tu ten projekt SSSR 2.0, aby ho znovu seskládali a znovu potopili. Dát ho dohromady? Nic proti tomu. Ale aby se jim ho nepovedlo znovu potopit, je nutné vědět, co je to konceptuální moc, druhy sociální moci. Musíte si uvědomovat, jak je vedena globální politika a čím se liší od té vnější a vnitřní. A mnoho dalšího, jak je nutné řídit složité sociální supersystémy podle plné funkce řízení.

To je k tomu rozhovoru poskytnutému Lavrovem. Zatímco jsme dříve, celá devadesátá léta, žili podle zásady, že SSSR/Rusko a jeho úlomky, nemají žádné národní zájmy, a že tyto zájmy má diktovat Západ... Vždyť také vidíme přítomnost USA ve všech bývalých republikách SSSR. A to jak v přímé podobě, tak i v určité nepřímé podobě. Ta přímá podoba, to je Gruzie, Pobaltí. V Pobaltí už je přímo přítomné NATO. A ve druhé, skrytější podobě je to u všech republik Střední Asie a v dalších zbývajících republikách.

A tím obratem bylo řečeno: „Ne, omlouváme se, my máme nyní takový potenciál, o jakém se vám ani nezdálo a nehodláme položit svůj stát k vašim nohám!“ A navíc, podpindosníci si velmi dobře uvědomovali, že stát může explodovat, a potom je všechny smete. Museli se s tím smířit, protože ten potenciál Ruska se jim úplně vymýtit nepodařilo.

Přišel Putin a začal obnovovat Rusko. Napřed si mysleli, že to jsou jen takové marné pokusy a že to časem vzdá. Místo Putina zvolíme někoho jiného a jednu chvíli se jim to také povedlo, když nastoupil Medvěděv, který začal likvidovat všechno to, čeho dosáhl Putin. To, co dělal Medvěděv ve vztahu ke státu, bylo přibližně to samé, co teď dělá Biden s ohledem na Trumpovu odvedenou práci. Jen ruší všechno, co je pro stát přínosné, ale není to výhodné pro klanově-korporativní skupiny. Stejně to dělal Medvěděv.

Měli jsme v plánu založit plynový OPEC, abychom my určovali cenu plynu. Medvěděv to zcela zařízl: „Oni nám naši cenu za plyn povědí ve Washingtonu!“ S Íránem jsme rozjeli spolupráci ve velkém, mělo to přispět i k obnově našeho leteckého průmyslu a obnově naší přítomnosti všude tam. Také to zrušil: „Tady máš Washingtone peníze, které Putin nashromáždil na obnovu našeho leteckého průmyslu! Já ti je dám jen tak. Budeš-li chtít, tak nám za ně dodáš letadla a nebudeš-li chtít, nu, co se dá dělat… Přece sloužíme my tobě!“ A takto to bylo ve všech směrech. Ve všech!

A čím skončilo to první Putinovo volební období? Skončilo dvěma událostmi. Tím jeho proslovem v Mnichově a jednou zajímavou diplomatickou… Nu, já bych neřekl přímo skandálem, ale byla to velice důležitá událost. Britský ministr zahraničí Miliband začal poučovat Rusko, že musí změnit svou ústavu tak, jak mu diktuje Velká Británie. Když v tomto ohledu zaútočil na Lavrova, tak mu na to Sergej Viktorovič odpověděl: „A co ty jsi vůbec zač, abys mne poučoval?“ No, on to formuloval trochu jinak, v té angličtině. To byl velice důležitý krok a Milibandovi se protáhnul obličej.

Kdy se jim povede zvítězit nad Ruskem? Jen když se k nim jeho řídicí sbor připlazí po břiše, jako to udělal Kozyrev, jako to udělal Jelcin. Mimochodem k tomu Jelcinovi. Měli jsme tu tři Jelciny. Ten Jelcin, o kterém my mluvíme, už tu není od roku 1996 a nebyl. V tomto ohledu velmi zajímavý průzkum provedl Muchin v knize, která se podle mne jmenuje Jelcinův kód.

V každém případě došlo v prvních letech 21. století, také to můžete dohledat na internetu, k zajímavé události. Tehdy se po celé Moskvě honili za mikrobusem, ve kterém se Jelcinův osobní fotograf pokoušel vyvést svůj archív do zahraničí. Tenkrát se toho archivu zmocnili a v přítomnosti generálů, zástupců generální prokuratury, ministerstva vnitra, FSB a armády… Pokud se nepletu, tak na Petrovce 38, to všechno ve dvoře v popelnici spálili, aby se to nikomu nedostalo do rukou.

Co tam bylo? Byly tam velice kvalitní fotografie dokládající, že od roku 1996 už to nebyl Jelcin, jen jeho dvojníci. Tyto dvojníky řídily různé klanově-korporativní skupiny. A ten Jelcin, který žehnal Americe a mluvil o démonu komunismu, byl jeden Jelcin, zatímco ten druhý, co pronesl: „Voloďo, ochraňuj Rusko!“ byl druhý Jelcin. A ať už to byl důstojník FSB nebo ne, udělal ten člověk velkou věc, ten finální Jelcin, který najednou začal říkat: „A nezapomněli jste takhle náhodou, že Rusko má jaderné zbraně? My vám to připomeneme!“ To znamená, že poukazoval na to, že Rusko ještě má potenciál a to nemalý! „A vaše naděje spočívají jen v tom, že ho „elita“ zradila a zaprodala.“

Proto byl mimochodem lídrem klanově-korporativní skupiny Rodina po roce 1996 vždy Vološin a stále jím je. A Navalnyj je jeho kreaturou, protože klanově-korporativní skupina Rodina si vytyčila úkol svrhnout Putina díky epidemii koronaviru. Vždyť se podívejte, co u nás provádí Rospotrebnadzor, výslovně navzdory prezidentovi. Ale to narazí. Oni si myslí, že jsou nedotknutelní, protože za nimi stojí Washington. Jenže někteří soudruzi zapomínají na to, že se situace zcela změnila.

A zatímco v roce 2007 Lavrov oznámil Západu: „Co vy jste zač, abyste nás poučovali?“ tak nyní poskytnul rozhovor, ve kterém podrobně vysvětlil vnější politickou činnost Ruska. Navíc nejen tu vnější činnost, kterou si mnozí spojují s vnější politikou. On tam vyložil otázky, tedy ani ne tak otázky jako spíš opěrné body, které budou základem ruské politiky, které už jsou základem ruské vnější politiky, globální politiky. On mluvil o globální politice! O tom samém, o čem mluvil Putin ve svém projevu na Davosu.

Jen si vezměte, jak to všechno do sebe zapadá. Putin v roce 2007 vystoupil v Mnichově a nyní na Davoském fóru, v roce 2021. Lavrov v roce 2007 zpražil Milibanda, Velkou Británii a nyní podrobně rozvinul vnější politický postoj Ruska s ohledem na řízení. A není náhoda, že ten rozhovor poskytnul 11.02.2021 a zveřejněn byl 12.02.2021. Kdo to nepochopil, tak 1202-2021, je to zrcadlové.

Tak o čem to mluvil Lavrov? Mluvil o tom, že Rusko má svou vlastní politiku, kterou také bude uplatňovat, že státní vedení Ruska už nebude akceptovat západní rozmary: „Nechcete s námi spolupracovat jako rovný s rovným? Tak je to váš problém, my na tom netrváme. Chtěli byste u nás znovu rozpoutat válku? To se vám nepovede. Chceš-li mír, připravuj se na válku!“ Tuto frázi Lavrov pronesl! A oni dobře vědí, jak končí všechny války proti Rusku. Pokaždé si myslí, že když je Rusko oslabeno, mohou ho jít porazit.

Lavrov jim odpověděl: „Ani náhodou! Vy jste v Rusku něčeho dokázali dosáhnout vždy jen díky vnitřní zradě! Ale ta zrádcovská vrstva v ruském vedení už fakticky vyčerpala své zdroje a bude ořezána! A bude-li Západ ochoten s Ruskem spolupracovat jako rovný s rovným, tak může, Rusko je ke spolupráci otevřené. Rusko na nikoho neútočilo, ale jestli to na nás zase zkusíte, dostanete po tlamě!“

A v jakých podmínkách to bylo řečeno? Když je Západ přesvědčen, že tady u nás všechno řídí, že ruská „elita“ přímo touží po tom, aby mu ve všem vyhověla. Kdy dokonce i SBU obvolává zdejší ředitele podniků a vyhrožuje jim. Oni si myslí, že mají na to, být takovými frajery, že jim to vyjde. Nic jim nevyjde, protože nemají zdroje, kterými by mohli Rusko donutit se podřídit. Nemají takové zdroje, dokonce ani armádu teď nemají.

