• Konceptuál CZ

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 29.03.2021 Titulky cz

Aktualizace: dub 4

Putin prohlásil, že Rusko je pro bezpodmínečnou digitální suverenitu všech států. To byl přímý poukaz na to, že všechny země, a přesněji všechny státy mají právo na založení svého suverénního internetu. Pár společností se pokusilo vyskakovat si na Čínu a ta je prostě odpojila. Dokonce ani vyhledávače je nenajdou.Otázka – Odpověď z 29.3.2021


1)Zablokování Suezského průplavu

2)Na návštěvě v Číně ministr zahraničí Lavrov prohlásil, že Evropská unie narušila své vztahy s Ruskem.

3)Pojem Mentální válka


Dobrý den Valeriji Viktoroviči.

Dobrý den.

Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu. Dnes je 29.03.2021. Nejpopulárnější otázka samozřejmě souvisí s událostí, ke které došlo v Suezském průplavu, kde uvízla kontejnerová loď Ever Given a zablokovala tak spojení mezi Asií, Evropou a Amerikou. Co to podle vás, Valerii Viktoroviči, má znamenat? Je to globální událost? A jaké přinese důsledky?


Bezesporu se jedná o globální událost a otázkou jen zůstává, zda se jedná o nehodu nebo úmysl. Že se jedná o globální událost, to je zcela nesporné. Svými důsledky je to velice závažná věc. Ten Suezský průplav byl už dříve nejednou blokovaný, jednou byl dokonce uzavřen kvůli válce a svět to nějak přežil. Jenže s ohledem na zákon času se oběh zboží ve světě prudce zvýšil.


Evropa se zbavila své výroby, stejně jako se jí zbavily USA, tedy západní svět. Převedl svou výrobu do Asie, tedy tam, kde jsou levné pracovní síly. Ukázalo se, že dokonce i toaletní papír je do Evropy dovážen z Číny. Až tak daleko už to zašlo. Takže dovážejí všechno. A co dnes máme? Máme tu Čínu, která doposud byla světovou výrobní platformou. Žilo se podle zásady: Vše, co se vyrábí, vyrábí se v Číně. Všechny evropské společnosti měly výrobu v Číně. Šily se tam italské boty, v té Číně, vyráběla se tam západní elektronika a tak dále. Všechno v Číně.


Takže tato událost na úrovni globálního významu, vyvolala otázku existence alternativních obchodních cest, ekonomických vazeb mezi východem a západem, mezi Čínou a Evropou. A jak víme, je tu takový projekt realizovaný Čínou nazvaný Velká hedvábná stezka. Pokud bychom uvažovali o nějakých konspiračních teoriích, o tom, že to bylo provedeno úmyslně, to zablokování, tak to však určitě nebylo kvůli tomu, aby se vše přeorientovalo na Velkou hedvábnou stezku, právě teď.


Proč? Velká hedvábná stezka, včetně začlenění Ruska do ní, předpokládá existenci Ruska v podobě množství státečků bez suverenity, které by byly sjednoceny asi tak jako za Zlaté hordy, kdy existovalo určité silové centrum disponující silou, které by těmto státečkům vládlo, nebo by na něj tyto státečky bez vlastní suverenity musely brát ohled. Právě proto je v plánu rozčlenit Rusko asi na sto států. Vše k tomu směřovalo, jenže v devadesátých letech se jim to nepovedlo.


A nyní byla ta otázka zmocnění se Ruska na určitou dobu odložena, neboť jim nic nevyšlo. Pokoušeli se zorganizovat přes Střední Asii k Černému moři železniční dopravu, přes Rusko neustále jezdí vlaky a ten objem nákladové přepravy pořád roste.


Jenže nač naráží Čína při realizaci své Velké hedvábné stezky? Na to, že tu stále je Rusko jako jednotný stát, který navíc uplatňuje absolutně nezávislou globální politiku, neboť v čele státu stojí konceptuálně mocný lídr, gosudar. Ve výsledku v roce 2014 ta čínská hedvábná stezka utrpěla tak velkou, obrovskou újmu, že se z toho pomalu začala dostávat až nyní. Začali ten úkol řešit znovu.


Jak si asi pamatujete, tak ve věci realizace této své stezky Čína velmi spoléhala na Krym, že využije tamní hlubokovodní přístavy. Ty události, ke kterým došlo v Kyjevě, a potom i na celé Ukrajině a vyvolaly v zemi v důsledku státního převratu občanskou válku, narušily důležitý plán. Neboť původně bylo v plánu, že Krym a černomořské pobřeží Ukrajiny převezmou Američané. A na tom území pod kontrolou kyjevské bandy také Američané svou přítomnost navyšují, vytvářejí tam svá střediska, základny a další. Jenže o Krym přišli.


