• Konceptuál CZ

Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 16.11.2020 Titulky CZ

Aktualizace: lis 28
1)Proč by bylo pro Rusko výhodnější Bidenovo vítězství?

2)Mírová smlouva mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Jaká je role Turecka a kdo vyhrál?

3)Byl zmařen plán globálního prediktoru na přenesení jednoho z center řízení z Vatikánu do Ečmiadzinu, když Rusko převzalo aktivitu nad řízením situace v regionu?
Dobrý den Valeriji Viktoroviči.

Dobrý den.

Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu. Dnes je 16.11.2020. V minulém pořadujste, Valeriji Viktoroviči, řekl, že pro nás je lepší Bidenovo vítězství, než vítězství Trumpa, ve smyslu, že bychom se zbavili podpindosnické elity. V souvislosti s tím, přišlo mnoho otázek od lidí, kteří tomu moc neporozuměli. A konkrétně například od Jeleny, která se diví tomu, že jste řekl, že by pro nás bylo výhodnější Bidenovo vítězství. Od Dmitrije, který si myslel, že Trumpova výhra je pro nás lepší variantou a teď je to tak, že by to mělo být Bidenovo vítězství? "Jsem z toho úplně zmatený," píše Mr. Sokol. "Když vyhraje Biden, tak globální elita poskytne Rusku nástroje, aby své řízení mohlo zbavit státních elit/podpindosníků, tak proč státní elita tak horuje pro Bidenovo vítězství, a ne to Trumpovo?" A pod přezdívkou Profesor: "To je všechno hezké, ale mohl byste se občas podívat na své předchozí pořady, minule jste si často pletl Bidena s Trumpem. Dokonce tam zazněla myšlenka, že Biden by byl pro Rusko dobrou volbou. To posluchače mate."

Vlastně přímo při nahrávce minulého pořadu Otázka-odpověď zazněla otázka, zda skutečně mám na mysli Bidena nebo přece jen Trumpa? A já jsem odpověděl, že skutečně mám na mysli Bidena. Bezesporu vznikl určitý zmatek. Jak je to možné? Kolega například řekl, že bychom se měli dívat na své minulé pořady. Neustále jsem říkal Trump, Trump, Trump a najednou z ničeho nic, zcela nečekaně Biden.

Jak jsem na to přišel? No je to tak, že řízení se zakládá na určitých reálných okolnostech a často vše probíhá jinak, než jak to vypadá. A ta otázka, co je lepší a co není, se odvíjí od situace, která se konkrétně zformovala v daném okamžiku. A co je lepší a co není, se odvíjí ještě od jednoho důležitého parametru. Mezi těmi otázkami, které zazněly, chybělo jedno důležité, jednoduše fundamentální upřesnění. Zda by to bylo lepší z taktického nebo strategického hlediska? A tato otázka měla zaznít.

Každý, kdo uslyší, že by bylo lepší zvolení Bidena, by si měl položit otázku, a z jakého hlediska lepší? Z toho taktického nebo strategického? A já jsem neustále ve všech těch pořadech Otázka-Odpověď mluvil o tom, že je nutné a je lepším východiskem pro celý svět, bude-li USA dál řídit Trump, globální elity. To totiž znamená předvídatelnost a snížení míry krvavosti nadcházejících událostí, a to nejen v USA, ale v celém zbylém světě. Protože z hlediska USA je to zbytek světa, jehož oni jsou centrem, to oni jsou tím pupkem Země. To oni přece vybudovali Pax Americana.

A já najednou začnu tvrdit, že by lepší byl Biden? Co se stalo? Otočil jsem jako na obrtlíku? Že? Tak především je třeba si uvědomovat, že reakce nikdy nesmí být ve stylu: „Klient odjíždí a sundá si tu sádru! Šéfe, vše je ztraceno!“ (film Briliantová ruka) Je třeba si uvědomovat, že se vždy najde, stejně jako v tom dětském filmu… Myslím, že se jmenoval Tajemství železných dveří. …že se ze všech bezvýchodných situací najde vždy alespoň jedno východisko. Je třeba vždy vyhodnocovat, jak by se dala vzniklá situace využít ve svůj prospěch?

A když jsem řekl, že pro Rusko by byl lepší Biden, tak to neznamená, že jsem úplně otočil, že jsem se přeřeknul, jen jsem suše konstatoval fakt s ohledem na konkrétně vzniklou situaci. Konstatoval jsem fakt, že pro nás je takticky lepší Bidenova výhra. Takticky! Protože tento systém vybudovaný za 3 000 let, který čelí ruskému světu, se nezmění ze dne na den. Kolikrát už jsem říkal, že globalisté stejně převezou státní elitu jakéhokoliv státu, protože tyto elity nejsou konceptuálně mocné. Ani jeden stát světa, s výjimkou Ruska, neuplatňuje svou globální politiku.

Jen Rusko je konceptuálně mocné a jen Rusko vede svou globální politiku. A proto globální prediktor potřebuje pouze stabilizovat situaci v USA. A aby toho dosáhl, poskytne jakékoliv státní elitě ty páky, které umožní snížit zdrojovou stabilitu výslovně státní elity USA. Ale jakmile bude obnoveno řízení v USA, tak se veškerý, v této podobě zformovaný svět, okamžitě opět otočí proti Rusku, jako tomu bylo vždy.

Tak co jsem to tehdy řekl? Čím může být Bidenovo vítězství lepší? Bidenovo vítězství, a to jak to, které dojde naplnění, tak i to, které naplněno nebude, poskytuje Rusku okno možností prudce navýšit svou... ...svou státní suverenitu. A gosudar to okno možností využil se vším všudy. Využil to. Nikdo ve světě ani mrknout nestačil, a Vladimir Vladimirovič Putin, ruský gosudar, to využil na celé čáře. A konkrétně se to projevilo tím, že ministr zahraničí provedl tiskovku pro zahraniční média, více než dvouhodinovou a jaké měla vyznění?

Zcela nové, byly tam nastolovány otázky. A proč? Protože teď globalisté nemají jinou možnost než ustoupit, než ustoupit ze svých principů a poskytnout Rusku možnost získat nový stupeň své suverenity, získat více suverenity ve svém jednání. To totiž umožní globalistům vyběhnout se státní elitou USA. Žádné vítězství nikdy není tím konečným. A když jsem mluvil o tom, co je lepší, tak jsem záměrně pomlčel o tom, že by to bylo lepší z taktického hlediska.

Globalisté budou tak jako tak vždy zaměřeni proti Rusku. Ale ta možnost zavařit jim díky Bidenovi byla využita prostě kolosálně. A projevilo se to především v tom, že se Rusko vrátilo na Kavkaz. Když začala ta aktivní fáze války v Náhorním Karabachu… Doporučili nám dívat se zpětně na své pořady, tak vám teď doporučím se na ně podívat.

Co jsem tehdy řekl? Že optimálním řešením tohoto problému je přítomnost ruských mírotvůrců na demarkační linii a jejich kontrola koridoru spojujícího Karabach s Arménií. A přesně takto to dopadlo. A tato přítomnost mírotvůrců zase řeší ohromné spektrum problémů. Tak v tomto ohledu je Biden lepší. Ale opakuji, že z taktického hlediska. A tuto taktickou možnost je třeba využít tak, aby to bylo výhodné i strategicky. Pokud to plně nevyužijeme, maximálně, se vším všudy, tak pro nás strategicky zůstane bezesporu lepší Trump. Protože za Trumpa bude předvídatelnost, lepší řiditelnost a značně nižší míra krvavosti nadcházejících událostí, a to jak v samotných USA, tak i v celém světě.

Zmínil jste Arménii, a to je naše druhá otázka. Valeriji Viktoroviči, okomentujte mírovou smlouvu mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Jaká je role Turecka a kdo vyhrál? Rusko nebo Turecko? Mluvil jste o projektu Velké Arménie, ale podle výsledků druhé karabašské války vidíme, že probíhá realizace zcela jiného projektu, Velkého Túránu, realizovaného západními státy, členy NATO. A je to logické, vždyť založení Túránu zasadí ránu všem nepřátelům Západu: Íránu, Rusku i Číně. Jaký na to máte názor? Má smysl existence projektu Velká Arménie, když tu je taková hra o více tazích, jako je Túrán? Od Istanbulu do Tatarstánu a ujgurského Sin-ťiangu?

To je hodně otázek. Tím vstupem ruských mírotvůrců do zóny konfliktu především vyhrály národy Arménie i Ázerbájdžánu. Kdyby nebyla tímto způsobem ta válka zastavena, tak by především prohrály národy Arménie i Ázerbájdžánu. A mimochodem, i díky této otázce se opět vrátíme k tomu, kdo je lepší, zda Biden, nebo Trump. Protože pokud by „nevyhrál“ Biden, tak by Rusko nemělo ani tu nejmenší šanci v této podobě se vrátit na Kavkaz a začít s obnovou velkého Ruska.

Všechno popořadě. Tak především Rusko nebylo účastníkem těchto událostí, všechno to procházelo mimo něj. Jediné, o co se jedna i druhá strana snažila, bylo zatáhnout Rusko do války proti té druhé. To znamená, abychom my tahali kaštany z ohně pro někoho a v jejich zájmu, aby ruští vojáci umírali v cizích zájmech, aniž by to Rusku něčím prospělo. Přičemž válka na Kavkazu by se rozrůstala s absolutně katastrofálními následky, jak pro arménský národ, tak i pro ten ázerbájdžánský.

Možná pro ten ázerbájdžánský by ty následky byly ještě daleko horší než pro Arménii. Neboť ázerbájdžánský národ nezapadá ani do jednoho modelu, ať už si kdo chce, myslí, co chce, ani do Velké Arménie, ani do Velkého Túránu. Jednoduše do těch projektů nezapadá, je přebytečný. A přebytečný je především proto, že má zkušenosti ze života v ruském světě, zkušenosti s jiným konceptuálním řešením problémů vztahů mezi národy, budování mnohonárodnostního státu.

V době Velké vlastenecké války, 2. světové války vyšla najevo taková skutečnost, že ruské židy, sovětské židy Třetí říše likvidovala obzvláště důkladně, protože ti byli zcela přebyteční. Pamatujete? Židy, komunisty a komisaře! Bylo zapotřebí zlikvidovat ty prvky, které mohou matrici zničit zevnitř, a to také dělali. A proto zatímco s evropskými židy nakládali různým způsobem, dokonce je posílali do Palestiny, tak sovětští židé podléhali totální likvidaci. A proto také ti Ázerbájdžánci žijící v Turecku a Íránu jsou něco jiného než ti žijící v Ázerbájdžánu, kteří mají být v rámci kteréhokoliv projektu absolutně, totálně zlikvidováni. A ještě se mají navíc do dějin zapsat jako záporáci.

Takže co vlastně umožnilo přítomnost ruských mírotvůrců? Je to všechno velice jednoduché. Když jsem mluvil o gosudarovi, tak jsem neustále poukazoval na to, že jedná jako odstřelovač. Je mistrem improvizace. Je tím odstřelovačem, který si dlouho a pečlivě všechno připravuje, aby potom jednou přesně zamířil, vystřelil a změnil celou situaci. Ale jakákoliv taková improvizace, jakýkoliv přesně mířený výstřel je přesný a úspěšný jen tehdy, když je zdrojově zajištěn. Na jedné tiskovce gosudar v odpověď na… Nu, snad výtku: „Vy máte prostě pořád štěstí…,“ odpověděl, že podle ruského přísloví, pořekadla: „Štěstí přeje připravenému.“ A Putin, se cílevědomě věnuje rutinní práci na obnově státu, na upevnění jeho síly, ekonomických možností a získávání suverenity.

Vždyť co znamená někam poslat svou armádu? To znamená... Nu, pouhé přání k tomu nestačí, ta armáda především musí být v takovém stavu, aby mohla tento manévr provést. Ekonomika státu musí být v takovém stavu, aby mohla zajistit přítomnost našich mírotvůrců tam, abychom v tomto ohledu nebyli na nikom závislí. Protože jsou tu jiní hráči, s jinými cíli, kteří zaútočí na naši ekonomiku, využijí další své možnosti, aby…

Vždyť u nás všichni hned začali hysterčit: „Co si to Rusko dovoluje, chtít někam vstupovat? Angličané mohou klidně na Kavkaz přijít, ale Rusko v žádném případě!“ Žirinovskij skáče až do stropu. Udělali jsme páníčkovi čáru přes rozpočet, cožpak tohle on může strpět? irinovskij nenávidí Rusko přesně v těch aspektech, ve kterých je na výši. Například tvrdí: „Poté, co vyvraždili ty nejlepší, se Rusko zhroutilo!“ V době občanské války.

Tak si to porovnejme s tím, jak to v Rusku vypadalo do té občanské války. Všichni byli před námi, Rusko bylo chudá země s mizernou ekonomikou 2,5%. Ano, potom se to pokusili nafouknout, napřed na 5,5% a někteří Američané se dostali až k 8%. Museli nějak zmírnit ty úspěchy bolševiků. A kdy všechna ta procenta začala růst? V osmdesátých letech je začaly publikovat v této výši, na vlně přestavby. Hned bylo ze 2,5% celých 5,5%, pak 7%, 8%... Kdo dá víc?

Neměli jsme tu letecký průmysl, motory jsme neuměli dělat, automobilový průmysl, nebylo tu vůbec nic. Chemický průmysl, prostě nic. Železnice se u nás stavěly jen v té míře, v jaké se to hodilo vnějšímu řízení. Francouzi nám diktovali kam máme postavit jakou cestu. Náš generální štáb mohl do alelujá poukazovat na to, že potřebujeme rozvíjet Murmansk, že je tam zapotřebí postavit železnici!

A co? Až když chtěli jít do války, tak se teprve měsíc před ní pustili do toho projektu, který… Do toho projektu, o kterém mluvil už car Mikuláš I. a car Alexandr III. To Mikuláš II. na to neměl čas, ten měl jiné zájmy. A najednou se ukázalo, že nemáme železnici do Murmansku, a že tam nemáme vybudovaný žádný přístav! Bylo nutné to začít řešit a budovat honem honem. Válku jsme prohráli, důstojnický sbor v ní padl a co? Jak se měla obnovit armáda? Žádné vzdělané lidi neměli, a tak začali nabírat do důstojnického sboru kdekoho. „Umíš aspoň trochu číst? Tak z tebe je praporčík!“ Což ty hodnosti degradovalo.

A když skončila občanská válka, tak ten horší zbytek národa najednou provedl industrializace celé země, vyhrál Velkou vlasteneckou válku, 2. světovou válku, vytvořil svůj systém státní spolupráce států socialistického tábora, jako první letěl do vesmíru, jako první využil jadernou energii pro mírové účely a mnoho dalšího dokázal jako první. Slovo Sovětského svazu mělo váhu jako nikdy předtím. Rusko nebylo nikdy tak mocné jako za SSSR.

A to je přesně to, co nemůže vystát a nenávidí Žirinovskij, on očerňuje bolševiky, kteří tento stát vybudovali! Všechny spory mezi bílými a rudými, jednoduše všechny ty spory skončily 22. června 1941. Všichni vlastenci řekli: „Státní zřízení mne teď nezajímá, to se bude řešit až potom, teď je důležité ubránit Rusko. A pokud z nějakých politických příčin nemohu vstoupit do Rudé armády, tak budu bojovat ve francouzské armádě, britské armádě, v armádě USA, ale proti nepříteli Ruska, proti Hitlerovi!“

A všichni, kteří si nepřáli existenci Ruska v žádné jeho podobě, se rozběhli sloužit Hitlerovi. Celý ten projekt, který teď bělogvardějci vedou proti bolševikům, má právě tyto základy. Všichni, kteří jsou bolševiky, chtějí budovat Rusko, a ti, kteří patří k bělogvardějcům, si nepřejí existenci Ruska v žádné jeho podobě. Ti chtějí zahraničního páníčka. A právě bílé hnutí… Jádrem bílého hnutí, jeho páteří a týlem byla zahraniční intervence.

Vždyť co tu občanskou válku rozpoutalo? Ve své podstatě začala takzvanou vzpourou československého legionářského sboru. Celkem ta armáda interventů čítala více než milión vojáků. A s takovým týlem/zázemím bělogvardějci bojovali proti Rudé armádě. Nemluvě o tom, že tu interventi všude prováděli kárné operace.

Ale to jsme trochu odbočili. To znamená, že stát musí existovat a být ve stavu vydržet jak vnější tlak, tak i nějaké vnitřní zmatky, musí nejen provést manévr, ale také ho ustát a dotáhnout. To znamená rutinní práci, každodenní práci. A jak to u nás vypadá? Kolik vlastenců Putina podporuje? Pořád se jim něco nezdá, Putin neudělal to, neudělal tamto… Jak byla přijata ta penzijní reforma?Proč se celá ta patriotická spodina vrhla na Putina a ne na ty, kteří k tomu Putina donutili, ultimátem ho donutili: „Buď teď necháme zhroutit celý stát nebo tu penzijní reformu odsouhlasíš, aby ti to podtrhlo ten tvůj rating!“ Doufali, že díky nespokojenosti lidí Putina svrhnou a celá ta patriotická spodina se vrhla právě na Putina, protože ten bojuje o stát, zatímco oni slouží svému zahraničnímu páníčkovi, ti si tu přejí zahraničního pána.

Putin pracuje na tom, aby stát existoval, aby byl silný. A teď ve světě vznikla velice unikátní situace. Aby vyhrála boj s globalisty, aby si zachovala ten svůj Pax Americana a my jsme o tom mluvili v minulém pořadu, potřebuje americká státní elita za každou cenu narušit mírové soužití v Evropě, vůbec v celém světě a vyvolat válku, novou světovou válku. Státní elita nechápe, že tentokrát to nepřečká v klidu za tou svou louží.

To dříve byl Atlantický oceán překážkou, ale už ve 2. světové válce Hitler plánoval zaútočit na New York raketami. Chtěl nechat umístit na Empire State Building vysílačku, aby navedla rakety, aby jim názorně předvedl, že dokáže zaútočit. No a dnes už je to opravdu jen louže, žádný oceán. Moderní zbraně jsou takové, že tam doletí.

Jenže americká státní elita spoléhá na své podpindosníky, všude, v každém státě. Oni si říkají: „Nu ano, Rusko má armádu i zbraně, ale Sovětský svaz přece také měl armádu i zbraně a nebylo jim to k ničemu, když jsme jim tam dosadili Gorbačova s jeho týmem. Ti se postarali o zhroucení státu." Jeden z takových zuřivých bořitelů státu Stankevič je v televizi pečený vařený. Ten náš stát ničil a ničí se vší vervou, ten nestojí o existenci Ruska v žádné jeho podobě. Předstírá to své vlastenectví, aby mohl předhazovat své shnilé ideje.

Takže americká státní elita zcela konkrétně spoléhá na tyto lidi: „Není důležité, že je teď Rusko silné na šesté prioritě. Sovětský svaz byl také na šesté prioritě silný. Pomocí třetí priority jsme SSSR dostali a dostaneme i Rusko! A to tím spíše, že jim teď na druhé prioritě formujeme novou historii."

Mimochodem, když teď mluvíme o všech těch událostech, tak je nutné si uvědomovat, jak se formují státy, jak jsou řízeny. Jaké státy jsou projektově zkonstruované, jaké jsou historické. Pokud tyto základy nechápete, jak fungují supersystémy a tím spíše složité sociální supersystémy, tak se nemůžete vyznat ve všech těchto pohybech. Nebude pro vás důležité to, čím se liší smlouva ASEAN od Tichooceánského partnerství, které měly v plánu uzavřít USA. No ano, stály by proti sobě, ale čím se liší? Co stojí za jedním takovým spolkem a co za tím druhým? Jaké jsou jejich vyhlídky a mnoho dalšího.

A tím spíše nepochopíte situaci, budete-li se opírat o to, že Arménie je stát, Ázerbájdžán je stát a Rusko je také stát. Opravdu je to tak? V takovém paradigmatu se můžete zabývat analytikou té takzvané geopolitiky od rána do večera, a vždy to prohrajete. Abyste věděli, jak státy existují, jak jsou formovány, vám doporučuji přečíst si tu práci o státu, Stát jako systém pro přežití národa. Systém pro přežití a rozvoj národa, navíc už je i v knižní podobě (Kniha II). Kdo nemůže číst na počítači, si ji může přečíst v knižní podobě. Ano, je to kniha O světě křivých zrcadel číslo dvě, najdete ji třeba na Ozon.ru

Takže jaká vznikla situace? Minule jsme mluvili o zatčení Hashima Thaciho, mluvili jsme o tom teroristickém útoku ve Vídni. A jak to všechno, o čem jsme mluvili, souvisí s Karabachem? Zcela přímo a bezprostředně. Souvisí to přímo a bezprostředně. Rakousko, takový tichý, milý a poklidný kouteček, nikde se moc neprojevuje, a přesto je tam jakýsi konflikt, přesto tam vzniká hnutí jakýchsi islámských radikálů. Ale to si musíte představit místo Rakouska v plánovaném budoucím uspořádání světa.

My tady v tom pořadu Otázka-Odpověď neustále mluvíme o jednom takovém projektu – Mezimoří/Intermarium, o projektu Tří moří, což ve své podstatě není nic jiného než obnova Rakouska-Uherska jen v nové kvalitě. A tato obnova se odvíjí od Visegrádské čtyřky. To znamená, že i když je v plánu smetení evropských států vytvoření na tomto území nových národů s novými jazyky v nových státech, tak zachování těch dvou center, Prahy a Vídně a vytvoření na jejich základě nového státu, Rakousko-uherského impéria v nové kvalitě je takříkajíc něco zcela jiného.

Západní Evropa má být smetena, zatímco Rakousko, Švýcarsko a východní Evropa od moře k moři musí být ponechána na pokoji. A najednou přesně tam začnou zasahovat, přímo tam… Jen se podívejte na Orbána, kterému je dovoleno mnohé v boji o zachování maďarské kulturní identity. Mimochodem o Maďarsku je v té knize o státě samostatná část. Polsku je také dovoleno mnohé. Jen se podívejte, jak do Polska cpali peníze a proč? Protože to má být budoucí stát, který se musí zachovat s touto kulturní identitou. Musí být zachována jak knihovna Habsburků ve Vídni, tak i židovské okultní centrum v Praze.

To všechno má zůstat zachováno, a najednou takový útok. Kdo se o to postaral? Globalisté mají v plánu zachovat tento ostrůvek klidu, a najednou teroristický útok ve Vídni. Co to má být? Že by se proces vymykal kontrole? A on se skutečně vymyká kontrole. A kdo to všechno realizuje? Americké tajné služby. Přece si všímáte, že dochází k různým teroristickým útokům, takzvaným islámským útokům v Evropě. A k čemu mají v konečném důsledku vést? Ke zformování islámského chalífátu, evropského islámského chalífátu.

A jak k tomu má dojít? Dnes už pro nikoho není tajemstvím, že ISIL je nepravidelná armáda Spojených států. Když jsem o tom začal mluvit, tak všichni chtěli vědět, jak jsem na to přišel, kde mám důkazy. To znamená, že obvyklou analytickou cestou na to nepřijdete, i když je to velice jednoduché a těch informací je dost a dost. To přesně vypovídá o tom, že mnohé věci jsou nám nepochopitelné ne proto, že náš rozum je slabý, ale proto, že jejich podstata nezapadá do okruhu známých nám pojmů. A mnozí znalci, kteří nevědí, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy, co je to Dostatečně všeobecná teorie řízení, co je to konceptuální moc, globální politika, nemohou tyto pojmy využít, a potom nevidí očividné věci. Pro oči to nevidí! A teď se to všechno ukazuje, vyplývá to z těch událostí, ke kterým dochází.

Kdo je tím hlavním, kdo prohrál v tom karabašském konfliktu? Turecko! Ale Turecko je hlavním hráčem v projektu Velkého Túránu. A Turecko je také hlavním hráčem v projektu ustavení evropského islámského chalífátu. A jak v tom figuruje? Přece jsme nezapomněli na to, jak Turecko plně zastřešuje ty teroristy v Sýrii. Ázerbájdžánci si myslí, jaký je ten Erdogan skvělý a hodný, že je to jejich bratr, že?

Erdogan kdysi takto bratrem nazýval Bašára Asada. Jeho rodina k němu jezdila na návštěvu, odpočívala u něj a Alavité byli muslimové, sice šíitští, ale přece jen muslimové. Jakmile však bylo politicky výhodné smést Sýrii a Turecko tam při té příležitosti mohlo vstoupit, tak se okamžitě Bašár Asad pro Erdogana stal nepřítelem, kterého je třeba zlikvidovat. Vstoupil do Sýrie, vraždí tam syrské občany a nastoluje tam svůj turecký pořádek.

To samé platí pro Ázerbájdžán. Cožpak se ISIL chová dobře k Syřanům? Nevzpomínáte si snad na ty hromadné popravy? A na ten masový exodus běženců se Sýrie také všichni zapomněli? Protože jedni nejsou ti správní muslimové a druzí vůbec nejsou muslimové, a tak je třeba je likvidovat, z hlediska ISIL jsou to všechno nevěřící, stejně jako z hlediska Turecka, které ISIL zásobuje materiálně i technicky.

Přesně na stejném základu Erdogan, Turecko vstupuje do Ázerbájdžánu. A já opakuji, že tam jsou pro ně lidé se zcela jinou kulturou, protože vědí, jak je možné budovat život na jiných konceptuálních základech. Když nám navrhují pře-erdoganovat Erdogana, tak mám chuť se zeptat: „Jsi hlupák nebo nepřítel lidu?“ Erdogan pracuje na zcela jiných konceptuálních základech! Jak dopadla Smyrna? Kdysi bylo v Turecku takové město, dnes je to Izmir. Slibovali, že civilní obyvatelstvo nechají na pokoji a kolik lidí vyvraždili? 200 000 Řeků? Jejich mrtvoly narážely do flotily vojenských lodí Trojdohody a zabránili tomu snad? Ne! Fungují totiž na jednom a tom

samém ideologickém základu! Zlikvidovat všechny, kteří se něčím liší. A co dělá Turecko dnes svým občanům, svým vlastním občanům? Kurdům? Co vyvádí Turecko v Sýrii?

Cožpak si Ázerbájdžán myslí, že s nimi bude jednat jinak? Že tam nenaveze bojovníky, kteří tam začnou ustavovat své pořádky? Opakuji, že dnešní Ázerbájdžán nezapadá ani do jednoho projektu, ani do projektu Velké Arménie ani do projektu Velkého Túránu. A to tím spíše, že… Mimochodem, k tomu projektu Velkého Túránu. O tomto tématu už jsme několikrát mluvili a právě s Tureckem moc nesouvisí.

V určité etapě Turecku jen dovolili být tím mezkem, který ten projekt bude realizovat. Projekt Velkého Túránu, to je formát Astany a žezlo lídra Velkého Túránu bylo předáno Nazarbajevovi. Turecko se zatím na té vlně veze. Jenže v plánu je Turecko zlikvidovat. Má posloužit jako nová Třetí říše. Turecko má s využitím ISIL, společně s ISIL vstoupit do Ázerbájdžánu a smést dnešní Arménii, neboť stávající obyvatelstvo Arménie není vhodné pro projekt Velké Arménie. Je přebytečné, místní obyvatelstvo je přebytečně a má být zlikvidováno.

Když se ještě nedalo využít takové okno možností vzniklé díky Bidenovi a existovala velká pravděpodobnost, že ten útok bude sílit, že mohou dojít až do Jerevanu a zmocnit se celého arménského území, tak mi Ázerbájdžánci odpovídali: „Vůbec ne. To my nechceme, my máme zcela jiné cíle!“ Já jim na to: „A kdo se vás bude ptát?! Kdo se vás na to bude ptát?! Nikdo ani neměl v úmyslu se vás na něco ptát. Ta čistka Arménie…“ „Ne, to my dělat nebudeme,“ odpovídají Ázerbájdžánci.

Jenže kdo se jich na to bude ptát? Cožpak Ázerbájdžánci chtěli ty pogromy v Baku a Sumgaitu? To se přece potom řeší zcela jiným způsobem. Já vidím, že jim ty lekce nestačily. Vůbec se z nich nepoučili. Ale nestačí se jen poučit z lekcí, abyste mohli řídit, musíte také mít dostatečnou zdrojovou stabilitu. Alijev nemá jinou možnost než manévrovat v těch podmínkách, do kterých ho zahnali. A Ázerbájdžán od začátku nahnali pod Turecko, protože cílem je plná likvidace Ázerbájdžánců, a navíc z nich chtějí udělat zlosyny, vytvořit jim negativní reputaci. Změnili jim abecedu, aby je odtrhli od předchozí kultury a přizpůsobili je té turecké. To všechno bylo provedeno, a Alijev manévruje za těchto podmínek.

Ázerbájdžán, stejně jako ani jedna republika bývalého SSSR kromě Ruska, Ruské federace, není samostatným státem, žádná z těch republik. Všechno jsou to projektově zkonstruované státy. Všechny kompetence spadající do tří nejvyšších priorit řízení jim zajišťuje nadnárodní řízení. Všem je zajišťuje nadnárodní řízení! Pašinjana tam dosadili kvůli vyvolání té války. Říkají, vypukla blesková válka. A o té skutečnosti, že ta blesková válka odpovídá dlouhodobým plánům vybudování Velké Arménie, což znamená napřed se zcela zbavit místního obyvatelstva, nikdo nemluví.

Co znamená to vypuknutí bleskové války a trvání bojů? To znamená maximální navyšování přítomnosti různých teroristických skupin v Ázerbájdžánu, které tam bude přesunovat Turecko, a také turecké armády. To znamená, že na jedné straně Pašinjan blokuje všechno, co může ochránit Arménii a na druhé straně dojde k vytvoření silné vojenské páky, která napřed plně převálcuje samotný Ázerbájdžán, a potom převálcuje i Arménii. A až se budou řešit následky: „Nemůžeme podruhé připustit úplnou genocidu arménského národa!“

Mimochodem k tomu uznání té genocidy arménského národa, to přece není jen tak, že ji někde neuznávají. To právě v očekávání toho zvratu událostí ještě nedošlo k tomu uznání. Takže tam se potom ta situace zase musí otočit, a potom se zase postarají o likvidaci ázerbájdžánského obyvatelstva, ze dvou stran.

To asi nechceme, že? Chceme, aby pobíjeli arménské obyvatelstvo? Ne. Někdo říká: "Tak to nebude, kdo by tam zbyl?" A jak byl založen Izraelský stát? Přijedou jiní Arméni. Odkud? Třeba z Francie. A proč by odtamtud jezdili? Protože právě v té Francii bude nastolován takový chalífát, který jim pro přežití nenechá jinou možnost. Tam napřed vtrhne ISIL. Zatímco tady v Arménii zatím evropské, no spíše světové společenství bude se vší vervou válcovat Turecko a to společně s Ázerbájdžánem, čímž se zajistí uvolnění území.

Takže až v Evropě budou smetány státy, bude likvidováno obyvatelstvo, národy, a budou formovány nové národy s novými jazyky v nových státech, tak takové nově vytvořené území klidu, historická vlast, navíc zbavená původního obyvatelstva, bude jen vítaná a rozjedou se tam. A tím spíše, že okolní nepřátelé budou již zlikvidováni. A kdo se o tu jejich likvidaci postará? V první řadě samozřejmě nové centrum koncentrace řízení na globální úrovni, tedy Írán. Ještě jsme tam ani nestačili přesunout svůj kontingent a už se Írán ozývá: „Já to tam teď všechno budu řídit.“

A na jakém základě? My už jsme přece jasně dali najevo, že se této hry účastnit nebudeme! Rusko má svou hru. Rusko má svou politiku, globální politiku a Írán je jen místo umístění budoucího centra koncentrace řízení a tento svůj úkol zatím vůbec nezvládá. Irák smést nedokázal, neporadil si ani s ISIL. Ten vstup ruských mírotvůrců se uskutečnil na stejných politicko-diplomatických základech jako vstup do Sýrie.

Co se stalo v Sýrii? Začalo tam být jasné, že státní elita USA nehodlá hrát podle scénáře a narušuje tak projekt vybudování evropského islámského chalífátu, přestavby Evropy a celého toho regionu. oni se tam soustředili na ropu: "To je naše parketa, tu teď budeme krást!" A jakmile se jim dostala do rukou, tak samozřejmě následoval nárůst dodávek břidlicové ropy a když jsme ty teroristy v Sýrii rozprášili, tak břidlicová revoluce okamžitě zašla na úbytě.

Jakmile tedy začalo být jasné, že tam může státní elita získat navrch a narušit veškerou globální politiku globálního prediktoru, narušit všechny jeho scénáře a bylo zapotřebí, aby se tam někdo s těmi teroristy vypořádal, tak dali souhlas na vstup našich vojsk. A co udělal Putin? Okamžitě tam přesunul armádu, okamžitě tam upevnil naše pozice, začal zabezpečovat území, okamžitě jednal, aby ani vnitřní nepřátelé Ruska, různí ti podpindosníci, kteří sní o zaprodání Ruska a každý den ho zrazují, jako například ministr Siluanov...

My potřebujeme armádu, abychom se mohli bránit na šesté prioritě, protože proti nám je vedena válka a on prý, že armádu budeme omezovat: "To jsou zbytečné výdaje musíme přece podporovat dolar! Dolar je naším štěstím!" Když USA prosperují a Rusko se hroutí, ruský národ chcípá hlady, to je to pravé štěstí pro všechny ty „rodinkovské“ podpindosníky.

To znamená, že Putin získal velice úzký koridor možností. Podívejte se, jak to vypadá ze strany globalistů. Ti si plně uvědomují, že Bidenovo vítězství povede ke zhroucení veškeré globální politiky globálního prediktoru s cílem přestavby světa, to znamená zformování evropského islámského chalífátu, zformování Mezimoří, zformování Velké Arménie… To všechno se hroutí, protože Turecko se stává globálním hráčem.

To Turecko, které mělo být prozatímním státem a už nemělo existovat. Jehož existenci bolševici svou globální politikou Západu vnutili a od té doby s ním má Západ jen hlavobol, celé 20. století, stejně jako teď. To Turecko, které má zmizet. A najednou získává takovou sílu, že začíná diktovat své podmínky Evropě, začíná diktovat světu.

Dovedete si představit, co to bude znamenat, jestliže se jim nepodaří realizovat projekt Mezimoří? A vypadá to, že se to nepovede, Turecko přece posiluje díky projektu Velkého Túránu a je úplně jedno, že žezlo už bylo předáno Nazarbajevovi. Zatím pořád ještě turkické národy spojuje Turecko.

Takže přichází katastrofa, globalistům hrozí úplná a totální katastrofa. Tak co musí udělat? Musí vyřadit Turecko ze hry. Musí to zařídit tak, aby Turecko nedokázalo zrealizovat své plány přinejmenším ve vztahu k Arménii a Ázerbájdžánu. Globalisté kvůli tomu musí obětovat velice závažné věci, nyní, ale ty oběti jsou jen taktické, aby si to vykompenzovali potom: "Putin v čele státu přece nebude věčně a ty druhé převezeme raz dva." Dlouhodobý Putinův stát zatím není vyřešen. Ještě nikdo neví, jak a co řešit. Na jakém konceptuálním základě má Rusko existovat? Na jakém ideologickém základě?

Má snad Rusko svou státní ideologii? Nemá, ale to nemá ani žádnou budoucnost, to si globalisté velmi dobře uvědomují. Všichni podpindosníci tu skáčou až do stropu, jen abychom neměli žádnou svou státní ideologii. A když už, tak nám vnucují ideologii zrádce, kult zrádců, když říkají… Dokonce založili hnutí a vnucují nám: „My všichni jsme zrádci, my všichni jsme zradili Sovětský svaz, ale lidé jsou větší zrádci než elita. Lidé prostě chtěli zradit svůj stát a elita jen splnila jejich přání!“ To znamená, že si lidé přáli umírat ve zločineckých šarvátkách, umírat hlady, zimou ve všech těch neustávajících zmatcích.

A když teď lidé chtějí, aby Rusko bylo suverénní, tak se o to elita prý postará: „Jen musíte souhlasit s tím, že všichni jsou zrádci. Zrádce Vlasov je hrdina a vítězný Stalin je ten špatný. Možná ne tak úplně, ale přinejmenším je stejný jako Vlasov.“ Postavit je na roveň. A kdo to byl Vlasov? Provedeme-li analogii, tak ti vojáci 2. úderné armády si přáli stát se zrádci. A Vlasov, jako velitel té armády jim splnil jejich přání, zradil svou armádu, vojáci zahynuli díky kulkám, zimě a hladu v těch bažinách, ale to jen proto, že si to vlastně sami přáli! Tak jim Vlasov to přání splnil.

Taková je to úroveň cynismu. Vnucují nám kult zrádce. Kult zrádce! I vlajku máme vlasovskou, vlaje nad naším státem jako naše státní vlajka. Proto globalisté velmi dobře vědí, že dokud máme takovou elitu, tak kdykoliv náš stát znovu zaprodá a udělá to raz dva. Stačí jen přečkat Putina. A teď je aktuálně třeba vyřešit ten problém s Tureckem. A proto Rusko vstoupí do Karabachu a vyřeší ten problém. Ano, Rusko…

Jak to řekl gosudar Mikuláš I. Pavlovič? „Kde byla jednou vztyčena ruská vlajka, tam už nesmí být spuštěna.“ Fakticky to znamená obnovení, začátek obnovy ruské vlajky, žádné té vlasovské trikolóry, ale ruské rudé vlajky na celém území Ruska! To je důležitý znak všem, na Ukrajině by se měli zamyslet. Putin ukázal, jak umí takticky využít situaci. Globalisté teď nemají jinou možnost než se opřít o Rusko v boji proti americké státní elitě, která bojuje proti Trumpovi.

Je teď nutné rychle a efektivně připravit americkou státní elitu o všechny prostředky umožňující jí řídit a získávat zdrojovou stabilitu na úkor vnějšího světa, aby si zachovala ostrůvek klidu za oceánem, dokud v Evropě zuří válka. Erdogan na tu válku vsadil všechno. Jeho ekonomika je ve velice špatném stavu, společnost je v plném rozkladu, stát je zatažen do tří velice závažných konfliktů, navíc je zatažen ještě i do evropských záležitostí, je napnutý jako struna, jen prasknout.

A když se zdálo, že díky válce v Karabachu bude moci Erdogan vnutit svou vůli globalistům, tak najednou bum a vše je pryč. Je to pryč, protože Putin denně pracoval na tom, abychom tu měli ekonomiku, abychom tu měli armádu, abychom tu měli takovou zdrojovou stabilitu, abychom ten manévr mohli provést v zájmu Ruska, a tak jsme ho také provedli.

Ale vyvstává tu otázka. Je všechno tak, jak to já říkám? Možná to tak není, možná s tím Biden nemá nic společného. Možná je to, jak to říkají, poněkud přitažené za vlasy? Mohli by to tvrdit nebýt toho Nikoly Vovajeviče Pašinjana. Co je to vůbec za figuru, ten Pašinjan? Já přece hned na začátku tvrdil, že je to krvavý klaun. Je to klaun hrající cizí hru. On upřímně hraje ve hře, jejíž podstata mu není známa. Vůbec netušil, že by jeho řízení mohlo skončit takovým krachem. Vždyť teď už by ho dav fakticky roztrhal na kusy, kdyby se neschoval. On už je fakticky jakoby politickou mrtvolou. To jakoby je důležité. A stále zůstává v čele Arménie, stále uzavírá dohody o obnově pořádku.

Oč tu jde? Opakuji, že Pašinjan byl k moci přiveden k tomu, aby bylo v důsledku rozsáhlé války všechno arménské obyvatelstvo zlikvidováno. Ale opakuji, že by to neprovedli Ázerbájdžánci jako takoví, ale ti, kteří jsou pod kontrolou Turecka a všechna ta pakáž, kterou tam Turecko dotáhne ze Sýrie. Musí je odtamtud přece někam odsunout. Turecko tam zmáčkli tak, že musí tu přebytečnou masu někde zužitkovat a zneškodnit. Částečně to teď s nimi dělá v Libyi, tak proč ne v Ázerbájdžánu? Je možné jich nepočítaně vrhat do boje a ať už jich zahyne, kolik chce, tak ázerbájdžánské obyvatelstvo to přece vůbec nepocítí, zato budou vítězství, a potom bude možné tu masu otočit proti ázerbájdžánskému obyvatelstvu.

Takže výsledkem Pašinjanova řízení měl být úplný konec současné Arménie, až potom by se začalo s její obnovou. Jenže došlo k selhání, k selhání scénáře. Ten konflikt potřebuje právě teď americká státní elita, ne v té podobě, v jaké ho plánovali globalisté, ale tak, jak si to představuje státní elita, a proto ten teroristický útok ve Vídni. To proto.

Takže globalistům bylo jasné, že když to teď nezažehnají tady, v Arménii, v Ázerbájdžánu, tak mohou přijít o všechno. A co znamená zažehnat ten konflikt vstupem ruských mírotvůrců? To znamená zkřížit si vlastní plány, jít proti vlastní kádrové politice. Ale v první řadě je to samozřejmě potopení kádrové politiky americké státní elity. Pašinjan s jedním popíjí koňak, s druhým kouří doutník, zná se s tímhle, zná se s tamtím…

Nic vám to nepřipomíná? To je přece podstata té kádrové politiky, tyhle vazby. Zelenskij měl tu čest být přijat přímo britským ministrem obrany Velké Británie. Taková čest pro prezidenta státu, že?! To znamená, že je to všude jedno a to samé. Ve stylu: „S kým se přátelíte?“ A vy jste se tedy s nimi "přátelili" a najednou hop a všechno je jinak.

Takže se zamyslete nad otázkou, kdo a jak zatlačil na Pašinjana, kdo ho donutil podepsat tyto dohody, když Rusko na něj vůbec nemělo vazbu? Pašinjan byl absolutně americký projekt, a nejen americký, šlo přímo o projekt státní elity USA, to oni si ho vypěstovali a hýčkali si ho, aby ho tam v potřebné chvíli dosadili. Vedli ho, postarali se mu o státní převrat. Ano pokusili se ho legalizovat, přesto je to jejich člověk, který je absolutně protiruský. Něco málo blebtal ze slušnosti, ale udělal přece všechno pro to, aby k té válce došlo.

Jeho cílem bylo vyvolat tu válku, a tak předvedl slabost Arménie. Navíc na té její slabosti sám zapracoval, aby Arménii oslabil. Tohle všechno dělal a najednou, když nastoupilo to rozhodující období, když ta turecká blesková válka selhala, což nutilo Turecko začít masově, prostě masově... ...přesunovat tam teroristy, vstoupit tam se svou armádou, tak najednou bum a na stole je dohoda! Ještě neproběhla žádná čistka podle plánu globálního prediktoru, ani podle plánu americké státní elity, ještě nebyla provedena čistka Arménie.

Proč se zastavili? Opakuji, protože by to narušilo plán vytvořit z Íránu centrum koncentrace řízení a zhroutila by se situace v Evropě. Začala by válka na šesté prioritě, která by v USA u řízení upevnila americkou státní elitu, USA by dál byly světovým četníkem a hotovo. Civilizaci na planetě by byl konec. Taková jsou tu rizika. A tak globalisté potřebovali nějakou sílu, která by to zastavila. A taková síla tu existuje v podobě Ruska, a oni si myslí, že to tady v budoucnu stejně zvrátí.

Jak to bylo? „Počkáme a za pět let uvidíme, co a jak. Ať to teď proběhne takhle a za pět let se uvidí.“ Oni si myslí, že to potom zvrátí a může se jim to povést, jestliže neodkážeme upevnit ty plody Putinova řízení a pokračovat v putinské politice, kterou opakuji, nějací... Já je nenazývám vlastenci, pro mne je to patriotická pakáž, protože vystupují proti gosudarovi, proti té globální politice, kterou vede, a proti té jeho politice obnovy suverenity. Neboť si stejně jako dřív přejí mít v Rusku nějakého toho zahraničního páníčka.

A proto stále slyšíme: „Putin neudělal to, neudělal ono…“ Proč by se snažili něčemu porozumět? Myslí si snad, že prezident je jako Děda Mráz? Mávne berlou a všechno je hotové? I na to, abyste závod zlikvidovali, potřebujete nějaký čas, a co na to, abyste ho zase obnovili? A co odbyt zboží? Když ho vyrobíte, tak snad na něj všichni čekají s otevřenou náručí? Tisíckrát vám hodí klacek pod nohy, abyste tu výrobu neobnovili!

Mimochodem o tom, jaké problémy Rusko překonávalo, aby mohlo začít vyrábět bezdýmný střelný prach, který byl pro nás velice důležitý, za Alexandra III. … Teď nevím, v jaké je to knize. Zda ve Válce nebo v Bolševismu? Někde tam. Můžete se podívat, všechno je to v elektronické podobě na našem webu. Je to velice důležité.

Všude vám hází klacky pod nohy. A o koho se přitom opírají? Přesně o takovou pakáž. A je úplně jedno, jestli je liberální nebo „patriotická“. Nebo jak jim říkám já o liberasty, nebo patriasty, protože se o žádné vlastence nejedná. A ještě se někteří z nich tváří jako konceptuálové. Prý že jsou pro Koncepci, ale proti Putinovi. Aha, no prostě borci! Snažili jste se vůbec porozumět tomu, co Putin dělá, než něco takového prohlásíte?

Takže to by byla katastrofa a oni si nemohou dovolit, aby jim selhal plán formování toho centra koncentrace řízení v podobě Íránu a vytvoření toho islámského chalífátu pod íránským protektorátem.

Já opakuji, že celkový scénář je následující. Turecko poskytne politické krytí, na jehož základě ISIL pronikne do Evropy, smete státy, Turecko pro něj bude týlem. A potom do toho vstoupí Írán a začne všude uklidňovat situaci a dělat pořádek. Bude bojovat proti špatnému islámu, cestou smete Turecko, porazí ISIL v Evropě, a protože státy už budou smeteny, všechno bude promícháno, tak rovnou budou zformovány nové národy s novými jazyky v nových státech, pod protektorátem centra koncentrace řízení v podobě Íránu, který všude nastolí ten „správný“ islám.

A zatímco Arménie a Ázerbájdžán by ještě zapadaly do rámce toho plánu vytvoření velké Arménie, s celkovou likvidací původního arménského národa, celkovou!, tak ten projekt zformování evropského islámského chalífátu a projekt Mezimoří/Intermarium by se zcela zhroutil. A navíc by rozpoutání 3. světové války na šesté prioritě vedlo ke zhroucení celé civilizace.

A tak dali možnost Putinovi: „Můžeš zasáhnout?“ A ten měl všechno připravené. Armádu má, ekonomika je v potřebné kondici a to nejdůležitější, systém musí být schopný vyplnit tento manévr. Můžete mít jak ekonomiku, tak i armádu, přesto rozkaz nebude splněn. Jenže rozkaz vrchního velitele splněn byl! A to ukazuje na to, že se u nás podpindosníci, celá ta smečka ničeho nedočká, že nemají šanci. Systém je v takovém stavu, že příkaz vrchního velitele, ruského gosudara, bude splněn.

A oni přece plánují, na pokyn z Washingtonu nechat najednou zhroutit celé řízení, k tomu se připravují guvernéři, vládní úředníci se připravují… Tak zaprvé, tyto jejich plány už nejsou žádným tajemstvím, že mají v plánu všechno sabotovat a Putina buď zatknout nebo rovnou zastřelit jako Ceausesca. A za druhé také nesmíme zapomínat na to, že proto tam přece Putina na začátku dosadili, aby ho zastřelili místo Jelcina a státní elita mohla dál řídit Rusko přes své podpindosníky, přes svou klanově-korporativní skupinu Rodina stejně jako dřív, tedy přes to, co by z ní zbylo. A ti zaprodají všechno okamžitě.

To nejdůležitější, co je třeba pochopit je fakt, že státní elita nikdy neporazí globalisty. Nikdy. Co se teď děje v USA? Probíhá tam bezprostřední střet. Jak reagoval Biden na ten boj uvnitř USA? Tak si to vezměte, Biden se prohlásil za vítěze. Všichni ho prohlásili za vítěze. A kdy se prohlásil vítězem on sám? Prakticky až po týdnu. Proč? Trump se přece prohlásil vítězem hned první den: „Já jsem vyhrál!“ A Biden s tím váhal, protože dobře ví, že všechno je to velice vratké.

Oni dokážou pouze aparátními hrami… Ani ne tak těmi vynášenými dezinformacemi a podobně, jen spiknutím establishmentu mohou to vítězství naplnit. Jenže se jim to nedaří. A tak aby ho dokopali k tomu, aby se tím vítězem prohlásil, mu některá média snížila počet nabraných volitelů. On potřeboval udržet ten proces v chodu, a tak se prohlásil za vítěze a dostal se tak do absolutně nevýhodných podmínek.

Ano, Trump na tom také není právě nejlépe. Jeho v té jeho rodné republikánské straně zrazují tak, že je to až hrůza. Když ho zrazují i advokáti, kteří k soudu přijdou s betonovými důkazy, a přesto schválně prohrají… Oni přece uzavřeli smlouvu se svým chlebodárcem, Trump je pověřil, aby hájili jeho zájmy u soudu, do rukou dostali všechny potřebné důkazy, že Trump v daném státě vyhrál, a ten advokát tam přijde a odmítá ho hájit. Co je to potom za advokáta? Proč ti lidé tak riskují? Protože je natolik zaangažovali, že si řekli: „Nu, dobrá, stejně vyhraje Biden, takže se mi nic nestane. Přece jsou teď proti Trumpovi úplně všichni. Já raději poplavu s proudem a budu proti němu.“

Ta situace je velice tvrdá. Ale povšimněte si, jak globalisté po celém světě, po celém světě odřezávají zdrojovou stabilitu státní elitě. A uvnitř USA je donutili se mezi sebou poprat. Oni nevyhrají! Ale díky tomu je ta otázka čistky všech podpindosníků ve všech státech a obzvláště v Rusku nyní na pořadu dne, je nutné se jich masově zbavovat, právě teď. Jakmile se guvernér bude vzpouzet, odmítne něco udělat, pryč s ním. Úředník včas nevyplnil příkaz? Před soud, protože má povinnost plnit své pracovní povinnosti a ne je sabotovat podle svých politických preferencí. A tím spíše jde-li o preference v zájmu cizího státu.

Takže Pašinjana, abyste ho vedli, potřebujete třetího hráče. Zájem Alijeva je jednoduchý. Nechce, aby jeho osobně potkal Asadův osud s možnou fyzickou likvidací, a také nechce, aby Ázerbájdžán dopadl jako Sýrie. Přeje si, aby jeho stát vzkvétal a on sám to přežil. Proto se za každou cenu potřebuje dostat z podřízenosti Erdoganovi, jakýmkoliv způsobem. Ano, on bude dál mluvit o tom, jak je Erdoganovi oddaný a tak dále… Mám na mysli oddaný jako spojenec, ne jako sluha. Že dohody platí a tak dále.

Jenže pokud se někdo zmocnil řízení na třech vyšších prioritách, jsou podobná slova k ničemu. Takový člověk je součástí jiné konstrukce, té státní. Opakuji, přečtěte si tu práci o státu. To je teď absolutně nezbytná práce. Alijev souhlasí, s ním problémy nejsou, ten je ve stálém kontaktu s Putinem.

Ale jak zvládnout Pašinjana? A zde se zapojily páky z Washingtonu. A Pašinjanovi vytvořili takové podmínky, že pokud je nesplní… Jeho vlastní páníčkové mu je vytvořili. Ti samí zástupci státní elity, se kterými je, řekněme, v kontaktu tady v Arménii, mu řekli: „Buď uděláš to a to, nebo budeš litovat. Pořádně se ti to vymstí.“ A tak byl nucen přizpůsobit se této variantě. Byl nucen zapojit se do té varianty zachování Arménie a arménského obyvatelstva.

A že teď dochází k různým těm vystoupením, kým jsou vyprovokované a na základě čeho? Jsou vyprovokované americkou státní elitou, které se všechno hroutí. Oni pochopili, že je někdo doběhnul. Někdo vzal bodově Pašinjana, vytáhnul si ho a zajistil mu bezpečnost. Rusko tam vstoupilo a ten obrázek se okamžitě změnil, okamžitě se změnil. To znamená, že tato blesková, krátká operace okamžitě změnila celý obrázek světa.

Já opakuji, že Putin pracuje jako odstřelovač. Trpělivě vytváří podmínky pro přesný výstřel a v potřebném okamžiku ho provede. Tím výstřelem řeší všechno. A když si někdo myslí: „Já teď udělám to a to…“ Putin to všechno vidí. Výstřel bude proveden vždy v tom potřebném okamžiku, o kterém rozhodne on a ne kdy se to pozdává těm šaškům. Oni to ani nejsou šašci, ale přímo kašpaři. Pašinjana vždy řídili podle schématu řízení lídra, podle schématu řízení lídra. On nikdy neznal úplný scénář, kterého se účastnil. Oni ho, no stejně jako Zelenského, prostě si vyberou takové herce, které využijí, zneužijí a hotovo. A ti potom zůstanou stát před rozbitým korytem. Je třeba říci, že Pašinjan měl velké štěstí, že tuto válku mohl ukončit tímto způsobem, protože ve finální etapě by ho rozsápali i s jeho rodinou.

Takže se opět vrátíme k té situaci, k Rusku. Rusko chtěli zatáhnout, ovšem jiným způsobem, do toho karabašského konfliktu. Obzvláště o tom snili ti takzvaní arménští nacionalisté, kteří si pořád myslí, že Rusko je jim vším povinováno, že musí skákat, jak oni si vzpomenou. Ruští Ivanové mohou umírat a oni to vše budou řídit. Takové nálady tu jsou dávno, byly tu a pěstovala je britská rozvědka. To je pořád důsledek té prohry Alexandra I. ve Velké hře na Kavkazu.

Ta prohra ve Velké hře byla tak velká, že právě Arméni, byli to právě Arméni, kteří se dopustili jediného teroristického útoku v SSSR, když nechali vybuchnout bombu v metru. A proč? Protože Rusko nezdechlo ve jménu realizace jejich plánů na vybudování Velké Arménie, které se prostě tehdy realizovat nedaly. „Jak to? Že nás Rusové zachránili před masakrem? Tak to přece má být, to jim snad za to máme být vděční? Ale za to, že nezdechli ve jménu naší Velké Arménie, za to je musíme potrestat.“ A nechali vybuchnout tu bombu. A to bylo za Sovětského svazu!

A teď bohužel v arménské diaspoře v Rusku, není tváří průměrného Arména, k mé velké lítosti, Margarita Simonjanová, ale ta Bagdasarjanová, Mary Bagdasarjanová, to ona je jejich tváří. Oni chtěli, aby Rusko bojovalo za něčí zájmy, aby Rusko smetlo Ázerbájdžán. A proč jako? Proč bychom to dělali? To právě tady se bere to: „Rusové táhněte z Arménie!“

A uvědomovali si tehdy vůbec, že to vyhánění bylo přípravou na to, aby je potom mohli všechny zlikvidovat? Že ta přítomnost ruské základny byla zárukou jejich přežití? Vždy byla jejich zárukou? A oni tam pochodovali s plakáty: Rusové ven z Arménie! A nyní jejich likvidaci opět zabránil ruský voják. A oni chodí protestovat a jsou nespokojení. S Ruskem jsou nespokojení, Rusko přece mělo jít bojovat proti Ázerbájdžánu a Turecku. A jsou nespokojení s Pašinjanem, že ukončil tu válku. Chce se vám válčit? Až na to, že ti, kteří tohle vykřikují, sami na frontu nejdou. A proč? Protože tato periférie je pod kontrolou americké státní elity.

A jakmile jim došlo, že se tam uzavírá mír… Myslím tím té americké státní elitě, tak se začala snažit o to, aby vytvořila podmínky pro válku. Je v jejích silách vyvolat nepokoje v Arménii? Tak to udělá. Není důležité co a jak, hlavně aby tam byly ty nepokoje, a tady je velice důležitá ještě jedna věc.

Jak došlo k sestřelení toho vrtulníku? Proč tak rychle na sebe vzal vinu za jeho sestřelení Ázerbájdžán? Opakuji, protože Alijev měl velký zájem, aby ta válka nebyla ukončena za tureckých podmínek, protože to by znamenalo konec Ázerbájdžánu, Ázerbájdžánců i Alijeva. Já opakuji, že Alijev nechtěl ukončit válku za podmínek předepisovaných Tureckem. Kdo měl zájem na sestřelení ruského vrtulníku? Turecko! Protože to by Rusko zatáhlo do toho konfliktu a bylo by možné proti Rusku zorganizovat mezinárodní válku. To znamená rozpoutat válku s plnou silou. A také ti arménští nacionalisté. Prý nacionalisté. Ti také měli zájem na sestřelení ruského vrtulníku.

Mimochodem, ještě k některým našim úředníkům, kteří hned pospíchali, aby v Instagramu informovali, že se dala do pohybu vojska s určitými úkoly. Nu, pospíšili si s tím, oni jsou přece všichni takoví pokrokoví, umí to se svými chytrými telefony. Tomu se mimochodem říká vlastizrada! Když úředníci předem informují o přesunech vojsk a o cílech toho přesunu! A tím spíše, že jak sami ti úředníci tvrdí, se to vše dozvěděli takříkajíc z druhé ruky. Je to vlastizrada! Ten sestřelený vrtulník si ještě zodpoví.

Ale vstup kontingentu mírotvůrců za těch podmínek, které jsem původně ohlásil, znamená globální, strategické vítězství, které se stalo možným výlučně díky tomu, že se pro nás, pro Rusko stal v určitém okamžiku Biden výhodnější než Trump. Nu, globalisté, jak provedete potřebný manévr? A ukázalo se, že Rusko je připraveno ho provést, a to díky Putinovi, díky němu na to bylo připraveno. A Putin ten manévr udělal, ostře, rychle a kvalitně. Globalisté opět mají zájem na spolupráci s Ruskem a to znamená, že osud podpindosníků v Rusku je nezáviděníhodný. Ať jen zkusí tu svou sabotáž. Přijdou si pro ně z jiné strany, než čekají.

Další otázka je od Gennadije. Valeriji Viktoroviči, co myslíte, byl zmařen plán globálního prediktoru na přenesení jednoho z center řízení z Vatikánu do Ečmiadzinu, když Rusko převzalo aktivitu nad řízením situace v regionu? Je-li to možné, prosím o obsáhlejší odpověď včetně výhledů Vatikánu, Turecka, Íránu, Arménie a Ázerbájdžánu.

V žádném případě ten plán zmařen nebyl, absolutně ne, jen byl odložen. A odložen je proto, že je třeba vyřešit problém s americkou státní elitou. Opakuji, že globalisté mají v plánu v budoucnu Rusko přehrát. Teď tam Rusko vstoupilo a až nastoupí jako prezident Medvěděv, tak to vojsko zase stáhne, nebo nějaký jiný podpindosník, nějaký nový Gorbačov. Máme tu těch zrádců málo?

Ale opakuji, přece jsem ten kádrový aspekt s ohledem na Pašinjana nezdůrazňoval náhodou, pro nic za nic. Oni obětovali velice závažnou věc, podtrhli tam všechny své podpindosníky. Když ustoupili s Pašinjanem, aby zachránili situaci, tak se zpronevěřili všem svým podpindosníkům, které je teď možné všude dusit. A ti se přece dopustili tolika zločinů, v každém státě! Dopouštěli se těch zločinů, aby vyhověli svým páníčkům, americké státní elitě. Všichni naši podpindosníci jsou zločinci. Není ani nutné je soudit za vlastizradu, je možné je soudit za ekonomické zločiny. Vždyť toho provedli tolik!

V žádném případě tento plán… Právě proto, že byl ten plán ohrožen… Kdyby se Turecko v důsledku tohoto manévru stalo subjektem řízení tak by jednalo v souladu se svým plánem vybudování Velkého Túránu. Jenže Velký Túrán nemá být podřízen Turecku. Je to projekt, který stejně zapadá jak do projektu SSSR 2.0, tak také k centru koncentrace řízení Íránu. Tam je to směřováno, to proto ten formát Astany, to proto dostal žezlo Nazarbajev. „Turecko, ty sis své odpracovalo a teď ustup stranou.“

Takže když to začalo vypadat, že se všechno může zhroutit... Ale k tomu zhroucení by nedošlo kvůli likvidaci Ázerbájdžánu a arménského obyvatelstva, nezhroutily by se plány tady, ale v Evropě. A s Evropou se začne hroutit civilizace na planetě Zemi. K tomu nemělo dojít. Takže aby udrželi Turecko od vstupu tam, bylo nutné ho přidusit tady. Zde, tady a teď odložit všechny ty plánované věci.

A to tím spíše, že americká státní elita s tím začala dříve, než to měl v plánu globální prediktor. Začala dříve, mělo k tomu dojít o něco později, až po Trumpově zvolení. Až poté, kdy by měl Trump v USA všechno plně pod kontrolou. Jak to měl pod kontrolou poslední čtyři roky, jsme viděli. Jakému odporu establishmentu čelil. Když mohl nějaký úředník z Trumpovy administrativy klidně prohlásit, jak Trumpa zásobuje falešnými informacemi, jak Trump nařídí jedno a on udělá něco jiného... To znamená, že už na této úrovni měl velké problémy.

Oni potřebují obnovit řiditelnost. Až budou mít řízení v rukou, tak na Turecko vytáhnou jeho zločiny. „Jak dlouho to budeme trpět?“ Turecko převálcují a sepíšou novou už asi ne srbskou, ale… …kumskou smlouvu, podle íránského města Kum (Qom) a dojde na nové přerozdělení Turecka na vlivové zóny. Protože Írán vstoupí na evropské území a ustaví tam mír a pořádek, samozřejmě s tím „správným“ islámským chalífátem, s tím správným islámem, šíitismem. Místo nesprávného sunnismus, který přivedl ke vzniku ISIL! Tak to nejde, Saúdská Arábie to nezvládla. A téma bude uzavřeno.

Co to měla Saúdská Arábie tento týden za problémy? S čímpak to asi souvisí? Ještě tu je jeden takový manévr. Povšimněte si, jak došlo k tomu vstupu mírotvůrců do Náhorního Karabachu. K čemu došlo bezprostředně před jejich vstupem? Bezprostředně před jejich vstupem byl odvolán ministr obrany USA a má odstoupit hlavní rozvědčík.

Takže co tu máme? Biden se prohlásil za vítěze, všichni se začali prát o teplé fleky, koalice se začala rozkládat v Boji o ně a Trump na konci svého období najednou mění ministra obrany. Jednoduše se rozhodl a odvolal ho. A co začalo v Pentagonu a všude? Všichni mají starost, kde budou dál pracovat, jakou budou mít funkci, za jaké administrativy. Z toho teď mají hlavoboly, to odvolání ministra obrany je jen dalším sestupným článkem celého řetězce. Ti lidé si říkají: "Co je mi teď po nějaké Arménii?" Jejíž cenu si neuvědomují? Proč by se teď měli o to zajímat?

Takže byl zcela deaktivován silový blok USA před tím manévrem, který provedlo Rusko. Skvělá příležitost, která vznikla díky Bidenovi a Putin ji bezezbytku využil, na sto procent. Jednoduše na sto procent. A abychom mohli efektivně na šesté prioritě tento moment zvládnout, byly USA na šesté prioritě pro tuto chvíli odpojeny, deaktivovány přesně v tomto okamžiku. Byly vytvořeny takové podmínky, a potom už jim ujel vlak. Ta operace byla velice rychlá a v jejím výsledku se všechno změnilo.

Ten projekt přenosu Vatikánu do Ečmiadzinu je globálním projektem, jde o dlouhodobý projekt, tisíciletý, s tisíc let starou přípravou, takže nemůže být zrušen ze dne na den. Ten bude pokračovat nezávisle na čemkoliv. A v jaké míře bude dál realizován, to závisí na možnostech globálního prediktoru a na možnostech Ruska. Když nebude Rusko... Nastoupí-li další Medvěděv nebo Gorbačov, tak Rusko zaprodá se vším všudy, tu armádu odtamtud zase stáhne a vyřešeno. A to bude znamenat novou válku, čistku nejprve Arménie, potom Ázerbájdžánu a bude to probíhat podle této varianty.

Pokud Rusko nepadne, tak Ečmiadzin stejně bude, ale v rámci Arménie. Mimochodem Velké Arménie, protože ten anatolský federální okruh stejně nastane a Arménii se vrátí její historická území. Ale bude existovat i Ázerbájdžán. Ať klidně existuje i centrum koncentrace řízení globálního prediktoru v podobě Íránu. V pořádku. I projekt Velkého Túránu zde bude normálně fungovat jako nárazník, ano bude fungovat v rámci jednotného Ruska, a to znamená možnost ovlivňovat oblast řízení Íránu, jako centra koncentrace řízení.

Pokud se Rusko zachová, Zachová si svou suverenitu, tak všechno bude v pořádku a národům Ázerbájdžánu ani Arménie nic hrozit nebude. Pokud Rusko zavrávorá, znamená to konec. Tato varianta se znovu rozjede. Znovu tam dosadí „Nikolu Pašinjana“, nu, v uvozovkách, není důležité, jak se bude jmenovat, a znovu bude realizovaná tato varianta. Protože Turecko musí být zlikvidováno.

Součástí Ruska se Turecko nestane proto, že by se ho Rusko zmocnilo prostřednictvím šesté priority. Ne, stane se součástí Ruska v důsledku dobrovolného připojení těch území kvůli celkové krizi státu. Turecko se blíží ke svému historickému finále, rychle k němu spěje. Už se nemůže udržet. Už tu nebude subjekt, který by ho podporoval, ani zdrojová základna, která by ho podporovala. Osmanská říše byla vytvořena jako nástroj proti Rusku jako proti centru koncentrace řízení. Celé dějiny odhalují to její zaměření proti Rusku. Byla založena na základě Turků, ale kdo ji založil? Benátčané, kteří potom řídili její ministerstvo zahraničí i rozvědku.

Proto záleží na tom, jak to dokážeme zvládnout. Dokážeme-li si udržet postavení a zachovat velké Rusko, tak bude mír, bude mezi národy bratrský mír. A přestože bylo teď mezi Ázerbájdžánem a Arménií prolito hodně krve, přesto je mír mezi těmito národy možný. To právě na tom je založen ruský svět. Když říkají, že to není možné, tak se podívejte, jak to jde v Rusku. Kolik je v něm národů, které také mezi sebou bojovaly. Jenže tu platí jiný přístup, ty principy ruského světa nelze vztáhnout jen na nějakou jednu diasporu, protože se jedná o princip globalizace.

Ruský svět čelí tomu západnímu světu, ve kterém byl koloniální systém. Když přišlo Rusko a začlenilo nějaký národ do svého impéria, tak tam vstupoval jako jeho rovnoprávná součást. Všichni měli rovné příležitosti v kariérním růstu. A jak to vypadalo, když někam přišel Západ? Jen si vzpomeňte, jak Velká Británie řídila Indii… Jen tak mimochodem, ta miniaturní Velká Británie ohromnou Indii, která měla desetkrát víc obyvatel. A přitom měla Británie i další kolonie.

Jak mohl ten malý stát uřídit takové kolonie? Až odpovíte na tuto otázku, tak potom můžete tvrdit, že jsou si všechny státy mezi sebou rovny. A jestliže je ta realita jiná, tak ji berte na vědomí! Rusko nezlikvidovalo ani jeden národ. Ani jeden národ nebyl zlikvidován, ani jeden. Všechny měly stejná práva a žily v míru a souladu. A je třeba si uvědomovat, že národy mezi sebou rozeštvávají prodejné elity sloužící zahraničním zájmům. Cizím zájmům!

Vždyť kdo čelí Alijevovi v Ázerbájdžánu? Ti, kteří se orientují na Turecko a tím pádem na Velkou Británii. A kdo stojí za Pašinjanem? Ti, kteří jsou orientováni na Turecko, oj ne na Turecko, na Velkou Británii. Jakou roli tu hraje to Turecko?V jednom sovětském filmu je velice pěkná fráze: "Proč bychom…" Říká to ten, no… Jak jen se, britský premiér… Teď nevím, asi Disraeli: „Proč bychom s Ruskem bojovali my sami, když Bůh kvůli tomu vytvořil Turecko?“

A je jasné, že ho vytvořily stejné síly. Jak dlouho v Londýně působila benátská strana? Postupně se ty síly přesouvaly přes Švýcarsko a Holandsko, nakonec přišly do Velké Británie, kde se díky té slavné revoluci upevnily. Jsou to pořád ty samé síly, které vytvořily impérium z Velké Británie, stejně jako Turecko v podobě Osmanské říše. Pořád jedna a ta samá benátská strana. A anglická vlajka je vlastně ta janovská. Tak takto vypadá ta situace.


To byla poslední otázka.

Je velice důležité, opravdu důležité a všichni už to asi vědí, dobře porozumět tomu, co se děje, abyste nepodporovali ty síly, které mohou způsobit vaši vlastní záhubu. V Arménii podporovali Pašinjana, ještě i teď se tam takoví najdou, přestože už to pro Arménii znamenalo tragédii a mohlo to vést ke zkáze všeho obyvatelstva. Abyste se nestali rukojmími cizích rozhodnutí, abyste neskákali na majdanu v cizím zájmu, aby v médiích byl potřebný obrázek, musíte vědět a chápat, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy a těmi jsou státy, subjekty globalizace a státy projektově zkonstruované. Musíte to znát, mít tyto příslušné znalosti. A budete-li tyto znalosti mít, tak dokážete ubránit zájmy své i své rodiny.

Proto čtěte tlusté knihy a neposlouchejte ty, kteří vám říkají: „Nemusíte číst tlusté knihy, tady máte prezentaci!“ Prezentace vždy znamená jen znázornění procesu, ale jeho pochopení vám umožní jen znalost TEORIE! A tu můžete načerpat jen z těch tlustých knih! Až když se naučíte násobilku a nebudete ji vnímat jen jako obrázek, dokážete pochopit ty či ony procesy v matematice. Stejné je to s řízením. Nepotřebujete jen nějaký obecný obrázek, takto to vypadá, tady je to všechno popsané. Musíte přesně vědět, jak ty procesy probíhají. Jak ubránit zájmy své i své rodiny. Potom budete konceptuálně mocní, budete vědět, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy a ubráníte zájmy své i své rodiny. Proto studujte tlusté knihy vnitřního prediktoru SSSR. Stávejte se konceptuálně mocnými. Braňte zájmy své i své rodiny. Přeji vám mírové nebe nad hlavou a štěstí.

Do příštích setkání.

309 zobrazení

I jeden člověk může přivést osla k řece, ale ani 40 lidí ho nedonutí pít.