Oni by museli znovu přivést k moci Gorbačova/Jelcina, udělat ministrem zahraničí Kozyreva/Ševarnadzeho… Aby zase jako Ševarnadze rozdávali ruskou zemi, ruská území: "Jen berte, žádná škoda..." Medvěděv je mimochodem to samé: „Kemská volosť? Tak si ji vezměte!“ Ty Špicberky. U všech těchto liberastů je to jedno a to samé. Na Rusku jim vůbec nezáleží. Rusko je jen prostředek, jak posloužit Západu, aby si jich Západ všimnul.

Jen si vezměte, jaká je situace, Západ je v nekončící krizi. Aby se Západ zhroutil, stačilo by otočit plynovým kohoutkem a nechat Evropu bez plynu. Západ by se okamžitě zhroutil, bezezbytku. Mimochodem, ten boj o výstavbu Severního proudu II. V čem spočívá jeho podstata? USA teď říkají: „Přece vidíte, že vám zajišťujeme ruský plyn, který vám prodáváme jako svůj!“ Příkladem je Pobaltí. Postavili tam ten sklad a naplnili ho ruským plynem.

Proč by USA měly dodávat nějaký svůj plyn? Nemluvě o tom, že žádný nemají. To jejich břidlicové dobrodružství se zhroutilo, neboť v Sýrii mají problémy a v Rusku je také začínají dusit. Oni navrhují: „Pojďme se spojit, abychom to Rusko vyřídili a dostali se k jeho zdrojům. Vy budete platit nám, USA, a my vám budeme dodávat ruské zdroje.“

Ale Západ vidí, že i s tím mají USA velké problémy, že přestávají být schopny zajistit jim ten ruský plyn. A to z jednoho jednoduchého důvodu, že všichni podpindosníci dopadají jako sedláci u Chlumce. Nejsou akceschopní, nedokážou řídit stát v tom novém informačním stavu. Je s tím konec, společnost udělala velký krok kupředu, a to i z hlediska chápání řídicích procesů. Společnost podporuje gosudara a všechny pokusy někoho/něco využít, včetně Koncepce obecné bezpečnosti, proti Rusku a proti Putinovi se hroutí. Nedaří se jim dostat lidi na majdan.

„Když se teď nebudeme přátelit s Ruskem, tak až si to vyřídí s vámi, až u vás v USA…“ A tam mají velké problémy, začali tam přepisovat dějiny. Jen si vzpomeňte, jak to bylo, když se hroutil SSSR. Už se tam rozběhl separatismus států. Mám na mysli regionalismus, kdy se státy začínají jeden od druhého separovat. Jen si vzpomeňte na Ukrajinu: „Pokud my se oddělíme, tak si budeme žít!“ Oni fakticky prováděli konečnou montáž všeho, co vyráběl celý SSSR. Všechno to zlikvidovali a ono se ukázalo, že bylo lepší mít s Ruskem dobré vztahy. Ještě tak nějak přežívali. Potom zpřetrhali své vazby na Rusko a teď je tam ekonomický kolaps.

Západ se na to všechno dívá a říká si: „Ne, my ten severní proud potřebujeme. Vy se teď zhroutíte a co naše vztahy s Ruskem? My se s ním potřebujeme dohodnout už teď.“ A čím jsou zajímavé všechny ty tanečky okolo výstavby toho Severního proudu II? Jaké křídlo jaké politické elity jakých států je orientováno na národní zájmy svých států a jaké na posluhování USA navzdory národním zájmům svých států. Ti, kteří chtějí Severní proud, se snaží dohodnout, ti chtějí, aby se jejich národní státy zachovaly. A ti, kteří jsou připraveni Severní proud zlikvidovat, si myslí, že se zhroutíme společně s USA. Ovšem USA se zhroutit nemohou, protože v Rusku je tak hodně podpindosníků. Ale tak to není.

To Lavrovovo prohlášení je zásadní a důležité. Je podrobné, je tam hodně bodů a ukazuje, že Rusko se nachází v jiném stavu státního řízení a suverenita Ruska, odříznutí toho vnějšího diktátu ze strany cizích států, už není jen na programu dne, je to předmětem stávajících, probíhajících politických procesů. To je všechno. Ten proces byl spuštěn. Jak se říká: „Jestli se neschováte, nebude to má vina…“ Chcete-li přežít, běžte za Putinem a hledejte si své místo v ruském státě. To ale musíte pracovat pro zájmy Ruska, ne pro zájmy nějakého vnějšího řízení. Nechcete? Nu což, tak pohoříte společně s vašimi páníčky.

Mimochodem nedávno se na TASS objevil titulek: Lavrov prohlásil, že nosnou konstrukci vztahů mezi Ruskem a Evropskou unií úmyslně zničil Brusel. Ano, vždyť proč to všechno ničili? Ať už Rusko dělalo a říkalo cokoliv, tak to bylo jedno. „Jednou vám řekli, kde je vaše místo a hotovo!“ A Rusko najednou má tu drzost přijít s tím, že má nějaké své vlastní zájmy, státní zájmy. „My se nebudeme podřizovat vašemu řízení, my vám nehodláme vydávat naše zdroje, abyste se měli dobře a u nás lidé umírali.“

„Nechcete? A co jste zač? V devadesátých letech jste se nám úplně vzdali.“ Západ si na to zvyknul, oni mají krátkou paměť. Kdo by si dovolil něco takového prohlásit o Rusku, o SSSR? Nikdy se neměli lépe. A teď se s tím nemohou smířit, už za těchto podmínek vyrostlo celé pokolení. Už je to třicet let, kdy fakticky všechno určovali oni a vůbec si nepovšimli, jak za dvacet putinských let Rusko nabralo sílu, která mu teď umožňuje Západu říci: „Buď s námi navážete normální partnerský dialog, nebo táhněte! My si poradíme i bez vás!“ Ale Rusko to ustojí a oni se zhroutí.

Že to zkusí s armádou? S jakou armádou? Jak dnes ta jejich armáda vypadá? Dokonce i ta NATOvská? A my armádu máme. A čím ta jejich armáda hodlá bojovat? Vždyť my jim momentálně všechno odstřihneme. Všechno. Západ okamžitě o všechno přijde. Potraviny! Říkají, že prý mají hodně potravin. Ano, ale jak jsou ty potraviny zajišťovány? A co energetické nosiče? V Evropě teď mají krizi kvůli své zelené energetice. Vždyť řeky jim zamrzly a sníh zakryl všechny sluneční panely. Takže teď nevyrábějí žádnou elektrickou energii. A hotovo, je to katastrofa.

A my máme všechno. My máme všechno! My ty zdroje máme. A hlavně se u nás rozběhl proces čistky všech těch podpindosnických zmetků z řízení. Ten proces bude pokračovat, nikam nezmizí. Už je spuštěn! A navíc je tento proces podporován ze strany nadnárodního řízení, neboť ti paviáni, kteří se dostali k moci v USA, nesmí mít možnost rozpoutat jadernou válku. To nelze připustit. Proto je nutné je od všeho odstřihnout. Já už jsem příklady uváděl. V Myanmaru se na to podívali, zvážili co a jak… Ano, Myanmar je podřízen Číně, ale poradili se s naším ministrem obrany Šojgu, než něco podnikli, a potom to udělali.

Mimochodem, Něbenzja také nazval Berlín a Paříž spolupachateli zločinů na Donbasu. Ano, to je zcela jiný postoj, zcela jiný postoj při uplatňování, opakuji, ani ne tak vnější, jako spíš globální politiky. Protože ty události na Donbasu. Ať už je to dobře nebo špatně, lidé už jsou z té války unavení, to bezesporu, každý den války přináší hoře a utrpení. Jen si vzpomeňte, jak dlouho se válčilo v Afghánistánu, kolik let už se válčí v Sýrii. Problém je v tom, že jsou to území, kde běží zástupná válka mezi subjekty řízení. To je mimochodem v práci Válka, o těch zástupných válkách (proxy war), jak jsou realizovány.

Je to špatné, že běží válka na ukrajinském území. Všude, kde běží válka, je to špatné. Ale pro Rusko je výhodnější zlikvidovat teroristy na území cizího státu. Například v Sýrii. Tam, na cizím území a s menším krveprolitím. A tady to je naše území, ruské území. Část ho oddělili, Ukrajinu, a vytvořili tam Failed State plně řízený z USA, jakýsi státní útvar, kde probíhá banderovský experiment, kdy z Rusů vychovávají banderovce.

Mimochodem správně by se mělo říkat benderovce, to se totiž historicky vracíme až do 18. století, kdy se Záporožci, kteří podpořili Mazepu, rozběhli k tureckému chánovi, který jim poskytnul útočiště v Benderech a řekl jim: „Živit se ale budete sami!“ A oni, prý ruští lidé, přepadali a odváděli lidi do zajetí. Ukrajinci je vítali jako své lidi: „Vždyť to jsou kozáci, našinci.“ A oni se těch lidí zmocňovali a prodávali je jako otroky do Turecka, na Krym. Do Turecka – čárka – na Krym. Tím nemyslím, že by Krym patřil k Turecku, to vůbec ne. I když ve státních vztazích je tam určitá pasáž.