Ale tady tvrdíme, že se ho měli zmocnit Američané, tak proč vykládáme, že mělo jít o jeden ze segmentů, velice důležitých segmentů Velké hedvábné stezky? Ta věc se má tak, že teď už je všem jasné, všem je jasné, že USA jako hlavní globální světový četník opouštějí arénu. Tento jejich pád se nezvratně blíží. Ty události, ke kterým došlo minulý týden v Anchorage, kdy si čínský představitel dovolil něco naprosto neslýchaného, gesto rukou, což je vyjádřením krajní expresivity ve východní kultuře nepřípustné. Tedy je přípustná, ale jen ve velmi krajních případech.


A jak to okomentovala čínská strana? Že to byla velmi užitečná jednání provedená v pravý čas. Proč byla užitečná a provedená v pravý čas? Protože si tam všechno nakonec řádně vyjasnili. Byly plně vymezeny formáty vzájemné součinnosti čínské a americké státní elity. Vše ohledně jejich vzájemné konfrontace bylo ujasněno. Chtějí-li USA zůstat světovým četníkem, musí být ve zbytku světa vyvolána destabilizace a všichni uváznout ve válce. To ovšem znamená i vnitřní nestabilitu v Číně.


A v čem to ještě kromě všeho jiného bylo užitečné? Přesně od tohoto okamžiku, přesně tímto okamžikem začal přechod od amerických dluhových závazků k čínským. Začaly být žádány čínské cenné papíry místo těch amerických, americké se prodávají a čínské nakupují. Z Číny je formováno centrum koncentrace řízení. Pro Čínu byla ta jednání užitečná. Davu muselo být předvedeno, že se USA rozešly s Čínou, že se jejich elity teď dohodnout nedokážou.


A že se teď sází na Čínu, ukazuje ta takzvaná „neviditelná“ ruka trhu. Někdo začal prodávat americké cenné papíry a nakupovat čínské. A tuto „neviditelnou“ ruku následovali všichni burzovní hráči, kteří začali hrát stejně. To znamená, že Čína roste a stává se centrem koncentrace řízení.


Vše by šlo dobře, jenže Velká hedvábná stezka zaostává. Zaprvé je problém, že Rusko stále existuje, což vyvolává ten druhý, potřebu se s ním dohodnout. Tyto dohody nejsou uzavírány za podmínek Číny, ale v první řadě s ohledem na zájmy Ruska. A bez ohledu na to, že čínský objem výměny zboží neustále roste, je jeho rozměr omezen reálným stavem ruské železniční sítě, obzvláště na Dálném východě, kde jí dali v devadesátkách velmi zabrat. Čína by byla připravena zasáhnout, vyslat malé pracovní brigády, tak po miliónu pracovníků, aby všechno rychle vybudovaly. Jenže Rusko by tak o svou železniční síť přišlo, takže na to my nepřistoupíme.


A dokud nemohou rozšířit… Tedy ne že by nemohli, ale dokud to není rozšířené, dokud ta síť pracuje v maximálním vytížení, další vzrůstání toho objemu železniční přepravy má své meze, už teď jich dosáhlo, je na maximu. To znamená, že pokud se takto začne přepravovat nějaké zboží, bude nutné zvýšit jeho cenu, protože nedostatek zboží se projevuje navýšením jeho ceny. A vše by Číňanům vycházelo, pokud by o těchto věcech mohli rozhodovat sami, jenže v tom jim brání Rusko.


Čína se až teď dostala na ten Krym, přišla znovu se svými nabídkami, aby se tam nějak včlenila. To znamená, že ten suchozemský segment Velké hedvábné stezky z Číny do Evropy nefunguje tak, jak by bylo zapotřebí. A to znamená, že je zbytečné nějak úmyslně ten tranzit blokovat, tranzit přes Suezský průplav. Čína teď nemá zájem přijít o nátlakový prostředek na Rusko.


Dále. Namítnou mi, a co Severní mořská cesta? Ano, mimochodem Číňané mají svůj arktický program výroby ledoborců a je to velice rozsáhlý arktický program. Ale i tady mají problémy. S příchodem Putina k řízení v Rusku, když v čele stanul gosudar, minuly ty časy Bunšů, kteří rozdávali Kemské volosti napravo nalevo. „Špicberky? Nač by Rusku byly? Jen si je vezměte!“ Teď mám na mysli Medvěděva. „Všechno si to vezměte!“


Ne, Putin buduje plnou územní nedotknutelnost Ruska. A co víc, Američané měli za to, dokonce ještě v sovětské době, že území do Wrangelova ostrova je jejich operativním prostorem. A že Wrangelův ostrov bude jejich základnou v případě války s Ruskem, se Sovětským svazem. Rozvoj severu, který provádí Putin, připravil Američany o všechny jejich iluze, že by vůbec mohli použít nějaké ruské ostrovy.