Lidé křičeli: „Benderovci jdou!“ Tedy ti zrádci, zmetci, kterým není nic svaté. A tyto benderovce měli ve zvyku vychovávat. To proto ten experiment v Talerhofu a v tom… Jak se jmenoval ten druhý tábor? Teď si nevzpomenu, to není důležité, bylo to v Rakousku-Uhersku. Proto také ti Sičtí střelci měli zvláštní uniformy. Terezín, ano.

To je třeba ukončit, zamezit těm experimentům s ruskými lidmi. A když Stalin převzal Haličinu, tak právě s tímto cílem. Dával dohromady ruské země, aby z nich byla vyčištěna ta banderovská, banderovská pakáž. Aby lidé byli LIDMI, ruskými lidmi, ze kterých nebudou dělat bioroboty a posílat je válčit proti lidem. O tom to je. Proto nesmí být žádné dělení ukrajinského území, protože to nikdy nepřinese mír. Jakmile zůstane zachována ta banderovská líheň řízená Západem, tak to znamená, že se válka rozšíří na celé území Ruska, na celé!

Ale v první řadě bude zničen právě Donbas. I když se zdá, že by stačilo, aby ho Rusko uznalo jako stát a bude to vyřízeno. Jenže nebude, bude to znamenat jen novou etapu a Západu to poskytne možnost ještě usilovněji využívat ty banderovské zmetky na likvidaci civilního obyvatelstva Donbasu. Oni nic jiného neumí. Jen si to vyřizovat z neozbrojenými lidmi. S nevojáky, kteří se nemohou bránit. To jsou potom hrdinové. V boji jsou to zbabělci a šmejdi, jak to ukázala porážka divize SS Haličina. Půl hodiny a bylo po ní, protože se střetla s ruskými vojáky, všech národností, ale v první řadě s ruskými Velkorusy.

Takže k tomu Něbenzjovi, co řekl? Pokračoval v té linii, že hra se slovíčky skončila: „To vy tam ten konflikt na Ukrajině vytváříte! To vy řídíte ty zmetky. To vy tam vychováváte benderovce/banderovce! Aby tato pakáž, lidem se pouze podobající, zabíjela všechny bez rozdílu, ruské lidi! A chtěla válčit s Ruskem. Je to váš západní projekt trvající už celá staletí! A my ho ukončíme! Ale bude to mít následky pro vás!“

To je velice závažná globální politika! Jen si vezměte, jak to sehráli na dvě přihrávky! A uvědomte si, čím ten vzkaz začínal. Vypovězením velvyslanců u příležitosti Borrellovy návštěvy. Borrell se sem rozjel: „Já mám na víc, teď tam všechny srovnám!“ A oni mu okamžitě předvedli, že nikomu nic neukáže, že ten stát už je jiný! „Nepřijel si sem za Kozyrevem! Nepřijel si k tomu, kdo si na ruského ministra jen hrál, a přitom sloužil USA! Přijel si k ministrovi ruského státu!“ Proto se mu také hned tak protáhnul obličej!

No a Putin prohlásil, že Donbas na holičkách nenecháme. Ano, na holičkách ho nenecháme. To bezesporu! Podívejme se na tu situaci. Rusko vstoupilo do Sýrie. Běžela tam hrozná válka s masovým vražděním. S masovým vražděním! Rusko tam důkladně ty teroristy vylikvidovalo. Ano, zůstaly tam teroristické enklávy, ale ty tam jsou proto, že takto vypadá celkové globální rozložení sil. Rusko může na šesté prioritě provést čistku těchto území, ale nemá dostatečné vlastní zdroje, aby vyřešilo tento zahraničněpolitický úkol. Neboť tu hrají roli také zájmy Íránu, Turecka, Západu, tím mám na mysli západní Evropu, USA. To je hodně různých zájmů. A také záleží, jak do toho bude včleněn ten Astanský formát.

To znamená, že je třeba tam zajistit mír! Tak, aby tam byl ustanoven na dlouho a pevně, aby byl zcela vyčištěn ten hnisající vřed terorismu. A já znovu opakuji, že ten terorismus nemůže existovat, aniž by ho zastřešovaly cizí státy. Teď se objevily informace, i bývalý šéf francouzské rozvědky mluvil o tom, že USA bránily tomu, aby západní rozvědky nějakým způsobem bojovaly proti ISIL/DAEŠ. A teď se objevila informace, že američtí emisaři provedli poradu s veliteli ISIL/DAEŠ, kterým uložili, aby vedli válku proti Sýrii. Už je to všechno zcela odhaleno. Proto je ta otázka konečné čistky ve válce v Sýrii otázkou vyřešení konfliktu mezi současnými centry koncentrace řízení na planetě Zemi.

Pokud se Rusko upevní jako stát... Jenže Rusko to v tomto ohledu musí dělat postupně, krok za krokem. Co řekl Putin? Že musíme zvažovat, jak se každý krok promítne na Rusku celkově. Čím více bude Rusko získávat svou státní suverenitu a stále více se formovat jako centrum koncentrace řízení globální úrovně, jako subjekt globální politiky a stávat se tak akceschopnější, tím rychleji budou utichat všechny lokální konflikty, na které se Rusko jen podívá. To se netýká jen Sýrie, SAR a dalších. To se zcela přímo týká také Ukrajiny.

Ano, kyjevská banda, která provedla v roce 2014 státní převrat, aby rozpoutala válku s Ruskem, je nyní přiživována z USA. Přímo ji řídí úředníci z amerického velvyslanectví, takže sami nejsou ničím. Ale povšimněte si, takové boje, jaké byly v roce 2014, v zimě roku 2015, už se tam neodehrávají. To znamená, že určitá stabilita a možnost žít je tam zajištěna. Ano, je zajištěna slabě a ekonomická integrace Doněcku a Luhansku musí být daleko širší. Ale za to mohou naši vnitřní podpindosníci v Rusku, kteří spolupracují s kyjevskou bandou a brání tomu. Jako tomu vydávání pasů. Jak dlouho tomu bránili! Nebo očkování a mnoha dalším věcem! Brání tomu.

To znamená, že se jich musíme zbavit tady, a potom teprve může být vyřešen problém Ukrajiny a provedena čistka celé té banderovské líhně, vymeten veškerý ten hnis z celé Ukrajiny, z celé! Nesmíme nikde ponechat ani tu nejmenší líheň, ve Lvově, v Kyjevě, prostě nikde. Všechna ta banderovská pakáž musí být zcela vykořeněna. Nebudou-li zlikvidováni, budou dále zabíjet ženy a děti, jak to dělali odjakživa, je to pro ně příznačné.

A jako pokračování této otázky. Valeriji Viktoroviči, podle koho zpívají ti, kteří trvají na vystoupení Ruska z Minských dohod kvůli tomu, že je Ukrajina stejně neplní?

Asi si vzpomínáte, že Minské dohody byly potvrzeny Radou bezpečnosti OSN. Jedná se o velice důležitý dokument. Je to dokument umožňující realizovat proces tlumení toho konfliktu. Je to dokument, který nám umožňuje dělat taková prohlášení, jaká slyšíme od Lavrova a Něbenzji. Posouvali jsme se k tomu pomalu, protože vnitřní zrádci, podpindosníci dělali všechno pro to, aby v tom Rusku zabránili.

Teď nám říkají: „Ukrajina Minské dohody nedodržuje, a proto je musí vypovědět Rusko!“ A já se tedy ptám, a jak hodláte potom tento problém řešit? Přece vidíte, že Západ navzdory Minským dohodám pomáhá kyjevské bandě zabíjet ženy a děti, civilní obyvatele Donbasu. Vidíte to? To je ten kolektivní Západ! A my teď v rukou máme dokument, na jehož základě dokážeme donutit ten Západ sedět a nepouštět se do větších akcí! Aby se tu nerozpoutala totální válka, tady na Donbasu.

Co potřebuje Západ? Co potřebují USA? Aby se Rusko samo vzdalo Minských dohod, protože by ho to připravilo o jakoukoliv páku na řízení tohoto procesu a válka s cílem likvidace civilistů by se stala nevyhnutelnou. Protože Minské dohody tu nejsou na to, aby působily na Kyjev, jsou tu na to, aby působily na Berlín, Francii, Washington, Londýn a další státy. Je to o jednání s nimi! „Pánové, když je tam teď podporujete, tak tím porušujete uzavřené Minské dohody!“ To znamená, že tu fungují určitá pravidla a oni potřebují, aby se o tom mlčelo.

A co když nebudou žádné Minské dohody? Tak pošlou do boje všechnu banderovskou pakáž, kterou také řádně vyzbrojí, aby se válka přenesla na ruské území se vším všudy. O to už se postarají podpindosníci. A proto právě podpindosníci uvnitř Ruska chtějí, aby se Rusko vzdalo Minských dohod. A co je zapotřebí? Rusko teď díky těm Minským dohodám blokuje rozpoutání velké války. Blokuje to! Začne-li velká válka, tak se Ukrajina ocitne… Jak to řekl Putin? Jakmile to zkusíte, zničíme vás! To už půjde o samotnou existenci ukrajinského státu, který prostě zmizí.

A my máme velice silný dokument, který nám to umožňuje udělat, který v takovém případě legitimizuje naše kroky, to masivní použití armády, útok proti banderovcům. Ten dokument je mezinárodní a nejen nás k tomu opravňuje, ale přímo nám to předepisuje, protože my jsme jejich garantem, těch Minských dohod a kyjevská banda je porušuje.

My potřebujeme něco jiného. Co řekl Lavrov? Když nechcete dodržet Minské dohody, tak je vypovězte a hotovo. To by Rusku zcela rozvázalo ruce. Jakmile se Kyjev vzdá těch dohod, bude mít Rusko zcela rozvázané ruce, a to by byl okamžitý konec kyjevské bandy. Protože pro své občany i přes veškerou rusofobii panující v Evropě… Není možné za těchto okolností, které se budou vždy jen zhoršovat pro Evropu ekonomicky…

To přece není náhoda, že je centrum koncentrace řízení převáděno na východ, do Číny a Íránu. To přece není náhoda, že už v roce 2012 byl ohlášen plán, na jehož základě v Evropě neměly zůstat národní státy s tím, že tam měly vzniknout nové národy s novými jazyky v nových státech. A Evropanům se přece chce přežít. Proto neudělají nic a ještě pomohou s tím, aby na Ukrajině byl obnoven pořádek. A udělat ho může jen Rusko, cestou totální čistky veškeré té banderovské pakáže.

Navíc bychom s tím ani neměli moc práce, stačí naše letecká a dělostřelecká podpora. Ani to dělostřelectvo není zapotřebí, stačí raketové útoky, tedy letecká podpora a raketové útoky, abychom podpořili útok doněckých jednotek a hotovo. My to před nimi letectvem a raketovými útoky vyčistíme a oni budou moci útočit. Narazí-li na nějaké opevnění banderovské pakáže, tak opět přiletí pták s rudými hvězdami, nějaké ty rakety a veškerou tu pakáž zlikvidují. Pak už stačí jen tam udělat pořádek a udělají to legitimní právní nástupci ukrajinské státnosti. To je vše. Ovšem přitom je třeba si uvědomovat, že i v řízení Luhanské a Doněcké republiky dojde k určitým změnám. Proč? Protože bude provedena čistka, konečná čistka veškeré podpindosnické pakáže z vedení Ruska.

Myslíte, že si to Američané neuvědomují? Uvědomují. proto také tak vyvádějí, proto tak všichni vykřikují: „Ne, pokud Ukrajina ty dohody nedodržuje a všechny sankce směřují na Rusko, pojďme se těch dohod vzdát!“ Jsme snad idioti? Putin 18 hodin, i když teď se mluví o šestnácti hodinách. 18 hodin tenkrát trvala ta jednání! 18 hodin tam bojoval a držel tam všechny pod krkem: Hollanda, Merkelovou i Porošenka. Ten celou dobu nepouštěl telefon z ruky, prý mluvil s generálním štábem. To určitě. Neustále všechny své kroky koordinoval s Washingtonem.

Právě proto by pro ně bylo lepší, kdyby USA byly přímo u jednání, ne takto zprostředkovaně. Jakmile bychom souhlasili s jejich zapojením, tak by to znamenalo, že Ukrajinu přenecháme USA. A to přece nechceme. My nejsme žádný Bunša! „Jen si tu Kemskou volosť vezměte!“ Rusko své země nesjednocovalo, aby je potom jen tak rozdávalo. Všechno si to vrátíme. I Macmaj si vrátíme. Kdo to neví, tak se dnes v Japonsku jmenuje Hokkaidó. A mnoho dalšího si navrátíme.

Mimochodem, ruské město Varšava už je příliš dlouho v nevyjasněném postavení, už je na čase srazit hřebínek těm domýšlivým šlechticům, kteří bojovali na straně Třetí říše a i nyní vedou protiruskou politiku. Nejsou prostě schopni… Není-li Polsko samo schopno být samostatným státem... Stalin jim tu šanci poskytnul. A oni teď ukazují, co jsou zač. Proto je třeba si to vrátit. Kyjev přece není prvním precedentem, kdy se jakási Ukrajina objevila v ruských zemích. Stejně tak se objevilo i jakési Polsko. Ruské město Varšava se musí vrátit do Ruska.

A mimochodem, nebudeme se o jeho území dělit s jakýmsi Rakouskem-Uherskem, které neexistuje, či s Německem. S Německem si to vyřídíme sami. Je načase vzít si zpět celé polské území, není s kým se dělit. Ale udělat to musíme zkušeně, postupně. Je zbytečné válčit. Tím mám na mysli na šesté prioritě. Válka, to je komplex opatření zaměřených na zmocnění se cizích přírodních energetických a lidských zdrojů. A válka bývá i spravedlivá, osvobozenecká. V daném případě, nemáme-li v úmyslu tím ovládnutím utiskovat a vykořisťovat místní obyvatelstvo, jak to Rusko nikdy nedělalo…

Rusko například zlikvidovalo Kokandský chanát, zlikvidovalo otroctví a prosím, stali se z nich rovnoprávní poddaní Ruského impéria. S Kavkazem to bylo stejné. Normální poddaní Ruského impéria. Ať už Rusko přijde kamkoliv, tak přijme všechny národy jako sobě rovné. Likvidován je jen politický režim. Likvidovány jsou ty řídicí moduly, které lidem brání žít jako LIDÉ. A brání šlechtická pýcha žít lidsky? Tak musí být vykořeněna. Ale vykořeněna v klidu, bez použití šesté priority. To je všechno. Sami vstoupí do Ruska. Všichni o to sami budou žádat.

Proto je třeba si uvědomovat, že Minský formát… Už jsem zmiňoval Astanský formát. Minské dohody jsou důležité ještě z jednoho vážného hlediska. Když Sovětský svaz rozvrátili, a potom ho chtěli zase poskládat, tak ta marxistická (mraksistická) skládanka připravovaná pro Alexandra Grigorjeviče Lukašenka, ať už ve funkci cara či nějakého toho prezidenta obnoveného SSSR... To by nebylo až tak důležité. To pro něj byl vymyšlen ten Minský formát, na jehož základě měly být vyřešeny všechny tyto národnostní konflikty.

A první konflikt byl ten mezi Ázerbájdžánem a Arménií o Náhorní Karabach. Ta otázka Minských dohod určuje, v jakých rukou se bude nacházet ten Minský formát a ve vztahu ke komu a jak bude fungovat. Máme-li ty Minské dohody, tak i když od nich Kyjev ustoupí, ten Minský formát zůstane pod naším řízením a globalizace bude probíhat ruským způsobem. Obnova Ruska jako jediného prostoru bude probíhat na základě řízení z Moskvy. Rusko bude obnovovat svou suverenitu a svou územní celistvost.

A pokud zůstane tam, na západě, tak to bude použito proti Rusku, aby nemohlo obnovit svou suverenitu, svou územní celistvost. Proto jsou ty Minské dohody tak důležité, zda se jich Rusko vzdá, nebo je bude pevně dodržovat, tak dlouho, jak to jen dokáže. A dokáže to tak dlouho,

dokud se nevyčerpají a nebude obnoven řád na celém Ruském území, a to včetně Ukrajinského federálního okruhu. Až uděláme pořádek tak… Ale ten Minský formát stejně zůstane, už pro nás jako vnitřní nástroj. Můžeme ho potom použít různě, stejně jako ten Astanský formát.

Je důležité, kdo ho bude mít pod křídlem, zda Rusko nebo Írán. V našem zájmu je, aby to bylo Rusko, aby to sjednocení turkických národů… Veliký Túrán, jen se podívejte na ty mapy, proběhlo podle ruských plánů a všechna ta území se stala součástí Ruska. Takže tak.

Probíhá vážné globální střetnutí. A my si musíme uvědomovat globální význam všech těch procesů. Jaká je za tím globální politika. A pokud Rusko kdekoliv v globální politice zaváhá, tak se rozsype. Ale bude-li Rusko svou globální politiku uplatňovat přesně, tak už ji nikdo a nic nezastaví. A to si uvědomují nepřátelé Ruska.Další otázka. Valeriji Viktoroviči, v první etapě světové války 20. století bylo Rusko spojencem Británie. A nebylo to poprvé, kdy náš stát tahal horké kaštany z ohně v zájmu zahraničního páníčka. Stalin se také ocitnul na jedné straně s Británií, ale už v té druhé etapě světové války 20. století. Nyní je centrum koncentrace řízení převáděno do Číny a Íránu. A Rusko, teď už za Putina opět uzavírá spojenectví se státy, kam jsou tato centra převáděna. Proč se v každé historické etapě stává Rusko nástrojem globálního prediktoru? Je Putin kreaturou globalistů?