A je toho více. To právě Rusko realizací svého programu osvojování severu a program zakládání Severní mořské cesty bez ohledu na veškerý odpor podpindosníků ve vládě... Oni škodí hodně, ale přesto ten proces běží a stále sílí. A konkrétně byla suverenita Ruska potvrzena tím, že dvacátého třetího ten tanker… Oj, omlouvám se, k tankeru se teď dostaneme. Ta kontejnerová loď společnosti Evergreen, Ever Given zablokovala Suezský průplav a dvacátého šestého došlo ke dvěma událostem.


Tou první bylo, jak najednou vyplavaly hned tři naše ponorky a prolomily led a naše stíhačky MIG-31 demonstrovaly možnost doplnění paliva za letu k severnímu pólu. To je znamení: „Neslintej nad cizím bochníkem, raději si zadělej na vlastní…“ Všechno je spolehlivě chráněno. A tato spolehlivá ochrana nemůže být překonána, dokud je v čele našeho státu gosudar.

Ale ať už bude překonána či ne, tak i zde, s tím arktickým programem má Čína velké problémy. Ani tam není připravena zvýšit objem přepravy. A to vyvolává otázku. Globální přepravci, jacíkoliv, Maersk, Evergreen, to není důležité, mají jeden problém. Chtějí-li zvyšovat objem přepravy po celém světě, využívat Severní mořskou cestu, ruskou železniční síť, tak se musí dohodnout s Ruskem, ne s Čínou. Jenže uzavírat dohody s Ruskem znamená zvyšovat jeho zdrojový potenciál, posilovat pozice Ruska v jeho cestě k dosažení plné státní suverenity.

Nu, řekněte, bude se jim to líbit? Samozřejmě, že ne. Oni přece mají v plánu Rusko rozčlenit na malé slaboučké státečky, a potom ho vykrádat v rámci Velké hedvábné stezky s dominancí Číny ve světě, a také Íránu. To znamená, že z této pozice se přeorientovat globálním hráčům nijak nedaří. Ale vylučuje to možnost, že ta kontejnerová loď úmyslně ten Suezský průplav zablokovala? Vůbec ne.


I když by to tak mohlo vypadat díky novým informacím o špatném technickém stavu motorů této kontejnerové lodi, že jeho posádka nebyla dostatečně profesionální, a proto lodivod nemohl řádně řídit všechny její mechanismy, aby zdařile proplula. Takže se ukázalo, že vítr v kombinaci se špatným technickým stavem lodi… Vždyť ta loď z roku 2018. Motory prý selhávají, nefungují tak, jak by měly, a proto se s lodí hůř manévruje. Takže lodivod v kombinaci s tím větrem nedokázal všechno včas zvládnout, když potřeboval, aby motory pořádně zabraly a rychle reagovaly na změnu chodu.


Zdálo by se, že to všechno tak může být. Jenže došlo k jedné malé, ale velice podstatné události. Co se stalo bezprostředně před tím, než ta kontejnerová loď zablokovala ten Suezský průplav? Fakticky den předem? Ta věc se má tak, že jakási nákladní loď Ark Royal porušila pravidla lodní přepravy a na vstupu do Suezského průplavu se fakticky srazila s naším tankerem Kola. To znamená, že ten náraz by byl úmyslný a jen naši vojáci… Protože to byl vojenský tanker, který doprovázel korvetu při její plavbě, zabránili plnému nárazu a došlo jen k zachycení koncové části lodě.


V tomto světle ty události už vypadají úplně jinak. Jen si to vezměte. Kdyby v důsledku toho nárazu, kdyby bezprostředně u vstupu do Suezského průplavu došlo k tomu střetu a tyto dvě lodi ho zablokovaly, tak s ohledem na celkovou situaci, jak vypadala… Nu, zaprvé nikdo neplánoval, že tam ta loď uvízne tak pevně. A ty kontejnerové i nákladní lodě řídili přece lodivodové, na to se nesmí zapomínat. Takže dvě takové události s lodivody v průběhu dvou dnů, to už je velice závažný ukazatel.


Nu, jen si představte, kdyby k tomu došlo kvůli našemu tankeru a té nákladní lodi, přičemž celá ta mezinárodní kamarila má v rukou veškerý tisk… Jen si povšimněte, jaká hysterická kampaň byla v té době proti Rusku rozvinuta. Macron, který na začátku projevil pozitivní přístup k ruské vakcíně Sputnik V, na ni najednou zaútočil. A pozorovali jste, ke kolika různým prohlášením najednou došlo?