Vůbec ne. To je velmi povrchní pohled na průběh globální politiky, na globální procesy probíhající jen ve 20. století. Rusko skutečně za konceptuálně bezmocných vládců, takových, jakým byl například Alexandr I., Alexandr II. a Mikuláš II., vytahovalo kaštany z ohně pro Západ. Jaký prospěch jsme měli například z porážky Napoleona? Když jsme potřebovali, aby mohl válčit s Velkou Británií? Rusku by to přineslo jak ekonomický, tak i politický prospěch. Přesto se Rusko vydalo ze svých sil, aby v Evropě rozdrtilo Napoleona ve prospěch Velké Británie, která tak získala ekonomický i politický prospěch.

Co se týče druhé světové války 20. století, která proběhla ve dvou etapách, tak ta první etapa bezesporu probíhala v tom stavu, kdy Rusko jako ta cvičená opička tahalo horké kaštany z ohně, opět pro Britské impérium, kterému i Francie přisluhovala. Ale Rusko bylo bráno výslovně jako spotřební materiál. Proto nám také rozkázali: „Koukejte nám sem do Francie poslat 400 tisíc ruských mužiků, protože nám už zdroje z našich kolonií došly. Vymačkali jsme z nich 400 tisíc vojáků a žádné další, kteří by dokázali bojovat, tam nemáme. Ať tedy ruští mužici bojují za francouzské zájmy. A Francouzi si budou žít, aniž by se nějak moc v průběhu války vysilovali.“

Zatímco s organizací té druhé etapy už vznikly problémy. Objevil se totiž konceptuálně mocný Sovětský svaz pod vedením strany bolševiků, který začal uplatňovat svou suverénní globální politiku. A tak došlo při organizaci druhé etapy k selhání. A je mnoho informací o tom, jak vychovávali a prosazovali Hitlera… Jedna z těch knih, jak se jen jmenuje? Anglické kořeny německého fašismu, od autora… (Manuel Sarkisjanc) Teď si nevzpomenu.

Takže oč jde? Problém je v tom, že Británie, Velká Británie a Západ jako takový, anglosaský Západ chtěl, aby se Sovětský svaz stejně jako carské Rusko opět účastnil té války a dorazil konkurenta… Francii dobíjeli v 19. století, ve 20. století to byl mechanismus dobíjení Německého impéria, aby se zbavili konkurentů v globalizaci. No a Rusko fakticky nikdo za konkurenta v globalizaci nepovažoval, bez ohledu na Velkou hru.

Protože jakmile se v Rusku dostal k moci nějaký ten Alexandr II. nebo Alexandr I. či Mikuláš II., tak přestalo uplatňovat jakoukoliv svou politiku, potom už jen odečítalo Západu ze rtů jeho přání. A i když byl Alexandr III. celkem vlastenecký, tak mnohé věci jednoduše nechápal. Konceptuálně mocným vládcem, který zajistil Rusku stabilitu, kterou potom využili i bolševici, byl Mikuláš I. Car, kterého jen špiní a pomlouvají. Ano, pracoval výlučně na ruské zájmy, proto…

Stejně jako u nás válejí ve špíně bolševiky: „Bolševici byli takoví a onací…“ A přitom tohle tvrdí lidé, kteří moc dobře vědí, že o bolševicích lžou. Dělají to zcela úmyslně. Například jak prý bolševici zaváděli novou kulturu. Cožpak nevědí, že to bylo dílo trockistů? Vědí. Jenže potřebují pomluvit bolševiky. Protože v tom se ukrývá záchrana Ruska, v tom je stabilita Ruska, v tom je konceptuální moc Ruska i jako subjektu globální politiky. To se snaží vymýtit.

Už teď, už teď, protože vědí, že se Rusko bude obnovovat, tak je nutné se zbavit bolševiků, aby se Rusko, nedej Bože, nestalo příliš silným. A proto neustále bolševiky pomlouvají, neskutečně je špiní. I s ohledem na průběh občanské války. Přitom bolševici nikdy neměli problém s tím, vzít člověka z kolčakovské vlády a udělat ho členem ruské vlády, sovětského Ruska. Vzít důstojníka z Bílé armády, jako byl Govorov, který se stal maršálem, Bagramjan – také maršál. A přitom jeden z nich bojoval za Dašnakcutjun a druhý bojoval v kolčakovské armádě. A přitom byli oba vyznamenáni za to, jak dobře za té občanské války bojovali. A mnoho dalšího. Ty bolševiky špiní zcela účelově, aby nám zabránili v obnově.

Jaká to byla otázka?


Ty kaštany z ohně...


Ach, ano, ty kaštany z ohně. Bolševici vybudovali konceptuálně mocnou vládu, subjekt globální politiky, se kterým se muselo počítat. A ten do svých plánů začlenit nemohli, proto se to vyvinulo úplně jinak. Bez ohledu na to, že Británie, Britské impérium, USA, vytvořily Třetí říši, Hitlera, ozbrojily ho a poslaly proti Sovětskému svazu, tak to nakonec dopadlo tak…

A proč to tak dopadlo? Protože Stalin byl v řízení konceptuálně mocný, uplatňoval globální politiku, a tak globálního prediktora převezl a dokázal začlenit Velkou Británii i USA jako spojence SSSR v této válce. Ano, jak Velká Británie, tak i USA postranními cestičkami pomáhaly Hitlerovi v jeho boji proti SSSR, aby vydržel co nejdéle. A do bojů se zapojily až když bylo jasné, že Německo směřuje k porážce a pokoušely se přivlastnit si výsledky té války.

Jen si vzpomeňte na tu separátní kapitulaci 7. května. Stalin je donutil to podepsat znovu. Ale tady jsme nebyli žádnými opičkami, které by tahaly kaštany z ohně pro páníčka. Zde jsme jednali jako konceptuálně mocní. Dostávali jsme určitou technickou i materiální podporu ze strany Velké Británie a USA. Dostávali jsme i vědeckotechnické materiály, v rámci možností samozřejmě. Oni s námi přece nehodlali spolupracovat, protože už od počátku měli v plánu, až se Rusko vyčerpá válkou s Německem, ho dorazit. Jenže ani to jim nevyšlo. Nevyšlo!

Stalin je převezl jak na evropské frontě, evropských bojištích, tak i na dálněvýchodních bojištích. Všude je převezl. A ta skutečnost, že jsme neosvobodili Macmaj, ostrov Hokkaidó, byl už důsledek spiknutí uvnitř SSSR. Generálové s trockistickými kořeny zradili zájmy státu, neboť jim z vnějšku bylo naznačeno: „Zastavte to!“

Opičkami tahajícími kaštany z ohně jsme byli za Jelcina, za Gorbačova, za Brežněva, za Chruščova. Ano, počínaje Chruščovem jsme se jimi stávali stále více, dokud do našeho domu nepřišli přímo sami Američané a nezačali ho řídit, jak se jim zachtělo bez ohledu na naše zájmy. Protože ti, kteří je sem přitáhli, ti zrádci, vlasovci, jim řekli: „Můžete tu teď dělat, co budete chtít!“

A jaká je teď situace? Lidé řekli: „Táhněte!“ A vlasovci: „Ne, pane náš, my si tu bez tebe nevíme rady. Jak ten dobytek budeme dál okrádat?“ Oni přece lidi mají za dobytek. Rusové pro ně nejsou lidé. A když Putin vyčlení peníze na děti, tak je rozkradou. Vyčlení je lékařům, také je rozkradou. Poskytne je na hypotéku? Rozkradou je. Všechno, co se jen dá, všechno rozkradou. Peníze pro vědecké pracovníky? Také je rozkradou. Všechno to kradou. Oni nechtějí, aby se Rusko rozvíjelo. Nechtějí, chtějí krást! A takto krást budou moci jen v případě, že tu zůstane vnější řízení.

A jaká je teď situace? Co se nyní blíží? Blíží se to ořezávání těch takzvaných „mladých peněz“. To, co už Lagardeová ohlásila podle mne v roce 2012. A kde oni mají všechny své penízky? Všechny na Západě. Co se nyní stane, jestliže se zhroutí Pax Americana, na jaký byli zvyklí? Co konkrétního se stane v USA? Jen si vzpomeňte, jak bylo okradeno ruské obyvatelstvo, obyvatelstvo SSSR, když se jejich úspory ve spořitelnách okamžitě znehodnotily, obratem se znehodnotily. Všichni ti Vološinové, Šuvalovové a Nabiullinové si velmi dobře uvědomují, že zhroutí-li se Pax Americana, tak se zhroutí i dolar a to znamená, že všechny jejich úspory budou znehodnocené.

A oni nikdy nepracovali, vždy jen kradli. Okrádali ruský národ a likvidovali Rusko. Oni se nepovažují za občany Ruska, jsou věrnými služebníčky svých amerických páníčků. A co? Měli by se najednou stát žebráky? Jednoduše nuzáky? To nemohou připustit. To raději zabijí Rusko, jen aby zachránili svého amerického páníčka a zajistili si tak ty své dolary. Nechápou, že zabijí-li Rusko, zabijí i celou civilizaci na planetě Zemi.

Bude to konec, život skončí, ale oni to nechápou, není možné jim to vysvětlit. Nikomu, kdo bojuje proti Putinovi, to není možné vysvětlit. Pro ně slunce vychází ve Washingtonu. Obzvláště v případě těch, kteří bojují proti Putinovi a Rusku v konceptuálním hnutí, pod rouškou Koncepce.

Tak taková je to situace. My netaháme kaštany z ohně pro Západ. Rusko je civilizace. Není to regionální civilizace ale globální. Jiný příklad takového impéria, takového státního celku s takovou pozorností, s takovou úctou přistupujícího k národním kulturám, ve světě nikde není. Jen Rusko. Ruský svět, Rusko otevírá dveře všem. A všichni ostatní, Britské impérium, anglosaský svět je regionální. Evropský je regionální. Jen globalisté zastupují globální koncepci řízení a ti uplatňují globální kotel.

Co je jeho cílem? Když přišla anglosaská civilizace do Austrálie, tak jak skončili Tasmánci? Jaký úbytek obyvatelstva zaznamenala Austrálie? Všude to bylo stejné. To jen Rusko nabízí jiný princip globalizace. A samo je globální civilizací, proto když někdo mluví o regionální civilizaci, tak jednoduše lže, protože to je možné prověřit na ruských dějinách. Na principech vybudování Britského impéria, Německého, Francouzského, Portugalského, Španělského, jakéhokoliv impéria v porovnání s tím Ruským.

Chcete prověřit princip globalizace? Prověřte si ho na Číně. Tam je také tavicí kotel. Jen ruská civilizace zachovává všechny národy i všechny kultury a rozvíjí je. Jakmile ale přestane existovat ruský národ, velkoruský národ, který je tím jádrem ruské civilizace, nebude nic. Proto když se kasají a výlučně zdůrazňují... Ano, všechny národy jsou bezesporu cenné, ale ruská kultura je tou páteří ruské globální civilizace.

A právě proto ruský národ nyní v tomto státu, kde je globální, generální prokuratura fakticky nástrojem likvidace ruského civilizačního jádra… Vždyť oni likvidují všechno, co se jen dá a obzvláště vzdělávací systém. Musíme obnovit sovětský vzdělávací systém! Sovětský vzdělávací systém a až poté ho můžeme modernizovat.

Jen si vzpomeňte, absolutně negramotný stát dokázal za nějakých necelých deset let provést plnou industrializaci a vytvořit takovou řídicí vrstvu, vrstvu gramotných lidí, že zajistil fungování výroby, dokonce i s její evakuací do východních regionů. Bylo dost výrobních inženýrů a dokázal zajistit doplňování důstojnického sboru řídnoucího v průběhu bojů. Jakmile vybili důstojnický sbor v carské armádě, tak to znamenalo konec, armáda byla vyřízená. A v Rusku? V SSSR? Prázdná místa zaplňovali lidé, kteří již měli takové znalosti a vzdělání, aby z nich mohli být důstojníci Rudé armády, armády vítězů! To znamená, že ti lidé byli zdatní důstojníci, nebylo to jen o náramenících jako to bylo ve škole praporčíků.

Pod Putinovým vedením obnovujeme suverénní stát. A ty gorbačovsko-jelcinovské zbytky chtějí, aby Rusko nebylo, aby ruské zdroje zajišťovaly blahobyt jejich západních páníčků za hranicemi. A neuvědomují si, že jakmile by padlo Rusko, jeho podpindosníky by nikdo již více nepotřeboval. Jen si vzpomeňte na tu politiku zlaté miliardy, která se díky rozvoji vědy a robotizaci scvrkla na 500 miliónů. A o ruské obyvatelstvo z nich nestojí nikdo.

A nač by jim potom tedy byli tito dozorci? Nebudou jim k ničemu. Přivezou si sem opět nějaké to „černé dřevo“, „živé dřevo“, či jak tenkrát říkali otrokům. A ti tady budou v pro ně nezvyklých klimatických podmínkách rychle umírat při těžbě surovin a Rusové jim nebudou k ničemu. A to včetně těch dozorců, kteří si myslí, že když pocházejí z Ruska, tak budou potřební. Nebudou, vůbec nebudou potřební. Obyvatelstvo musí zcela zmizet, včetně těch dozorců, kteří si myslí, že je páníček ušetří.

Neušetří a peníze jim zabaví, jak to už jednou udělal v Bank of New York. Jen si vzpomeňte. Když je páníček bude potřebovat, tak si je prostě vezme. Jen si představte mravnost těch zmetků, když už jim jednou ty peníze zabavili a oni se k němu dál plazí po břiše: „Pane, my víme, že jsi ty peníze potřeboval. My si v Rusku ještě nakrademe. Nám je ten ruský dobytek zcela ukradený. Pozabíjíme ho, kolik řekneš a peníze znovu nakrademe.“

To je vše. Probíhá konceptuální volba. Bude-li Rusko subjektem globální politiky, suverénním státem, nebo nebude. Sergej Viktorovič Lavrov řekl: „Bude!“ A potvrdil tak to, co řekl Putin na Davoském fóru. A oni Putina neuslyšeli. V míře potřeby se k tomu jeho projevu budeme vracet.

Další otázka. Minulý týden MMF doporučil ruské centrální bance snížit základní úrokovou sazbu o půl procenta. Rustem píše, zaprvé mi není zcela jasné, proč takové doporučení od MMF, vždyť snížení základní sazby je pozitivní faktor pro ruskou ekonomiku a MMF se láskou k naší zemi právě nevyznačuje. A zadruhé centrální banka všechna jeho doporučení vždy obratem plní a tentokrát to neudělala. Nabiullinová dokonce oznámila, že více snižovat základní úrokovou sazbu nebude.

To je všechno přece velice jednoduché. MMF je nyní pod kontrolou globalistů. Ne americké globální elity, kterou od něj již odstřihli. A globalisté si dobře uvědomují, že na Rusku jako na tom hřebíku visí celý světový řád, celý pořádek ve světě, a že když se rozsype Rusko, začne se sypat všechno. Žádná Čína, žádný Írán to neudrží. Všechno se drží na Rusku, zatímco podpindosníci potřebují Rusko zničit, aby se Američanům zavděčili. Oni nechápou, že likvidací Ruska podřezávají větev, na které sedí veškerá civilizace na planetě Zemi. Globalisté to vědí, a tak chápou nutnost zvýšení zdrojové stability Ruska, aby mohlo vyřešit tyto úkoly.

To není tím, že by změnili svůj vztah k Rusku, prostě nemají jiné východisko. Rusko musí být v takovém stavu, aby tyto úkol mohlo řešit, a to znamená zvýšit jeho zdrojovou stabilitu. Putin vždy zvyšuje stabilitu přes vnější, globální politiku. Vždy říkají, že Putin je v zahraničí politice frajer, ale v té vnitřní… Právě proto, že je tak dobrý v té vnější, může ovlivňovat i tu vnitřní. Kdyby neměl úspěchy v té vnější, v Rusku by se nic nedařilo. On uplatňováním své globální politiky řeší zároveň i vnitřní úkoly.

Nutí tím vnější páníčky ruských stoupenců Západu, ty podpindosníky a další pracovat v té či oné míře na ruské zájmy. Protože jim to přikáže vnější páníček. A MMF byl dlouho asociován výlučně s americkou státní elitou. A oni tam skutečně hráli důležitou roli. Nyní však potřebují globalisté za každou cenu zvýšit zdrojovou stabilitu Ruska, aby USA nepřivedly svět ke globálnímu kolapsu.

A MMF tedy navrhuje snížit základní sazbu, aby se ruská ekonomika posílila, aby její plíce nabraly více vzduchu. Aby ten organismus byl výkonnější. A jaký cíl mají podpindosníci? Proč posílali ty děti na protesty? Oni chtějí provést státní převrat, aby ruskými zdroji zajistili americkou státní elitu. Že se kvůli tomu zhroutí Rusko jim starosti žádné nedělá.

Cožpak jsme neviděli ten střet globalistů a státní elity v USA? Když jeden nařídí jedno a druhý mu odpoví: „Ale já to dělat nebudu!“ A stejnou věc jste uviděli teď v případě Nabiullinové. Ona se orientuje výlučně na americkou státní elitu a jako přesvědčená „podpindosnice“ odpověděla: „Ne, to by bylo v rozporu se zájmy USA, protože potom jim nedokážeme předat ruské zdroje!“ Ona vůbec nechápe… Mimochodem, ta vůbec nic o ekonomice neví. Není nic jiného než politický komisař. „Co budeme dělat, když se zhroutí USA?“ Ona nechápe, že hrozí zhroucení celé civilizace na planetě Zemi.