Zdá se, že to s tím Suezem nesouvisí, ale jak by to vypadalo, kdyby ty události… Tedy přesněji, kdyby ten průplav nezablokovala kontejnerová loď Evergreen, ale zablokoval by ho střet nákladní lodi pod vlajkou státu „Limpopo“, a konkrétně Barbadosu a ruského tankeru? Jak velká příležitost by to byla pro rozvinutí ještě silnější protiruské kampaně? Jakou by potom asi mělo Rusko vyjednávací pozici v otázce přepravy přes Severní mořskou cestu za podmínek západních přepravců a přes ruskou železniční síť? Za takových podmínek bychom nesmírně tratili.


Takže tvrdit, že k této události nedošlo úmyslně, zatím není možné, ani že šlo o náhodu. Ale ty dva případy s egyptskými lodivody hned za sebou, v průběhu dvou dnů, to je velice závažné, velice závažné. Přičemž opakuji, že ta nákladní loď Ark Royal hrubě porušila pravidla lodní přepravy, hrubě porušila pravidla, aby se srazila s tankerem Kola. My jsme se tomu vyhnuli, jenže bylo v plánu kanál zablokovat, a tak to provedli.


Ano, nikdo neplánoval, že se tam tak vzpříčí, jenže na té mělčině uvázla. A proč bylo zapotřebí ten kanál zablokovat, se časem dozvíme. Šídlo v pytli neutajíte, dozvíme se to. Jedním z následků vyplývajících z těchto událostí na úrovni globálního významu je to, že americká letadlová loď kvůli tomu nemohla proplout do Perského zálivu a zůstala ve Středozemním moři. A to už vypovídá o tom…


Jen si to vezměte. Máte tu tři globální hráče a dvě formující se centra koncentrace řízení Čínu a Írán, která spolu mimochodem podepsala dohodu o spolupráci na 25 let. Čína jde více méně nahoru, ale Íránu se vůbec nedaří, je nutné ho doslova postrkovat. A proto nemůžou žádnou americkou letadlovou loď v Perském zálivu vůbec potřebovat. A tak nám uvázla ve Středozemním moři, na delší dobu, aby Írán mohl provést svůj manévr s dodávkami ropy.


Takže je to velice závažná záležitost, ke které může dojít. Zda k tomu došlo úmyslně, nebo to byla náhoda darovaná Shora, protože to Rusku fakticky rozvázalo ruce... Rusko teď může fakticky diktovat světu svou vůli s ohledem na Severní mořskou cestu i svůj dopravní systém. To znamená, že svět bude muset ještě jednou Putinovi ustoupit a umožnit mu dostavět ruskou železniční síť na Dálný východ tak, jak to potřebuje Rusko, bez pomoci malých miliónových pracovních brigád z Číny. Tak taková je ta situace okolo toho všeho.

Další otázka. Na návštěvě v Číně ministr zahraničí Lavrov prohlásil, že Evropská unie narušila své vztahy s Ruskem. Takto to píše TASS. Poznamenal, že Moskva je připravena navyšovat vzájemnou součinnost, až se Brusel rozhodne odstranit tuto anomálii ve dvoustranných vztazích. Okomentujte to, prosím.


Jen se podívejte. Dvacátého třetího, kdy došlo ke všem těm událostem, Lavrov jednal s Čínou. Přímo v pravý čas. Čína je hlavní dopravce, tedy přesněji výrobce všeho možného a Rusko zase poskytuje dopravní síť. A najednou v těchto podmínkách, za těchto podmínek a s ohledem na možnosti médií...


Stejně jako vyřvávali v případě toho policisty Chauvina v USA. Floyd zemřel na předávkování, ale to se lidé dozvěděli až s velkým zpožděním, drobným písmem. A ty policisty zatkli a nyní je soudí. Na základě čeho? Oni ho přece nezabili, Ale stejně je za to soudí.


A jak se celý svět chová k Rusku… Vždyť ta světová rusofobie překračuje všechny hranice. A Lavrov tedy měl právě jednání v Číně a na pozadí… Teď se ta jednání odehrávala na pozadí toho, že ať už se to Číně líbí či ne, plně se jí to zablokování průplavu dotýkalo. Takhle je to jedna výchozí pozice. A kdyby v tom bylo zamícháno Rusko, byla by to zcela jiná výchozí pozice. A hlavně se to stalo právě v té chvíli, byl to informační důvod k jednání mezi Lavrovem a Čínou.


A co tedy řekl Lavrov? Že jsou absolutně narušeny vzájemné vztahy mezi Ruskem a EU a to výslovně vinou Západu, výslovně vinou samotné Evropy. Evropa nejen uplatňuje dvojité standardy, přímo popírá právo Ruska na suverenitu a požaduje, aby se podřídilo západnímu diktátu. A pokud to Rusko neudělá, nemá se s ním o čem bavit. Takto se Evropa může chovat jen v jednom případě, je-li přesvědčená, že to povede k vnitřní explozi v Rusku a tato exploze napomůže ke státnímu převratu. Mluvili jsme o tom nejednou.


Takže vyvíjejí nátlak. Jenže ten tlak Evropy nebude dostatečný, pokud má Rusko navázány vztahy s Čínou. Pro Čínu je velice snadné připravit Západ o kyslík. Vždyť všechno, co se vyrábí, vyrábí se v Číně. Čína plně… Když jsem teď mluvil o dopravních cestách, tak jsem řekl, že Čína je plně závislá na Rusku s ohledem na přepravní koridory. Plně. Takže tlačit na Rusko je marné, ale přesto ten nátlak vyvíjejí. To znamená, že počítají s něčím, co se teď má stát. A pokud se to nestane, tak ti, které mají tady v Rusku, ti podpindosníci… Oni s nimi slitování mít nebudou, pro ně je to spotřební materiál.


A co se dělo dále? Tajemník Rady bezpečnosti Patrušev právě dvacátého třetího hlásil Putinovi, že je veden boj s expanzí Západu do Ruska. To je k celé té situaci. A dvacátého šestého března, připomenu, že v ten den, kdy se vynořily naše ponorky zpod ledu a nad severním pólem létaly a nad Arktidou létaly naše stíhačky, Putin prohlásil, že Rusko je pro bezpodmínečnou digitální suverenitu všech států. To byl přímý poukaz na to, že všechny země, a přesněji všechny státy mají právo na založení svého suverénního internetu.


Pár společností se pokusilo vyskakovat si na Čínu a ta je prostě odpojila. Dokonce ani vyhledávače je nenajdou. A co se děje u nás? Nám teď Penzijní fond vykládá, že nepotřebujeme žádné pracovní knížky: „Všechno to budeme mít uloženo na západních serverech! Celou vaši pracovní stáž." Proč by naše banky měly mít tady svá data? Všechno budeme dělat přes Západ, všechny transakce půjdou přes Západ. Západ to zítra odpojí a my se zhroutíme, jednoduše zhroutíme.


Kdo tohle vykládá? Podpindosníci! Protože kdyby nebyl šéf Penzijního fondu podpindosníkem, tak by musel říkat: „Přece u nich nemůžeme mít uloženy tyto strategické informace o našich občanech, to vše musí probíhat výlučně v rámci státní suverenity, nezávislého suverénního internetu." A Putin tu otázku nastolil.


Takže co nyní pozorujeme? Pozorujeme střet na nejvyšší globální úrovni. A je důležité, jaký stát zaujme jaký postoj. Když někdo tvrdí, že bude nějaká nová Jalta, nebo nový Vídeňský kongres či něco podobného, je nutné si uvědomovat, že jak do Jalty, tak i do Vídně každý stát přijel s určitým vymezeným postojem. A tyto postoje už byly jen právně zakotveny.


Nyní probíhá úplně to samé. Probíhá válka. Mnozí to jako válku vůbec nevnímají, ale ve svých důsledcích to je úplně to samé. Mluví se o obchodní válce, o nějaké jiné válce… Ale to přece je válka! Pokud v té obchodní válce prohrajete, pokud nedokážete obhájit svou státní suverenitu, své pozice v té obchodní válce, tak o čem se chcete bavit? To znamená ztrátu celkové suverenity státu. Nyní se právě vymezují ty pozice, každého státu, každého globálního hráče, se kterými přijdou na novou Jaltu nebo Vídeň.


Co už se nyní dá konstatovat? USA se do toho finálního kola neprobojují, protože oni… Pamatujete se na ten vzorec 7 + 1? Ve smyslu, že chtěli Rusko přizvat k sedmičce. A proč ho chtěli přizvat? Protože potenciál Ruska byl ohromný, a pokud by tento potenciál odešel někam stranou, způsobilo by jim to velké problémy. A přesně ve stejné situaci jsou evropské země a USA. Oni budou + n, k tomu novému formátu.


Rusko a Čína už jsou zafixováni jako globální hráči nového přerozdělení světa. Írán, který se snaží urychleně posílit, to nestíhá, jednoduše nestíhá. A teď se bude hrát o kombinace těch států, které budou + n, tedy USA, Evropa a ostatní. Ale jako samostatný stát už žádný evropský stát ani USA v tomto novém přerozdělení světa, v nově nastoleném řádu žádnou roli hrát nebudou. Zatímco Rusko už své pozice upevnilo. To proto je pro všechny podpindosníky v Rusku tak důležité, aby tu proběhl státní převrat a zbavili se Putina. Tak taková je ta situace.
Ještě jedna událost. Západ v čele s USA rozpoutal proti Rusku nový typ války, mentální. Jak prohlásil poradce ministra obrany Andrej Iľnickij: "To všechno vede ke vzniku nového typu válek. Zatímco v klasických válkách je cílem likvidace živé síly nepřítele, v současných kyberválkách likvidace infrastruktury nepřítele, tak cílem nové války je likvidace sebeuvědomění, změna mentálního, civilizačního základu společnosti nepřítele. Já bych tento typ války nazval mentálním." Okomentujte to prosím.


Co je tu možné komentovat? Ten člověk je bohužel teoreticky slabě připraven. Vždyť odkud se berou všechny ty pojmy jako hybridní válka, proxy válka, síťově-centrická válka a tak dále. Obchodní válka. Teď zase mentální válka. A takových válek je celá hromada. Protože nevědí, co je to válka! S vědomím, před jakým závažným, silným manévrem stojí celý svět a že musíme mít teoretické zajištění...


Jak to říkal soudruh Stalin? „Bez teorie nám hrozí smrt!“ Proto jsme připravili a vydali celou sérii knih pod společným názvem O světě křivých zrcadel. A tam je v podstatě popsáno, co je to stát, jak jsou vedeny války a kde je z toho všeho pro Rusko východisko. A to východisko pro Rusko z toho katastrofického stavu je i východiskem pro celý svět, protože tu jsou dvě teorie globalizace.


Jedna je starozákonně-biblická: „Budeš vládnout všem národům a oni nad tebou vládnout nebudou!“ A tak vybudovali světový koloniální systém. Nu ano, přivedli svět ke globální ekologické, ekonomické a vojensko-politické katastrofě. A co dál? Kde je východisko? To východisko spočívá v ruském světě, v ruském bolševismu. To proto také ta zběsilost lží, které jsou nyní na našich televizních obrazovkách. Dokonce i film natočili, kde moderátor kněz lže každým svým slovem.


A to vyvolává otázku. Je pochopitelné, že když mají k Rusku takový vztah, tak co by se ostýchali? Poté, kdy proběhla Únorová revoluce, ve které sama církev byla namočená až po uši, jednoduše až po uši? Já se ptám, kdo z kněží odjel s carem do vyhnanství? Nu? Proč ho církev takto opustila? Toho svého cara? Proč mluvili o tom, že jeho vláda byla satanistická a tak dále? Protože se sami velice aktivně účastnili Únorové revoluce, a potom tvrdili, že to lid je ten špatný. Jednoduše lid není správný. Jakmile přestalo být povinné chodit na bohoslužby, tak tam chodil jeden ze sta.


A kdy začali útočit na kostely a kláštery? V létě roku 1917. Dlouho před bolševiky. Ale to byli samí romantici, které nesmíme vinit z toho, že to oni rozvrátili stát, že ho uvrhli do občanské války. Za všechno mohou bolševici, kteří ten stát z těch ruin zase postavili na nohy. Ukazuje se, že Lenin prý nenáviděl stát. Absolutně lživé tvrzení od toho šejdíře, absolutně lživé. A oni ho teď šíří ignorujíce samotná fakta Leninovy činnosti. Tvrdí, že Leninovi byl stát ukradený. Jak mu mohl být ukradený, když sotva se dostal do jeho čela, pustil se do jeho rozvoje?


Už jen ten program GOELRO (elektrifikace), který byl spuštěn. Hned v roce 1918 se začalo s budováním! A kdo Lenina nazval kremelským snílkem, když chtěl vybudovat z Ruska subjekt globální politiky? Herbert Wells. A to mimochodem nebyl žádný ničema, osobně nenávidějící Lenina, a navíc je to autorita. A ten tedy lže a církev to bere a také lže, protože tady se cíle shodují. Ta nenávist k Rusku toho, který pomlouval Lenina i toho, kdo natočil ten film, je úplně stejná. Ale kremelským snílkem ho nazval Herbert Wells, to je přece konkrétní důkaz, když se tak rádi opíráte o autority.


Vždyť se podívejte, jak bolševici náš stát pozvedli! Tak kde se bere taková nenávist? Protože touží, aby zahraniční páníček všemu vládl. A zde se dostáváme k té mentalitě. Co například dělá ten film? Mění mentalitu. Každý národ má svou kulturní… Jak bych to řekl... Svou kulturní unikátnost. Temperament, charakter, je toho hodně. Přístup k řešení různých sociálních problémů. A proto jedny národy budují stát a jiné ne. To vše je založeno v jejich kultuře. To je ta mentalita.


A když nám teď tvrdí, že existuje jakási mentální válka, tak to znamená, že se ten člověk vůbec nenamáhal nastudovat si dějiny. Jednoduše se nenamáhal, asi na to neměl čas. Opakuji, že válka je soubor opatření zaměřený na zmocnění se cizích přírodních, energetických a lidských zdrojů. Tedy přesněji energetických, přírodních a až nakonec těch lidských zdrojů. Soubor opatření! Jak toho bude dosaženo, není důležité.


A jednou z prvních, z prvních metod, jak se zmocnit cizích přírodních, energetických a lidských zdrojů vždy byla změna mentality toho obyvatelstva, kterého se zmocňovali. Když se rozšiřovalo Římské impérium a zmocňovalo se národů, tak tam přinášelo svou kulturu a měnilo mentalitu těch pokořených národů. Nyní se to projevilo ve skupině románských jazyků.

Když dobýval Alexandr Makedonský, tak dělal to samé. Když vychovávali… Chceš dobýt zemi? Vychovej její děti. A dříve platilo děti její elity. Vždyť děti elity vychovávali vždy uchvatitelé a měnili jejich mentalitu. Velkým problémem Ruska byla po celá staletí právě mentalita naší elity, která nikdy necítila sounáležitost s národem.


Jen si to vezměte. Napřed si brali za vzor Polsko, které bylo absolutně projektově zkonstruovaným státem. Ale jim se chtělo žít stejně jako tam, na Západě. Kurbskij utekl do Litvy. Potom přišel Petr Veliký, který se obrátil k Západu, ale s tím, že: „My potřebujeme jejich technologie, nic jiného!“ Jenže v důsledku točení se naší elity v bludném kruhu směr Západ, k nám přišel Západ. Mnozí u nás mluvili francouzsky a svůj rodný ruský jazyk vůbec neznali. Puškin napřed mluvil francouzsky, až potom rusky.


Namítají: „Jak to, že elita necítila sounáležitost, když potom v době Vlastenecké války 1812 bojovala?“ Ano, bojovala ta elita, která jako Puškin nepřišla o své vazby na národ, a ta elita, která o tyto vazby přišla, se pokoušela zorganizovat povstání děkabristů. Myslíte, že plánovali nějaké lepší podmínky pro lidi? Chtěli snad propustit své nevolníky? Ne. Oni se opět pokoušeli vybudovat život jako TAM! Jejich mentalita byla TAMĚJŠÍ. Takže mentální válka běží tak dlouho, jak dlouho existuje lidstvo.


Když se mluví o studené válce, tak to je… Nu, o té informační. Tak jejím cílem je právě změna vnímání a chápání světa. Vždyť jak se zhroutil SSSR? Cožpak k tomu byly v SSSR takříkajíc nějaké technické předpoklady? Cožpak se SSSR zhroutil, protože se příliš vysílil ve zbrojních závodech? Ne. SSSR se v důsledku toho nezhroutil, přestože udělali velice mnoho pro to, aby ty závody ve zbrojení silně ekonomiku Sovětského svazu podkopávaly. SSSR se zhroutil kvůli tomu, že…


Je takový film, myslím, že se jmenuje Dvě pera… „Za kopečkama mají melouny lepší. Za hranicemi mají dýně lepší…“ Prostě za kopečkama je ráj. Ta propaganda západního způsobu života se od šedesátých let rozběhla naplno. Už v šedesátých letech nám začali vštěpovat kult zrádce. Už v šedesátých letech bylo poprvé publikováno takové „neutrální“ umělecké dílo s náznaky porozumění pro vlasovce: „Musíme je přeci chápat…“


Jak? V šedesátém roce to bylo jen patnáct let od doby, kdy vlasovci bojovali proti Rusku a už v roce 1960 jsme je měli pochopit? A kdo tohle dělal, když ne přímo strana? Kdo jiný tohle dělal než KGB? Co ta Pátá správa, která tak pozorně všechno hlídala? Je tedy pravda, že tehdy ještě neexistovala (od roku 1967), ale KGB jako taková ano. Vždy ten boj probíhal přes mentalitu. Změnili mentalitu, lidé se zamilovali do Západu a sami zlikvidovali svůj stát. A potom už tekla krev, když se to vracelo.


Ukázalo se, že se zase musíme vrátit k ruskému základu, obrozovat ruskou mentalitu, aby se všechny ty problémy vyřešily. A stát se pomalu začal pozvedat. A dokud jsme žili v té západní mentalitě, jak to vypadalo? Vždy, když chtěli likvidovat stát zevnitř, tak vždy měnili mentalitu. Napřed jen elitě a s rozšířením masových informačních technologií všemu obyvatelstvu. Jen si vzpomeňte, jak všichni jen opakovali: „Podívejte se, jaké mají na Západě zboží.“ A kde to spotřební zboží brali?


Když se podíváte na západní filmy z osmdesátých let, tak si povšimněte jejich infrastruktury, vždyť byla katastrofální. Oni jen přežívali a čekali na to, až se my zhroutíme. Jen čekali na to, až my se zhroutíme, ale hadry přicházely odtamtud. A proč, o tom už jsem mluvil. 5. ledna 1968 SSSR podepsal plnou kapitulaci, a potom jsme my svými zdroji začali zajišťovat blahobyt Západu, západního obyvatelstva. A v mnohých případech jsme jim nahrávali, aby se Západ udržel do té doby, kdy se zhroutí SSSR.


V naší první knize Západ a SSSR, o tom, jak ve skutečnosti probíhala studená válka, jsou vyznačeny jen některé směry, ale bylo toho daleko více. Bylo toho daleko více. Takže kdyby nezměnili mentalitu sovětských občanů dlouhým, velmi dlouhodobým působením… Napřed byla Chruščovská břečka (tání), potom Brežněvova stagnace, Gorbačovova přestavba a nakonec přestřelka, ty Jelcinovy reformy. Taková to byla posloupnost. Potřebovali několik desetiletí na to, aby tu mentalitu změnili. A jakmile tu mentalitu změnili, tak s konečnou platností zaprodali stát.


Když mnohým říkali: „Co to děláte? Nač to všechno?“ „Partaj ví všechno nejlépe...“ Celé státní řízení bylo zaměřeno na to, aby nás zbavili suverenity, zaprodali náš stát a rozčlenili ho na národní dvorečky. Takto to bylo provedeno. Od roku 1952 už u moci nebyli žádní bolševici, jen samí trockisté. A i v době, kdy se bolševici dostali k moci, neměli moc plně v rukou. Museli se se všemi nějak dohodnout, aby zachránili stát. Museli řešit moře problémů, a to včetně těch administrativně-územních podle národnostních kritérií, to uspořádání státu. Potřebovali ten stát zachránit.


Co chtěl udělat Stalin? Chtěl zrušit to dělení podle národnostních kritérií. Jenže nebyl úspěšný a trockisté, kteří se dostali k moci, to všechno začali naopak posilovat. A ve výsledku dostali na kolena takový stát! Napřed se mění mentalita. Ty způsoby vedení války máme popsány ve třetí knize ze série O světě křivých zrcadel, která se jmenuje přímo Válka. Je proto zbytečné vymýšlet nějaké nové termíny, je třeba si jen nastudovat teorii. A tuto teorii najdete v pracích vnitřního prediktoru SSSR. V Koncepci obecné bezpečnosti je ta teorie.


Soudruh Stalin říkal: „Bez teorie nám hrozí smrt!“ My usilovně pracujeme na vypracování teorie, my jsme státu zajistili teorii… Pro tento manévr jsme ji plně zajistili. Stačí si to jen přečíst, pochopit, co se děje a dělat to, co je zapotřebí. To je všechno, místo vymýšlení nových termínů. A to tím spíše, že jak říkám, se stačí podívat do dějin. Podívejte se na Římské impérium, na to řecké, na starověký Egypt. Vy tu mentální válku… Ten NOVÝ typ války uvidíte v hlubokém starověku! A jak se zhroutil SSSR jste měli před očima. Já myslím, že ten člověk viděl, jak se Sovětský svaz hroutil. Tak proč si z toho nečiní závěry?! Proč zavádí nový termín? Tak takto vypadá ta situace.


To byly pro dnešek všechny otázky.


Tak už mi nezbývá než vám popřát, tedy přesněji říci, že mnohé věci jsou nám nepochopitelné ne proto, že náš rozum je slabý, ale proto, že jejich podstata nezapadá do okruhu známých nám pojmů. Pamatujte si, že moc je v praxi realizovaná schopnost řídit. Studujte jak… Studujte, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy. Tyto znalosti jsou vyloženy pouze v jednom zdroji, v Koncepci obecné bezpečnosti, v pracích vnitřního prediktoru SSSR. Studujte je! Stávejte se konceptuálně mocnými. Braňte zájmy své i své rodiny. Přeji vám mírové nebe nad hlavou a štěstí.


Do příštích setkání.253 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

I jeden člověk může přivést osla k řece, ale ani 40 lidí ho nedonutí pít.