S Ruskem se rozsype úplně všechno. Rusko je teď páteří všeho. Globalisté si to uvědomují. Jsou nuceni přistoupit na určité ústupky. Oni si myslí, že nás v tom procesu nalomí, vytvoří ta svá dvě centra koncentrace řízení, a potom si to s námi vyřídí. Oni nám nepřejí nic dobrého. Ale teď potřebují vyřešit ten úkol, aby se svět nezhroutil do chaosu. A Nabiullinová s ostatními podpindosníky to nechápe, a proto ze všech sil vzdoruje. To je ilustrace všeho, o čem jsem mluvil.

Když se vrátíme k té první otázce týkající se Sergeje Viktoroviče Lavrova, Něbenzji a tak dále. To je ten střet s globalisty, ne s Ruskem. Putin řekl, že potřebujeme úlevu, aby se objevily „dlouhé peníze“ a to znamená nižší úrokové sazby. To znamená, že globalisty takříkajíc „přemluvili“. „Pomozte nám, dejte nám zdroje!“ A oni na to: „Tady máte…“ A Nabiullinová: „Ne, to by poškodilo zájmy USA!“ A hotovo.

Dále vyvstává otázka. Rok 1937 nebude! Oni všichni kradli a porušovali trestní zákoník. Na Ukrajině existuje spousta různých „protikorupčních organizací“. Protože korupce je v kapitalistické společnosti systémovým faktorem. V USA je přímo institucionalizován. Je to ten lobbovací mechanismus. V takových státech třetího světa, mezi které nás nechali spadnout, a Ukrajina je toho příkladem, je korupce… Nebrání vám krást: „Jen si nahrab!“ Ale potom přijde chvíle, kdy za vámi přijdou a řeknou: „A teď uděláš tohle jinak jdeš sedět!“ A oni to udělají.

Takže z pozice globální politiky budou všechny tyto spisy uplatněny přes generální prokuraturu ve vztahu ke všem podpindosníkům. Přijdou si pro ně a žádný Washington je nezachrání. Ty čekají teď velké problémy, už se jim to začíná hroutit. Když se dívám (na USA), tak vidím naše devadesátá léta, rok 1989-90. To, co se u nich teď děje, rychle dohánějí v kultuře i všech ostatních směrech, regionalismus a to další. Americká státní elita začíná mít problémy po celém světě.

Brzy budou tyto kvantitativní změny natolik citelné, že už nebudou mít dost sil, prostě nebudou mít dost sil někde něco zažehnávat. Už teď nemají dost sil. Ty jejich útočné skupiny letadlových lodí jsou fakticky neakceschopné. Nedokážou jim zajistit přítomnost dokonce ani ve třetím světě a s Ruskem si tímto způsobem neporadí.

Rusko má navíc konceptuální řízení v Putinově osobě. Rusko má podporu na základě dialogu, jako to udělal Stalin s globalisty, tak to udělal i Putin. Našel s nimi společnou řeč, společnou řeč! Proto jsou naše vztahy s Čínou normální a partnerské. Jako tomu bylo například v době Velké vlastenecké války s Velkou Británií a USA.

Ano, musíme být opatrní do budoucna, ale teď se to dá využít a na dost dlouhou dobu. A co bude potom, se uvidí, až Rusko získá větší zdrojovou stabilitu. Je možné to změnit a my to budeme měnit. Zatímco podpindosníky budou ořezávat a dělat to budou ti, kteří si je sami vypěstovali, protože je nikdo nepotřebuje. Jsou zbyteční, překáží. Oni byli vychováváni jako spotřební materiál. Sami si mysleli, že s nimi budou počítat. Ani náhodou. Lokajíčků a pacholků si nikdy nikdo necenil, vždy šlo o spotřební materiál.

Jako například banderovci na Ukrajině. Kdo je potřebuje? Budou zlikvidováni, stejně jako ti u nás. Pro Uljukajeva už si přišli. Za konkrétní trestný čin? Za konkrétní! A co myslíte, že ti ostatní nemají na triku podobné konkrétní trestné činy? Všichni jsou stejní! Všichni. Ti podpindosníci. Proto ti nejchytřejší teď na podpindosníky plivou a distancují se od nich: „My pracujeme v jiném paradigmatu, my pracujeme v rámci globální politiky globálního prediktoru!“ Protože to je teď ve vztahu k Putinovi a ruskému státu spojenecká struktura.

Další otázka. Valeriji Viktoroviči, to Putinovo setkání se šéfy médií bylo 10. února vedeno v uzavřeném režimu. Co znamená použití tohoto formátu pro média? Vždyť jejich úkolem je informace šířit, a ne je tajit.

Tady o žádné tajemství nešlo. Je to tak, že pracovní schůzky jsou proto pracovní, že jsou tam upřesňovány určité parametry vzájemných vztahů, uplatňování řízení. Moc, to je v praxi realizovaná schopnost řídit. A řízení je proces informační. Šíření informací je řízení. A informace šíří hromadné sdělovací prostředky. Takže vzniknul celý komplex otázek, který bylo nutné pracovně projednat s těmi, kteří tato média řídí. Tyto pracovní věci jsou probírány bodově.

V podstatě nejde o žádné velké tajemství, ale také se nejedná o předmět pro zpravodajství, protože se řeší pracovní otázky. „Lidi, vy pracujete v tomto informačním paradigmatu a ta situace už je jiná. Měli byste zohlednit to, to a to. Vy vzájemné vztahy budujete tak a je třeba na to jít tak.“ Tyto otázky je nutné projednat. A proč tyto pracovní věci tahat na veřejnost? Přece jde o to, aby bylo vzájemné pochopení, a aby byly takříkajíc z cesty odstraněny kameny, aby byly odstraněny překážky ve vzájemných vztazích státního řízení a mediálního sektoru.

A co je příznačné? To se nám to zase nabaluje. Nahrávat to skutečně nemohli, nemohli. Ale to neznamená, že nedošlo k žádnému „úniku“. Oni okamžitě informovali své páníčky. Ale ten problém je v něčem jiném. Putin řekl systémové věci konceptuálního charakteru a globální politiky. Takže ti, kteří nechali uniknout informace z této porady, okamžitě informovali své páníčky: „Pánové, s námi je konec. Vložte se do toho, musíme s tím něco dělat. Putin varoval, že se mění situace…“

Pamatujete, co kdysi řekl Putin podnikatelům? „Pánové, vraťte svůj byznys do Ruska, potom už vám to půjde jen horko těžko.“ Přibližně to samé proběhlo na té poradě s redaktory. Informoval je. Tenkrát podnikatelé mávli rukou, oni přece mají na víc: „Jdi se bodnout, ty najatý manažérku… Přece tě nebudeme brát vážně.“ A teď si ten byznys horko těžko vrací. Mnozí přece uvízli a seberou jim ho. Oni si přece velmi dobře uvědomují, že jim ho seberou. Pokud ho nestačí převést pod ruskou jurisdikci, tak jim ho seberou.

A když jim Putin říká: „Lidi, vy pracujete uvnitř našeho státu, tak se nemůžete pouštět do ideologických diverzí. Mějte na paměti, že tato věc se má tak, tak a tak. Jedná se o otázku státní politiky.“ A tak se práskači rozeběhli: „Rychle nás ochraňte, my přece pracujeme na státním převratu. Informačně jsme zajišťovali i Navalného, aby se mu povedlo dostat děti na protesty, aby se dostaly do toho krvavého mlýnku na maso. My jsme pro vás udělali všechno a vy nám teď říkáte,že musíme dodržovat nějaké zájmy Ruska a Rusů? Vždyť my jimi pohrdáme, těmi Rusy. My chceme, abyste nám tu vládli.“

A odtud pramení ten únik informací. Došlo by k němu v každém případě. Ať už to bylo nahráváno nebo ne, to nehraje žádnou roli. Oni vždy okamžitě donášeli o všem, co se dělo, okamžitě to donášeli. Víte, to bylo jako hlášení operativního pracovníka o provedené akci. Všechno to sepisovali, všechno to hlásili. A teď to bylo stejné. Tak poskytli nahrávky. To zase jen dokazuje, co je to za lidi. Těmi nahrávkami přece demaskují nejen sebe, ale i své šéfy.

Porošenko si nahrával všechny rozhovory se svými americkými šéfy, protože to potom musel projednat se svým okolím. Zda to řekl správně nebo ne, kde měl ještě více podlézat a tak dále. A tak to tihle nahráli a dali svému páníčkovi. Ale tím toho páníčka podrazili, protože teď Putin zcela konkrétně ví, co a jak. A oni se sami demaskovali. To je jen dobře. Je skvělé, že to udělali. Takticky je to nepříjemnost, ale strategicky je to důležitá výhra.

Teď už se jasně ukázalo, jaké řídicí struktury je třeba potlačovat, protože brání ustanovení ruské suverenity. A jak na ně tlačit. Nejde o žádné násilné ovládnutí, ale o to, jak nastavit informační politiku. Vždyť když na Západě tohle všechno zveřejnili, BELTA a BBC, že? Tak sami odkryli své informační moduly, kde jsou zranitelní. To je skvělé. Strategicky je to skvělé. Vyhrajeme. S takovými lidmi u řízení jako je Sergej Viktorovič Lavrov, Něbenzja, Putin… To je bez debaty, že vyhrajeme!

Ještě jednu otázku. V posledním pořadu z 8. února jste ohlásil ještě jeden škodlivý kult formovaný ve společnosti, takzvanou psychologii fňukalů.

To není kult, to je stereotyp chování.

Přitom v Koncepci je ohlášeno pět typů sociální idiocie, z nichž jeden je nihilismus.

Ano.

Můžete vysvětlit, jaký je rozdíl mezi nihilismem a psychologií fňukalů?

A proč nihilismus? Já tedy v krátkosti připomenu, co je to těch pět druhů sociální idiocie. Mimochodem, už jsme dlouho nemluvili v takovém rozsahu o teorii. Takže jedním z druhů sociální idiocie je obdiv k židům. To nemá nic společného s židovským národem, protože to je závist k mafiánství v Mojžíšově zákoně. Ten obdiv k židům se projevuje ve dvou podobách. Je to obdiv a uctívání všeznalého a moudrého učitele, který ať už se k vám chová jakkoliv, má vždy pravdu.

A druhá podoba je antisemitismus. Ale tento antisemitismus je konceptuálně bezmocný a z hlediska řízení neakceschopný. Vždyť na čem je založen? Že židé se zmocnili všech médií, jako v jednom z filmů z devadesátých let, a přes ně působí na góje. Správná odpověď, co jste to za národ, že vás takto mohli ovládnout? Takže antisemitismus je také obdiv k té židovské mafii, k mafii v Mojžíšově zákoně, ne k židovské mafii. Neboť mnozí, kteří patří k této mafii v Mojžíšově zákoně, jsou z jiných etnik, jiných národů. A koho takto obdivují? Zotročovatele.

Takže když mluvíme o obdivu k židům, tak nemáme na mysli Hebrejce, třeba v polštině je to slovo žid, ale žida jako určitý psychotyp, který se vyskytuje v kterémkoliv národě, nejen v tom židovském. My v daném případě máme na mysli mafii z Mojžíšova zákona. Takže se jedná o sociální idiocii, ten obdiv k židům, ať už se projevuje antisemitismem či uctíváním, je to druh sociální idiocie, na jehož základě jsou zcela jinak budovány národnostní vztahy.

A kde v tom není zároveň psychologie fňukala? Ať už v antisemitismu, tak i v uctívání velkého židovského národa, jak si někteří myslí. To je ta psychologie: „Co já zmůžu? Oni se všeho zmocnili a tak dále. Oni všechno řídí, a proto…“ Jak se nedávno Solovjov zeptal jednoho kolegy. Říká mu: „A vy jste původem kdo?“ Ten zaváhal, říci, že je Rus, je přeci trapné. „Nu, máte židovskou krev?“ „Bohužel nemám.“ To je ukazatel, že je úplně udolán tou mafií z Mojžíšova zákona. On toho lituje, je mu nepříjemné, že se narodil jiný. Cítí se špatně. Je to fňukal. Není akceschopný. Je to nula.

Další druh. Věrné poddanství. Bezduché přesvědčení o tom, že budou-li všichni členové společnosti poslouchat výlučně výše stojící autoritativní vedení, dodržovat zákony, tak bude dobře. Ale kde je v tom postoj aktivního člověka? „Musíme dodržovat zákony, musíme poslouchat… A jak je k tomu donutíte?“ Fňukalové!

Dále. Liberalismus. To je opět bezduché přesvědčení o tom, že když dovolíme elitám, liberálům žvanit cokoliv, a tím spíše, jestliže se zmocní moci ve státě, tak bude dobře. Kde je v tom reálná složka? Musí umět žvanit, a když nežvaní… Z čeho vyrostla veškerá ta naše „lumpen inteligence“? Z toho fňukání doma v kuchyních. „Sovětský svaz je špatný a tak dále…“ A nyní formují stejnou psychologii fňukalů. „Všechno je na nic!“

Fajnovkářství. Opět bezduché přesvědčení, že by se slušná společnost neměla zajímat o věcný obsah těch či oněch jevů. Na principu: „Lidi, pojďme žít družně.“ Už jen ten postoj. Kde je v tom aktivní postoj? Fňukalové.

A mimochodem s ohledem na ten nihilismus, to mi promiňte, ale to je postoj: „Já nikomu nevěřím a spoléhám se sám na sebe.“ To není fňukal, jen nechápe průběh sociálních otázek. A druhá linie je degradace osobnosti v opilství, narkomanii a dalších. A to je zase psychologie fňukala. Ten člověk není ničeho schopen. A proto je ta psychologie fňukala vlastní všem pěti druhům sociální idiocie: obdivu k židům, věrnému poddanství, liberalismu, fajnovkářství i nihilismu. Nelze to oddělovat. Přičemž nihilismu v menším stupni než u všech těch ostatních, dříve vyjmenovaných.

Ten problém je proto v tom, že když formují psychologii fňukalů, tak lidi zahánějí do jedné z těch podob sociální idiocie, dělají je neakceschopnými. A do jaké formy přes tu psychologii fňukalů člověk sklouzne, když bude jen fňukat: „Všechno je špatné a nic se s tím nedá dělat…“ Opakuji, že z hlediska těchto fňukalů neměli bolševici vůbec žádnou šanci přežít. Z hlediska těch fňukalů mělo Rusko už v devadesátkách zajít, z hlediska těchto fňukalů ani Putin neměl uspět. A Rusko se teď stává subjektem globální politiky.

Nesmíte fňukat. Jakmile začnete fňukat, odepíšete sami sebe. Buď své naděje upřete na židy, nebo je budete proklínat, buď se spolehnete na vládu, nebo ji budete proklínat, nebo skončíte u toho: „Lidi, pojďme žít družně!“ A jak družně? Jak dokážete sloučit tyto informační moduly různých subjektů řízení? Jak je spojíte do jednotného řízení, když nebudete rozumět věcné stránce toho či onoho jevu? A když tomu porozumíte, tak můžete navrhnout: „Lidi, pojďme žít družně!“ Ale na jakém základu? Jak to říkal Al Capone? „Dobré slovo a revolver zmůžou více než dobré slovo.“

Takže když víte, co věcně nabídnout svému oponentovi, tak budete mít úspěch. Jinak můžete družbu navrhovat do aleluja a nic z toho nebude. A když dáte ruce pryč od sociálních otázek, od řízení sociálních jevů, tak sami zůstáváte stát mimo společnost a budete to vy, kdo zahyne v první řadě. Protože společnost, to je zdroj stability každého člověka. Stát vzniknul proto, že lidé nemohou jako jedinci některé věci zvládnout sami dobře nebo v potřebné kvalitě. To proto se spojují ve stát. Stát, to je systém pro přežití národa. To je to, oč tu jde.

A psychologie fňukala, to je jednoduše psychologie likvidace státu. Jen si vzpomeňte, není to tak dávno, to fňukání doma v kuchyních. A v tom byly přítomny všechny druhy sociální idiocie, všechny. Napřed začnete fňukat, a potom už najdete, kdo za to může, nebo kdo co nedělá. A co já mohu udělat? Kdyby všichni dodržovali zákony, tak by nám bylo dobře. Nebo se jako fajnovkář nesmím zajímat, odkud pochází něčí bohatství, jak ten či onen oligarcha pracuje pro západní zájmy. Proč? To přece není slušné.

Nu to mi promiňte, prý je to neslušné. Děripaska propustil tisíc lidí ze závodu a musel zasahovat Putin, aby to zase bylo "slušné"! Protože on je propustil v zájmu USA. A Putin mu řekl: „V zájmu Ruska je, aby ti lidé pracovali a ty jim platil výplatu!“ Pamatujete? „Vrať mi to pero!“ Takže ta psychologie fňukalů je základem sociální idiocie, základem! Jakmile někdo začne fňukat, je to konec. Hledejte tu formu sociální idiocie, které ten člověk podlehl.


To byla poslední otázka.

Nu což, tak už mi nezbývá než jedno, popřát vám, abyste se stali konceptuálně mocnými. To si ale musíte osvojit znalosti o řízení složitých sociálních supersystémů. Takové znalosti najdete jen v jednom zdroji, v pracích vnitřního prediktoru SSSR, které byly zveřejněny do června roku 2018. A v sérii knihy O světě křivých zrcadel, které vydal Fond konceptuálních technologií. Studujte tyto práce. Stávejte se konceptuálně mocnými, pamatujte si, že znalosti znamenají moc. Berte tuto moc do svých rukou. Braňte zájmy své i své rodiny. Přeji vám mírové nebe nad hlavou, štěstí.

Do příštích setkání.

255 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše