• Konceptuál CZ

Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 02.11.2020 Titulky CZ

Aktualizace: lis 281)Rezoluce Bundestagu o založení Centra paměti z 2 sv. války

2)Lukašenkovo prohlášení

3)Koronavirus a jeho cíle

4)Tragické události ve Francii

5)Mluvčí Dumy Volodin zkritizoval ministra financí Siluanova.Dobrý den Valeriji Viktoroviči.

Dobrý den.

Zdravím naše vážené diváky, posluchače a kolegy ve studiu. Dnes je 02.11.2020. V říjnu 2020 Německý spolkový sněm přijal takzvanou rezoluci Paměti obětem 2. světové války. Naše ministerstvo zahraničí v souvislosti s tím vydalo nótu s připomínkou, z jejíhož textu vyplývá, že zvláštní důraz bude centrum Paměti ve své práci udílet polské, ukrajinské a běloruské kultuře paměti obětem 2. světové války. "V té rezoluci není ani jediné slovo o ruské kultuře paměti," řekli na našem ministerstvu. "Tato okolnost v kontextu tematických úkolů centra Paměti, (připomeneme, že se jedná o totální válku nacistického Německa na Východní frontě), vypadá z hlediska historické vědy více než podivně. Je očividné, že příčiny podobné selektivity mohou v tomto případě být čistě politické." Okomentujte to, prosím.

Ty příčiny jsou skutečně čistě politické a naše ministerstvo zahraničí to správně zdůraznilo. Především je třeba se podívat, na pozadí jakých procesů byla tato rezoluce přijata. Když se podíváte na to, jak je formováno informační pole v západních státech, tak uvidíte, že je výlučně protiruské. Rusové a Rusko jsou tam prezentováni jako zplozenci pekla. A naši "partneři" z východu, Čínská lidová republika, v tom moc nezůstávají pozadu.

Čím se nyní vyznačují hollywoodské filmy? Tím, že prakticky v každém hollywoodském filmu je přítomen nějaký čínský herec, nějaký čínský námět, prostě něco takového, co lichotí Číně. Například ten herec Jackie Chan z Hongkongu, který je nyní už součást Číny. Ten je v Hollywoodu zvlášť oblíbený. A když se podíváte na výslovně dětský film Chůva v akci (Špion ze sousedství). Byl přeložen i do ruštiny a dávali ho u nás na všech kanálech. Tak o čem ten film je? Ukazuje, že Rusové jsou tupí a zlí tvorové, kteří ve světě provádějí ty největší špinavosti a to jen proto, že jsou to prostě Rusové! Protože to ani jinak neumí. Takže ta nenávist k Rusům je od nejútlejšího dětství otiskována do vědomí, aby Rusko ani jinak nemohlo být vnímáno.

Opakuji to, co říkám vždy, že od okamžiku založení Svaté říše římské na začátku prvního tisíciletí, omlouvám se, na jeho konci, byly absolutně všechny západoevropské, evropské státní spolky v konečném důsledku zaměřeny proti Rusku. To znamená, že to je existencionální záležitost. Západní model globalizace prostě nepřijme ruský svět. Západní model globalizace je založen na budování kolonií, na likvidaci národů žijících na těchto územích a odbírání jim jejich zdrojů, z těch území, kde ty jiné národy žily.

Ruský model uspořádání společnosti je zcela jiný. Tam, kam přichází Rusko, zůstávají zachovány všechny národy, všechny kultury a dostávají možnost svou kulturu rozvíjet. Národy bez písemnictví ho získaly a dostaly možnost rychleji se rozvíjet. A dokonce i v případě zakládání nových států u národů, které nikdy dříve svou státnost neměly, například u Kazachů, je konkrétně vidět, co bylo možné jen v Rusku. V žádném jiném státě k tomu nedocházelo. A co ty státy, které byly založeny po rozpadu koloniálního systému? Ty přece existují? Existují. Jen se podívejte, jak vypadal Kazachstán v rámci SSSR. To je jedna úroveň stavu. A jak vypadá dnes jako kolonie západních států? Ta úroveň jeho stavu je zcela jiná a to se všemi důsledky z toho vyplývajícími a možnostmi rozvoje kultury daného národa.

To je trochu jiné téma, ale nyní se vracíme k Rusku, k ruskému modelu globalizace, k ruskému světu. Ruský model globalizace, nazývající se ruský svět, je pro Západ nepřijatelný. A proto Západ proti Rusku bojuje ze všech svých sil. Není vůbec důležité, jaký je právě politický režim v Rusku. To není důležité! Jen se podívejte do dějin, každých sto let se na Západě dají dohromady a jdou na Rusko, aby ho kolonizovali, aby ho zlikvidovali. Dostanou tady po čumáku a odplazí se. Jen si vzpomeňte na rok 1612, 1709 - bitva u Poltavy, rok 1812, rok 1914 a rok 1941! Nebylo to Rusko, kdo útočil, vždy oni přicházeli s válkou k nám, ale agresora vždy dělali z nás.

A ta rezoluce Bundestagu je velice výmluvný dokument, velice výmluvný! Rezoluce Německého spolkového sněmu popírá existenci ruského světa, ruské kulturní identity, samo právo na existenci ruského státu… A to je právě základní podstatou té rezoluce! V té rezoluci o založení Centra paměti je popíráno právo Rusů na vlastní stát! Rusové se musí stát kolonií! A ty úlomky, které jsou v určitém stupni integrovány do západního světa, těm je určitá míra kultury paměti přiznána. Zatímco Rusům není přiznáno nic, je to existencionální otázka. Rusové musí umřít a uvolnit své území k vykořisťování západnímu panstvu. To je všechno!

A proč je ta rezoluce Bundestagu tak zásadní? Protože Bundestag má formální právo poukazovat právě na tuto vlajku, oj skutečnost! Ale já se nepřeřekl náhodou. Jakou máme nyní vlajku? Nad naším státem? Vlajku těch lidí, kteří přísahali Hitlerovi a bojovali s ním proti Rusku v podobě SSSR. A když přísahali Hitlerovi, tak ať je to, jak chce, v dějinné retrospektivě a v dějinných reáliích přísahali sloužit Německu a vzdali se své vlastní suverenity. Oni určili, že všechno, co bude v péči této trojbarevné trikolóry, bílo-modro-červené, to budou loutkové státy, dominium Německa. Takže Německo tu může poroučet. A jaká může existovat ruská identita kultury paměti, když je tady německé území? A vlajka to dokládá?!

Nu dobrá, možná to přece jen přeháníme. Jakási vlajka, jakési dějiny a tak dál… Německo přece taková práva nemá, aby tu otázku pojímalo tímto způsobem? Německo, jak neustále opakuji, je dosud samo okupovanou zemí, kde všechno řídí USA. Německo, které vydržuje vojenské základny svého okupanta. Mimochodem, když byl na německém území přítomen SSSR, tak své základny financoval sám. Takže třeba příliš přeháníme to s tou vlajkou, že Bundestag má taková práva…

Tak si pojďme připomenout, kdo porazil Hitlera? Byl to SOVĚTSKÝ SVAZ!!! Který řídila všesvazová komunistická strana BOLŠEVIKŮ!!! Státní vlajkou sovětského státu byla historická ruská vlajka! Bělogvardějci bojovali pod trikolórou a za nimi stála vojska Trojdohody, více než milión vojáků. Ta vojska interventů pomáhala bělogvardějcům bojovat proti Rusku, aby bylo zlikvidováno ještě v tom roce 1917, ve dvacátých letech, aby zmizelo z politické mapy světa. To je to zač bojovali bělogvardějci.

A co například generál Slaščov? Tomu to nakonec došlo a přešel na ruskou stranu, stal se sovětským generálem a učil sovětské kadety, kteří potom porazili hitlerovce. A co ataman Krasnov? Oni přece všichni vykládali: „Bolševici, to jsou němečtí agenti!“ A kam nakonec utekl sám Krasnov? Do Německa!!! „Dejte nám zbraně, abychom mohli bojovat proti bolševikům! Přece s nimi bojujete?“ A když tedy Německo bojovalo proti bolševikům, tak jací to byli němečtí agenti?! O koho se opíral bělogvardějský odboj v Petrohradu? „Přijdou Němci a všechny bolševiky pozabíjejí!“ To přece najdete všude v jejich pamětech! Přečtěte si třeba Proklaté dny od Bunina. Nebo mnohé další takové paměti. Tak to přece bylo.

Takže pro bělogvardějce, kteří bojovali proti bolševikům, nebylo žádným velkým tajemstvím, že bolševici žádnými německými agenty nejsou. To prostě byl jen takový obecně používaný švindl na matení lidí, aby na jeho základě sami svůj stát vydali do otroctví. A ti, kteří ten švindl prohlédli, potom spolupracovali se sovětskou mocí. A ti, kteří z Ruska chtěli udělat kolonii, ti odešli do emigrace, a potom sloužili Hitlerovi. A co je všechny spojovalo? Stejná bělogvardějská bílo-modro-červená vlajka! Protože přesně takovou státnost jim sliboval Adolf Hitler a oni pod tou vlajkou bojovali. A bojovali proti BOLŠEVIKŮM!

A co se u nás nyní ve státě děje? A mimochodem už dávno? Koho u nás nejvíce očerňují? Koho nejvíce haní a špiní? Na koho lejou lež za lží, koho pomlouvají? Prý bolševici chtěli zničit stát! To myslíte vážně? Vždyť ten stát vybudovali? „To byla jen taková náhoda…“ No tak se na tu "náhodičku" podívejme! Vzpomeňte si na mapu sovětského Ruska, na ten strom! Bolševici, vůbec celé Rusko nemohlo přežít odříznuté od všech zdrojů. Bělogvardějcům pomoc poskytovali interventi.

Jak bělogvardějci omlouvali své neúspěchy? Když bojovali se sovětským Ruskem, a to je bralo útokem? Prý: „Naši zahraniční páníčci nás málo zásobují! A interventi nás v bojích málo podporují!“ S takovou logikou nemělo sovětské Rusko vůbec žádnou šanci přežít! Jen si vezměte jakoukoliv mapu, jak bylo odříznuto dokonce i od všech moří! Snad s výjimkou toho Kaspického, od kterého ho neodřízli! Ten malý stromeček podél Volhy s korunou okolo Moskvy a Petrohradu?!

Jak to dokázali? Protože bolševici byli konceptuálně mocní a uplatňovali globální politiku. Kdyby tenkrát bolševici nezasáhli do procesů probíhajících v Turecku a neodvedli pozornost interventů a globálního řízení tím směrem, tak by se všichni soustředili proti Rusku! Kdyby bolševici nepozvedli revoluční procesy v Evropě, tak by se všechno soustředilo zase jen na Rusko! Udusili by ho! A Rusko by přestalo existovat, bylo by dosaženo cílů té Únorové revoluce! Vždyť Rusko podlomila právě ta Únorová revoluce!!!

A nemusíte číst žádné propagandistické materiály rudých! Stačí si přečíst paměti bílých generálů, kteří nikdy sovětskou moc nepřijali! Přečtěte si, co oni psali o tom, co se dělo! Jen si přečtěte toho hitlerovce Nikolaje Nikolajeviče Golovina, který vychovával pro Wehrmacht, pro tajné služby Wehrmachtu, Abwehru diverzanty. Jen si přečtěte, jak on ty události popisuje. Co Rusko podlomilo. On konceptuálně nepřijal suverénní Rusko, ale přesně popsal to, co se dělo od března. Vždyť on tam popsal, jak bylo Rusko likvidováno! A já opakuji, že to on připravoval bělogvardějce a imigranty, ruské imigranty na službu v Abwehru, takové vedl školy.

A Krasnov sloužil spolu se Škurem Hitlerovi přímo! To oni sami popsali, co se dělo pod touto vlajkou! S tou bílo-modro-červenou vlajkou vždy do Ruska přicházelo neštěstí! Velké krveprolévání! A proto jakmile "demokraté" provedli tu takzvanou revoluci! V roce 1991, ten státní převrat, jakou si zvolili vlajku? A co to lidem přineslo? Národ vymíral. Mysleli si, že Rusko už je odepsané, stejně jako si to mysleli v červenci roku 1917! Jen Lenin se ozval: „Taková politická strana tu je!“ A dali se do toho a Rusko postavili na nohy.

Stejné to bylo tady. "Ať Putina zastřelí jako Ceausesca u kremelské zdi a hotovo! Rusko přestane existovat!" Všechno k tomu bylo připraveno. Jen si vezměte noviny z roku 1999 a přečtěte si je! Najdete je v knihovnách. Přece musíte mít alespoň nějakou historickou paměť! Bolševici Rusko zachránili. Udělali z něj velmoc číslo jedna! A pracovali na tom v konkrétních dějinných podmínkách. A proto je také třeba ty konkrétní dějinné podmínky zohledňovat! A co dělají u nás? U nás... Ani nemusíme chodit daleko. Vydali jsme knihu o bolševismu. A jak těžce se dostává ke čtenářům! Bolševismus je u nás zakázané téma, zakázané! Bolševismus je možné jen špinit!

U nás provedli vojenskou přehlídku, kde bílo-červeno-modrou vlajku, pod kterou bojovali hitlerovci, vlasovci proti Rusku, zabíjeli ruské vojáky, zabíjeli civilní obyvatelstvo, tak tu nesou v obrovských rozměrech na dlouhé žerdi! Na té poslední přehlídce! A vlajku vítězství? Prapor vítězství? Nesli takovou miniaturní vlaječku, aby nedej Bože snad nevlála, aby zcela dominovala ta bílo-modro-červená vlajka. Takže kdo na nás bude brát ohledy? Když neustále posíláme takové signály?

„My nemáme žádnou suverenitu! Jsme vám zcela podřízení, vám! Německu, které je samo plně okupované! A bolševiky tu válíme v hnoji. Ty bolševiky, kteří Rusko zachránili a proměnili ho ve velmoc číslo jedna!“ Super velmoc číslo jedna! Kteří se starali o obyvatelstvo! A lidé se rozvíjeli, počet obyvatel rostl. Postarali se o kulturní revoluci, všechny naučili číst a psát. Jen patnáct let po Velké vlastenecké válce, po 2. světové válce už jsme vypustili první družici! A člověka jsme jako první poslali do vesmíru. Jadernou energii pro mírové účely jsme použili jako první! Takový jsme tu měli vzdělávací systém! A jak to vypadá teď? Absolvent jedenácté třídy má znalosti tak absolventa čtvrté třídy sovětské školy! Co je to jiného než genocida?! A je praktikována tady u nás, neustále!

Tak o čem by měl ten Bundestag mluvit? „Vy nemáte žádnou státnost!“ Tedy přesněji státnost tu máme: „Vy nemáte žádný stát! Váš stát v roce 1941 přísahal nám! Hitlerovi, tedy nám, Německu! Proto držte hubu a krok a nežvaňte o své ruské identitě! To my o tom rozhodujeme! A my z vás chceme mít marginály!“ A marginál, to je v překladu do ruštiny Ukrajinec! Když jim vybírali název, tak podle toho ho vybrali. „Budeme vychovávat marginály a rusky se jim bude říkat Ukrajinci! A ještě si vychováme „svidomé“ Bělorusy. Žádní Rusové nebudou, žádný ruský svět!“

Někdo je hrdý na vítězství, jakých dosáhl Sovětský svaz ve Velké vlastenecké válce, a přitom bolševiky polévá špínou… Já chápu, když to dělá nějaký obyčejný člověk, který nezná dějiny… Ale když to dělá v televizi nějaký ten rádoby vlastenec, politolog, který by měl nejlépe vědět, jaká byla role a místo bolševiků v dějinách Ruska, Sovětského svazu, a přesto je špiní, a potom se navíc diví: ‚Co to má být? Co si to vůči nám dovolují?‘“ No to dělají různí ti z Echa Moskvy a tak. Echo Moskvy, to je úplná žumpa! Problém je v tom, že to dělají „vlastenci“! Očerňují svou zemi! Nechtějí, aby byla suverénní a měla svou subjektnost v globální politice! Odvrací se od ruského bolševismu, že tu není a nebude, takto Rusko suverénní nikdy nebude. Stále budou lhát a po libosti bolševiky pomlouvat, a potom čekají, že si nás někdo bude vážit?

Vždyť to je schizofrenie na stejné úrovni jako: „Bolševici jsou němečtí agenti, a proto proti nim budeme bojovat! Německo, dej nám zbraně, abychom proti nim mohli bojovat! A proč by nám Německo ty zbraně mělo dávat? Protože bolševici jsou jeho nepřítelem! Bojují proti Německu. Německo potřebuje spojence, a tak nám ty zbraně dá!“ A podívejme, ono jim ty zbraně dalo! Co řekl Churchill? „To si bělogvardějci jen mysleli, že za něco bojují a zatím bojovali za naše zájmy, za to, aby Rusko přestalo existovat.“ A tohle napsal v roce 1927, vyšlo to i knižně. Je tak těžké si to přečíst? „Ne, to číst nebudeme, my chceme svého páníčka! Západního páníčka!“ Oni velmi dobře vědí všichni ti antibolševici, že jejich špiněním dělají pukrle před svým západním páníčkem.

A proto je to test ruské subjektnosti v globální politice, konceptuální moci Ruska. A dokázal někdo pochopit jeho podstatu? Spolkli to, protože na prvním místě je pro ně antibolševismus, ta špína v jejich duši. Rusko je vůbec nezajímá a nezajímá je jeho subjektnost v globální politice a konceptuální moc. Ti mají jen jeden zájem. Zda se najde nějaký ten západní páníček, který by jim dal jejich „ruskou identitu“! Který by jim dal tu „správnou ruskou ideu“! To zrovna! I bělogvardějci o tom snili, jen si přečtěte Churchilla!

Valeriji Viktoroviči, okomentujte prosím další Lukašenkovo prohlášení. Citát: „Ano, my vedli a budeme vést mnohovektorovou vnější politiku, protože ani čáp, ani vrabec, vyberte si, nemohou létat s jedním křídlem. My jsme zeměpisným středem Evropy a s tím nic nenaděláme. Rusko nás jistě velmi dobře chápe, neboť samo má dvouhlavého orla, takže my musíme přijít se čtyřhlavým,“ řekl Lukašenko.

Rusko má dvouhlavého orla kvůli své konceptuální nevyhraněnosti. Konceptuálně vyhraněný erb měl Sovětský svaz! Zcela konkrétní, ten je zapotřebí vrátit! Aniž by byl spojován s nějakou jednou partají. Je to zcela konkrétní globální a konceptuální erb, je třeba ho vrátit se vším všudy. A vůbec je třeba vrátit symboliku SSSR. A teď se tu symboliku pokoušejí znevážit, pošpinit, když různí fašističtí zmetci pochodují s fašistickými vlajkami, s BČB vlajkami a s nimi nesou i vlajku sovětskou a někde se tam přifaří i vlajka LGBT. Speciálně tu vlajku špiní. Tímto způsobem s Ruskem bojují.

A opět se vrátíme… Neměl snad Lukašenko právo tohle prohlásit? Měl. Myslíte, že nevidí, co se v Rusku děje? Dobře to vidí. Cožpak neví o té rezoluci Bundestagu? A neviděl reakci našich řídicích elit? Všechno to viděl. Tak jakou reakci čekáte od něj? Co je to ta mnohovektorovost? Mnozí se rozčilují: „Jak můžete o někom tvrdit, že nemá státnost a tak dále… Mně nic dokazovat nemusíte, sami sobě vysvětlete jednoduchou věc. Na začátku 20. století měla Velká Británie, Anglie 38 miliónů obyvatel, přičemž jen jedna koloniální perla v koruně Velké Británie – Indie, ne ta dnešní, původní Hindustán, měl 400 miliónů obyvatel.

Jak tedy tato malá Anglie staletí řídila Indii? Jak? Na základě čeho? Jak jsou formovány státy? Co je k tomu zapotřebí. Proč jeden bílý sáhib v Indii znamenal více než celá indická aristokracie dohromady? A cožpak Velká Británie ovládala jen Indii? Vůbec ne. Všichni jste asi slyšeli termín „Velká hra“. Och, ta Velká hra! A co to znamená? Ta nynější tragédie Náhorního Karabachu, Ázerbájdžánu a Arménie. Kde má své kořeny? V intervenci Velké Británie na Kavkaze ve 20. století.

A můžeme se podívat ještě hlouběji do historie. Kam poslal Pavel I. bojovat své kozáky? Je pravda, že hned potom nečekaně zemřel, díky anglickému spiknutí. Jen se na to podívejte. Pavel I. poslal malý kontingent kozáků do Indie, a to Velkou Británii znepokojilo více než povstání nějakých těch sipáhíů. Mám na mysli to následné. Jde o princip, jakékoliv povstání v Indii. To znamená, že se nebáli řídit těchto 400 miliónů a vyděsil je ten malý oddíl z Ruska? A proč? Protože si velmi dobře uvědomovali, že s tou kulturou státnosti, kterou je schopná zajistit Indie v té dané etapě rozvoje, se nedokáže vymanit z té anglické nadvlády. Jenže pokud by tam přišlo Rusko, v jakékoliv své podobě, i v nevelké, srovnatelné s tou anglickou, pokud by přišlo do Indie a přineslo tam svou kulturu globalizace ruského světa, tak by Velká Británie odtud musela odejít, z té Indie.

A to bylo podstatou té Velké hry. Nepustit Rusko s jeho globalizací do jižních regionů, jako je Kavkaz a další. A v tomto ohledu díky Alexandrovi I. ten region Ázerbájdžánu a Arménie… No a teď se ta jeho prohra projevuje, výslovně prohra Alexandra I. To on tam tu válku prohrál a další carové už tu situaci nedokázali zcela napravit. Subjekt globalizace – Rusko, to byla ta hrozba pro subjekt globalizace - Velká Británie. Protože si velmi dobře uvědomovali, že přijde-li tam Rusko, nezbyde Anglii než odtud odejít, neboť Rusko tam přijde s jiným typem globalizace, s takovou, která nebude potlačovat národní kultury, ale postará se o jejich rozkvět.

A druhá věc. Může si každý stát zajistit vlastní zbraně? Nemůže. Jsou nuceny ty zbraně nakupovat, je tu trh zbraní. Může každý stát vyrábět letadla? Nemůže. To je to samé. A to bereme jen ekonomický aspekt. Takže aby se stát stal skutečným, musí mít určitou ekonomickou stabilitu, aby mohl bránit svou suverenitu. A pokud je Bělorusko montovnou a bez Ruska jeho ekonomika nic neznamená, může vůbec běloruský stát obstát bez dobré vůle Ruska? Nemůže. Vůbec nemůže.

A jaký je obecný trend? Že Rusko je zplozenec pekla, že Rusko znamená zlo. To je ta mnohovektorovost. Udržovat si svou prosperitu s pomocí Ruska, to ano. Protože běloruská ekonomika by nepřežila bez podpory ruské ekonomiky, kdyby Rusko nepomáhalo, kdyby ty ekonomické procesy nebyly vzájemně provázány. Ale zároveň vést politiku, která bude v zájmu Západu proti Rusku. To znamená provádět Rusku špinavosti. To je podstata celé té mnohovektorovosti. A když Lukašenko vidí, jak se naše podpindosnické elity modlí k Bidenovi, když vidí, jak touží zaprodat Rusko, myslíte, že se vzdá toho svého kousku, který už se mu podařilo urvat? Ne, a tím spíše po dohodě.

Vždyť si povykládal s Pompeem a hned pozvedl hlavu. A proč? Protože v Polsku začali mít problémy, v Polsku, které ve vztahu k Bělorusku nevedlo tu správnou politiku. Najednou má Polsko své vlastní hlavoboly. A to velice závažné. Najednou si vzpomněli, že Duda zfalšoval volby a lidé začali protestovat. Jen se podívejte na tu situaci, zhodnoťte to za celou tu dobu. Není vůbec důležité, jaký informační důvod se použije, aby dostali lidi do ulic. Dav sežere všechno. Jak to říkali naši politici v devadesátkách: „Lidé nám to sežerou!“

Řídit dav je jednoduché. Stačí dostat lidi do ulici, a potom už to jen korigovat silovým blokem. Dále se to všechno rozeběhne samo. Všechny ty FA, ANTIFA, různí ti wahhábité, to všechno je organizované. Pokud nebudou mít podporu tajných služeb státu, ve kterém působí, tak žádné hnutí existovat nebude, prostě nebude. Ať už bude podpora zvnějšku jakákoliv. Je nutná i vnitřní podpora! Vždyť se podívejte na USA, to je dobrá ilustrace. Police zatýká ty představitele hnutí ANTIFA za zločiny, za které by dříve byli odsouzeni a šli sedět a soud je propouští. Jedny tajné služby jsou pro Trumpa, další jsou proti němu. Takto všechno probíhá. A to samé se teď děje v Polsku. To samé jsme viděli v Bělorusku, kde KGB vystoupilo naplno proti Lukašenkovi.

A aby si zachoval svůj statek, své hospodářstvíčko, neboť nad tuto úroveň Lukašenko procesy řízení nechápe, přistoupil zase na dohodu se Západem, s Pompeem, a myslí si, že díky tomu urovná své problémy, ten konflikt mezi elitami v Bělorusku. Jenže to tak nebude, to si jen myslí. Je to sedlák. A tím nemyslím venkovana, ale jeho úroveň chápání řídicích procesů, která nepřesahuje řízení statku, nedosahuje ani úrovně řízení vesnice a přesto řídí stát. Řekli mu a slíbili, že všechno bude v pořádku: „Polsko tě trápí? My se jim teď postaráme o takové problémy, že budou mít jiné starosti.“ A postarali se o to. Takže jim důvěřuje, protože vidí jejich sílu. A tak samozřejmě: „Rusko? Dobře, že jste mne podrželi, když mě chtěl Západ svrhnout, a můj vděk bude takový, že vás znovu podtrhnu! Já už jsem zase „bohatovektorový“! To je všechno.

Máme práci o státu. Jsou tam uvedeny konkrétní historické příklady, kdy se stát stane skutečným státem a kdy ne. Ale je třeba chápat, že pro to, aby se stát stal skutečným… Každý systém má možnost se rozvíjet, nebo alespoň přežívat, jsou-li jeho zdrojové možnosti vyšší nebo se alespoň rovnají tlaku prostředí. Nedostatek zdrojových možností je třeba kompenzovat zvyšováním kvality řízení. Ale vždy někde nastoupí hranice té zdrojové stability s ohledem na tlak prostředí. Vždy, takže je nutné určit, kde je ta hranice, kdy je možné ten tlak ustát a funkce státu se naplňují a kdy ten tlak zase vzroste.

Běžně tlak současného prostředí může vydržet stát s alespoň deseti milióny. Navíc takový stát musí mít, ani bych neřekl know-how, ale nějakou specializaci, díky které se pozvedne celkově. Kuba se například specializuje na zdravotnictví. Díky svým lékařům se drží ve světě. A co má Bělorusko? Nic. Když ho zítra odstřihnou od ekonomické kooperace s Ruskem, tak se Bělorusko zhroutí. Vyschne to běloruské moře, už tam nebudou mít ryby, mušle, krevety, vůbec nic. Uschnou běloruská pole a už nebudou plodit kokosy, ananasy, kiwi, nic z toho už tam nebude. Takže proč si Lukašenko tohle dovoluje? Protože si myslí, že tam tenhle režim zůstane, že se přece jen díky koronaviru povede Putina svrhnout, a až začnou v Rusku všechno řídit podpindosníci, tak mu dovolí dál se starat o tu jeho zahrádku. Taková je to politická situace. A to je to, co ohlásil.

Další otázka. Valeriji Viktoroviči, je jasné, že je koronavirus používán pro dosahování politických cílů, ale na druhou stranu koronavirus způsobil v Irkutské oblasti, kde žiji, i v jiných oblastech vlnu nových onemocnění a viděl jsem to na vlastní oči, ne ze zpráv. Počet nemocných s komplikacemi je daleko vyšší než na jaře. Nemocnice jsou přeplněné, a to i přes to, že už proběhla příprava zdravotnické infrastruktury. Otázka: Je to tak, že tu už máme jiný typ koronaviru, který je nebezpečnější než ten z jara? Nebo jsou to všechno manipulace statistikou a záměny diagnóz přímo na místech?

Máme tu stále stejný typ koronaviru, který získal novou „politickou“ mutaci. A s čím to všechno souvisí? Rozvoj té epidemie koronaviru je objektivně podmíněný, jednoduše objektivně, to je prostě dané. Já to teď všechno vysvětlím. Pokud se teď oprostíte od té koronavirové epidemie a připomenete si svou minulost, tak si musíte vzpomenout na velké epidemie.

Když začal ten koronavirus, tak co jsme slyšeli? „Jen se podívejte, jaké jsme tu měli chřipkové epidemie v řadě měst v listopadu roku 2019. Zavíraly se školy… To všechno tu přece bylo.“ Jen to nevygradovalo do toho marasmu samoizolace. Ale všechno to tu bylo. Po planetě Zemi celé 19. století a na začátku 20. století putovala cholera. Dvacáté století se vyznačilo příchodem chřipky, která teď také putuje po planetě. Tyto chřipkové epidemie jsme tu měli vždy. A vždy to bylo tak, že na jednom místě najednou všichni věděli a mohli doložit…

Zde funguje to pravidlo „šesti stisků rukou“. Když ve městě vzplane ohnisko nemoci a začnou umírat lidé, o kterých jste něco slyšeli, které znáte osobně… Ale to tu přece bylo vždycky. Jen nebyla vyvolávána ta masová hysterie. Teď tvrdí, že koronavirus má výjimečné symptomy, že lidé ztrácí čich a chuť. To už tu přece také bylo. Vždy to tu bylo. Přicházely i takové epidemie, kdy lidé přicházeli o čich a chuť. A když se lidé uzdravili, stále se jim zdálo, že je to jídlo nějaké hořké… To všechno tu bylo. Jen tu nebyla ta hysterie.

A co řekla Táňa-Válja Jumaševa v dubnu? „Ta epidemie koronaviru musí skončit odstraněním Putina. S těmi guvernéry, kteří si s tím úkolem neporadí, nedokážou lidi emocionálně vybičovat, si to po Bidenově zvolení vyřídíme!“ Zcela konkrétně! Jaká suverenita Ruska? "My si to s nimi vyřídíme!" A část guvernérů samozřejmě tu věc pochopila a začala ten úkol usilovně plnit.

A co tu tedy máme za situaci? Souhrn příčin té epidemie. První příčina: epidemie vždy byly. Druhá příčina: před tou epidemií byly v celém světě, u nás se vynasnažila Golikova, prováděny „optimalizace“ zdravotnického systému. Byly zavírány nemocnice, stanice první pomoci, snižoval se počet lékařů… No, prostě optimalizace probíhala s plnou silou. A teď si představte, jak to vypadá, když je vše pozavíráno a nemocní tu jsou jako vždy. Zbylé kapacity si s nimi nemohou poradit. Co vám to umožní? Vykřikovat: „To je strašná epidemie, taková, že to nemocnice ani márnice nezvládají! To je hrůza! Katastrofa katastrof! A proč to ty nemocnice nezvládají, o tom pomlčíme.“

Více méně jsme zvládli to jaro, ten koronavirus. Ale ti guvernéři, kteří vsadili na státní převrat, a že tu všechno budou stále řídit podpindosníci, stejně jako náš guvernér, velmi dobře zapracovali na zdravotní péči. Náš guvernér, vždyť Altajský kraj se dostal i do celostátních zpráv… Jednání našeho guvernéra by se nejen ve stalinských dobách, ale dokonce i v těch pozdně sovětských, hodnotilo jen jedním způsobem - jako záškodnictví! Záškodnictví! Protože všechno je organizováno tak, by tu byla epidemie a všechno zasahovala, aby byla vytvářena ohniska, aby bylo na čem stavět tu hysterii, aby tu bylo to negativní podbarvení.

Úřad pro mimořádné situace rozesílá desítky SMS zpráv: „Všichni umírají, vše je ztraceno, všichni seďte na zadku, třeste se strachy, nebo raději rovnou umírejte!“ Člověk zapne televizi a další proud podobných věcí. A o jakém faktoru to tu mluvíme? O tom samém jako z toho podobenství: Sedí anděl na hoře a okolo jde Smrt do města, on se jí zeptá: „Proč jdeš do toho města?“ „Jdu si tam pro 8 tisíc lidí!“ Vrací se zpět a anděl říká: „Ale proč jsi jich vzala 15 tisíc?“ „Já slíbila osm a ty jsem si vzala. Ostatní se ke mně ze strachu přidali sami!“

Takže si to shrňme: likvidace zdravotního systému, zcela účelová protikoronavirová hysterie, díky které fakticky vznikají ohniska infekce a vyvolává se hysterie a strach, to vše vede k tomu, že ta epidemie reálně začíná běsnit. To jsou všechno řízené procesy! Je třeba odstranit tu protikoronavirovou hysterii. Co psal Puškin o choleře? Nic z toho není nutné. Lidé, kteří vědí, že tu ta nemoc řádí, sami přijmou opatření, aby se nenakazili. Budou se chovat opatrně. Ale když je tu ta panika, tak to vede jen k tomu, že onemocní další lidé. A s tím se počítá, už je to dávno vyzkoušené. Stejné to bylo za všech těch ostatních epidemií. Lidé si velmi dobře uvědomovali, že je třeba zvýšit svou opatrnost, vyhýbat se masovým akcím… Nu, když tu byly ohniska těch epidemií.

Vždyť se na televizi podívejte na reportáže z minulého roku, tedy na internetu, vždyť tam jsou. Vše se dá najít. Je prostě nutné… Dav je sešlost lidí, kteří žijí podle tradic a přebírají názory autorit. Historická paměť davu se omezuje jen na přítomný okamžik +/- dva týdny. A člověka od davu odlišuje to, že si pamatuje to, co bylo! A na co si nevzpomene, může dnes najít na internetu, ten mu v tom pomůže. Sami si to prostudujte, jak v minulosti probíhaly chřipkové epidemie a jak jsme s nimi bojovali.

Ale je tu jeden velmi kladný okamžik, díky tomu koronaviru, velice přínosná věc. Vraťme se k tomu, jak to všechno začalo. Kde ta hysterie s koronavirem začala? V Číně. Úkolem té první hysterie bylo přebudovat vnitřní výrobní a odbytový trh Číny, jeho pozici ve světě a trochu upustit světovou inflační bublinu. To mělo být tou přípravou. A samotná koronavirová hysterie měla začít poté, kdy bude zvolen Trump. Protože USA jako objekt měly zůstat ovladatelné. Jenže v USA je protitrumpovská síla. Tam se v boji střetla globální a státní elita. Ta státní elita, která nic měnit nechce, jen parazitovat na celém světě, aniž si uvědomuje, že se tak celý svět zhroutí a zasáhne to všechny. Po celém světě nastoupí posttechnokratická společnost.

A globální elita, která si uvědomuje, že USA je třeba zbavovat role světového četníka a dostat je na úroveň národního státu, tam dosadila Trumpa, aby se toho úkolu ujal. A co na to státní elita? Neboť to ona má jako nástroj v rukou řízení. Ta po celém světě spustila akci koronavirus jako prostředek ke svržení Trumpa, aby zabránila novému zvolení Trumpa. A to je velice pozitivní faktor. Ve sportu je takový pojem jako false start/ulitý start. A k čemu v dané situaci došlo? Právě k tomu ulitému startu.

Podívejme se na kulturní složku. Nač koronavirus pracuje v první řadě? Na to, aby rozložil společnost, zasel nesváry, nu řekněme to takto, aby narušil její pospolitost a snížil její kulturní úroveň. To znamená znehodnotit vzdělání. Na co zaútočili? Na školy. Všude zaútočili na školy. Je třeba urychleně znehodnotit vzdělání. Kulturní složka. Divadla, kina, a to i přes to jejich dnešní zaměření a repertoár. I tak se jedná o kulturní složku, která umožní zachovat kulturní úroveň celé společnosti, v průběhu získávání státní suverenity. A tohle probíhá po celém světě! Je likvidováno kulturní prostředí.

A co jsme viděli? Co o tom víme? Přece jsme slyšeli o tom projektu prerafaelitů, který byl vypracován již na konci 19. století ve Velké Británii. A v čem spočívá podstata toho projektu prerafaelitů? Jeho podstata spočívá v tom, aby byla zachována technologická úroveň rozvoje společnosti a její kulturní úroveň byla snížena na úroveň rozvoje odpovídající středověku. A to je přesně ta role, kterou plní ISIL. On má tu úroveň snížit, tam zkoušeli kde a jak. A celá ta hromadná hysterie s koronavirem měla snížit vzdělávací a kulturní úroveň všeho obyvatelstva na planetě Zemi, do této úrovně.

A teď si vzpomeňme, jak ta společnost vypadala. Nyní jsou divadla dostupná všem. Tedy ne teď, mám na mysli do té koronavirové hysterie. Ta divadla byla dostupná prakticky všem. Stačilo zaplatit peníze a jít do divadla. Rozvíjel se masový turismus. A čím se ještě vyznačovala společnost přinejmenším 20. století? Řekněme pozdní středověk a začátek novověku se vyznačoval tím, že divadlo bylo jen pro vybranou společnost. Cestování bylo jen pro vybranou společnost. A dokonce ještě na začátku 20. století bylo cestování jen pro tu „lepší“ společnost.

Stačí se podívat na seriál natočený na motivy knih detektiva Hercule Poirota, který neustále cestuje. Jednou sem, podruhé tam. A jak cestovali? V těch filmech je to vidět. To teď lidé přijedou do pětihvězdičkového hotelu a mají veškerou obsluhu. A jak dříve ti bohatí cestovali? Chcete jít na pláž? Sám ten milionář tam táhne na zádech lehátka a slunečníky… Nebo si někoho najme. A jak vypadaly ty pláže? Takže se nás fakticky snaží vrátit do té samé doby. Kdy si tu kulturní úroveň rozvoje zachová jen elita a dav bude nevzdělaný. Tedy tak, jak to vypadalo v Rusku do té revoluce v roce 1917. Právě tento model je nyní celé společnosti vnucován. To proto je u nás pozvedávána taková hysterie proti bolševismu, neboť to absolutně protiřečí globální tendenci degradování společnosti do novodobého středověku.

A proč říkám, že je ten dnešní stav (ulitý start) užitečný? Protože systém na to nebyl připravený. A globální řízení se nyní bude muset dohodnout se státními elitami a musí se nezbytně dohodnout i s Putinem, protože teď na Rusku, jako na tom jednom hřebíku visí celá planeta, stabilita všech procesů na planetě Zemi. Když se nedohodnou s Putinem, tak se všechno zhroutí. A celou tu koronavirovou hysterii u nás rozpoutávají právě podpindosníci. To oni ze všech sil vytvářejí řádění epidemie, řádění hysterie, aby i zdraví lidé onemocněli z toho, co se na ně lije z televize a z těch SMS zpráv rozesílaných úřady.

A proč je třeba se dohodnout? Společnost nebyla připravena na ten manévr. Na ten manévr najeli na podnět bojující americké státní elity a v důsledku toho tu máme „ulitý start“. A společnost tak má šanci zachovat si dosáhnutou úroveň kulturního rozvoje. Zachovat si ji, nenechat se degradovat do novodobého středověku, kde se většina promění v dobytek (zvířecí/dobytčí typ struktury psychiky). No, bude-li davo-„elitářská“ společnost vybudována v takové drsné podobě, tak bude z „elit“ stejný dobytek. Anebo jinak, obyčejní lidé vždy budou více lidští než ta „elita“, která se bude chovat k obyčejným lidem jako k dobytku. Lidé stejně před sebou budou mít nějakou budoucnost.

Jen se podívejte, jaká se teď všude rozvíjí protestní protikoronavirová činnost. To nemělo být připuštěno. A to by mohli zařídit, pokud by byla vyřešena ta otázka Trumpova znovuzvolení. Jenže se v jednom přepočítali, v úrovni odporu americké státní elity proti řízení globální elity v USA a teď už do těch procesů byly zataženy i jiné státy. To je to, co nezvládli. Fakticky to byl manévr připravovaný na vybudování toho jejich Nového podivuhodného světa podle Huxleye, no ano Překrásného nového světa, a je teď na hraně zhroucení. To je třeba využít, je to třeba využít!

Ale to musíme také u nás v Rusku mít jednu hlavu, a ne tu dvouhlavou schizofrenii. Potřebujeme se konceptuálně vyhranit, aby lidé pochopili, že budou-li vlastní zemi špinit, pomlouvat a očerňovat práci bolševiků, kteří vytvořili, kteří přebrali zemi, která už fakticky neexistovala a vytvořili z ní velmoc číslo jedna… Pokud je nenávidíte a nedokáže rozeznat rozdíl mezi bolševiky stalinské doby a následným státním řízením, tím trockistickým, absolutně trockistickým, které začalo tím chruščovským bahnem nazvaným "tání"... Nebylo to nic jiného než bahno.

Pokud někdo není schopen vidět rozdíl mezi stalinskými bolševiky, bolševiky, kteří provedli Velkou říjnovou socialistickou revoluci a těmito… Nu, to mi promiňte, nevím, jaké brýle to máte na nose, abyste viděli všechno tak překroucené, abyste tam viděli kontinuitu. Žádná nebyla! Chruščov se ideologicky i konceptuálně rozešel s ruským bolševismem. A potom schválně následovalo období stagnace, aby ten proces vyhasnul, aby ta setrvačnost zeslábla. Nemohli ve společnosti udělat tak prudký manévr hned. Museli napřed tu energii společnosti nechat vybít, aby to potom dotáhli k „přestavbě“ a nakonec nechali sklouznout do toho divokého kapitalismu.

A proč se jim to povedlo? Protože hodně bolševiků padlo ve Velké vlastenecké válce. Stalinovi prakticky nezbyl žádný vlastní kádrový sbor po Velké vlastenecké válce. A všechno, co bylo potom uděláno, bylo založeno na vytvořeném předválečném státním systému vzdělání a výchovy a díky zbytkům bolševiků. Systém řízení ještě nutil ty trockisty, aby pracovali normálně. Ale jakmile odešel Stalin, tak komsomolci prohráli, ať už byli sami jakkoliv dobrými lidmi, tak ten střet s hluboce prorostlým trockismem prohráli.

První tajemník Jegoryčev, čtěte jeho paměti, ty jsou přímo velkolepé. Všechno je tam perfektně vysvětleno. Přičemž když ho čtete, chápete, jak hluboce nechápali procesy řízení, kterým rozuměli bolševici, staří bolševici, ti, kteří provedli říjnovou revoluci a vyhráli ve Velké vlastenecké válce.

Když budeme špinit svou vlastní minulost, nic dobrého nás nečeká. Budeme tu mít novodobý středověk, povede se jim vybudovat ten Překrásný nový svět podle Huxleye. V bolševismu se neukrývá jen záchrana Ruska, tam se ukrývá záchrana celého světa. A o elitách já nemluvím. Ty nechápou vůbec nic. Ty ve svém přání zavděčit se Američanům… To člověk prostě jen žasne, nakolik jsou… Pro ně je katastrofou, že se Amerika hroutí. Oni si nedokážou představit svět, který nebude řídit Amerika. Ani se to ani moc nesnaží pochopit. Pro ně je to prostě katastrofa. Jeden natočil film, ve kterém prostě kvílí, co s námi bude, nebude-li Amerika řídit svět. A dávají to na centrální televizi.

Další otázka. V Nice u baziliky Notre-Dame muž zaútočil nožem na lidi, jak nás informovala média. Opět se na Rossia 24 objevily černožluté barvy. Útočník byl zadržen. Tuto informaci potvrdil starosta Nice, který prohlásil, že je ta událost posuzována jako teroristický útok. Také došlo k útoku na kněze v Lyonu a okolo padesáti lidí tureckého původu zaútočilo na kostel ve Vídni. A ještě předtím, jak víme, uřízli hlavu tomu učiteli. Také jsme byli svědky té výměny názorů mezi Erdoganem a Macronem. Valeriji Viktoroviči, co je to za proces?

Ten samý proces, o kterém neustále mluvím. Jedná se o proces vedoucí k tomu, aby na evropském území vznikly nové národy s novými jazyky a v nových státech a byl na základě toho vytvořen evropský islámský chalífát. Ten proces už byl spuštěn, potom ho pozastavili. Oni ho pozastavili, jenže ta energetika toho procesu běží dál a musí se nějak ventilovat. A jakmile k tomu jsou politické podmínky, tak dochází k jejímu upouštění, vybíjí se. Všechno na to bylo připraveno. To rouhání těch lidí v Evropě, kteří úplně pozbyli Boha, v evropské společnosti už nemají Boha, do takové míry už sami zezvířečtěli, že ztratili spojení s Bohem, a tak se vysmívají náboženství.

Náboženství, to je spojení s Bohem. Ať už to sami chápou jakkoliv, tak se rouhají. Dělají to ateisté, ale v první řadě umírají rituální věřící, ti, kteří věří rituálům a v Boha, protože je třeba věřit Bohu. Bůh je pohan a rozmlouvá s lidmi jazykem životních okolností. A ta víra v Boha je různá, někdo věří místnímu knězi, někdo svatému písmu, třetí obrazu Boha, který někde prodlévá nebo něco řídí, a proto tato víra v něco, je jen vírou ve vlastní představy Boha. Je třeba věřit Bohu, který existuje. Takže ten proces, který má vést k založení islámského chalífátu na evropském území, nikam nezmizel.

A nutnost likvidace Turecka, toho kufru bez držátka, který je problém nést, ale zahodit ho je škoda. V podstatě ho Evropanům vnutili bolševici svou globální politikou, čímž v mnohém vyřešili problém zachování vlastního státu. Nyní Turecko překáží formování Íránu jako centra koncentrace řízení. Aby mohli nahradit sunnismus, který se již zdiskreditoval v podobě ISIL a dalších organizací a mohli přijít s tou správnou variantou islámu, šíitismem v podání Íránu.

Lidé poukazují na existenci různých sil, různých hnutí… Každá síla potřebuje nějakou podporu. A jestliže má někdo pod svou kontrolou úvěrově-finanční systém, tak může kdykoliv připravit, i bez využití šesté priority, kdykoliv může připravit jakékoliv, i to nejsilnější hnutí o všechny zbraně. Nebudou-li mít peníze a prostředky, aby se oblékli, najedli a tak dále, přijdou o své kádry. Jde to vyřešit okamžitě, jakmile k tomu bude ochota. A dokud tu ta ochota není, tak jsou dále podporováni wahhábité a všichni ti ostatní. Neboť se jedná o nepravidelnou armádu, která řeší určité procesy řízení, které byly řešeny v minulosti a řeší se i nyní. Nemůžete odstranit jedno, aniž byste ho nahradili něčím jiným.

A Evropa na to není připravená. A není připravená proto, že se jim nepovedlo vyřešit otázku Ruska. V Rusku je ještě příliš silný bolševismus. Nedaří se jim ho zbavit žádným způsobem, neboť bolševismus mohou zničit jedině společně s ruským národem. Ruský národ se vždy opíral o bolševismus. To už je prostě danost. Bůh rozmlouvá jazykem životních okolností, a právě to bolševické křídlo RSDRP(b), a potom RKP(b) a VKP(b) zastupovalo tento ruský svět, ruskou konceptuální moc. Shora to bylo žádoucí. Dokonce i v názvu strany se to zachovalo.

A proto je to dnešní vyostření vlastně vybíjením matrice. Ta energie se musí někde vybít. A tak je cíleně vybíjena a zároveň se řeší úkol likvidace Turecka. Turecku přibývají problémy. Nepřekážejte Erdoganovi, on to Turecko zlikviduje, jako stát. Naším úkolem je, aby společně s Tureckem nebyl zlikvidován i Ázerbájdžán. Někdo si myslí, že je Erdogan přítel Ázerbájdžánu. A jak se Erdogan líbal a přátelil s Bašárem Asadem?! Jejich rodiny se přátelily! A výsledek? Snažilo se snad Turecko v Sýrii zachovat mír? Nebo se pokusilo od ní odtrhnout území, kde likvidovalo obyvatelstvo neloajální Turecku?

Dodržel vůbec někdy Erdogan slovo, které někomu dal? Jak dopadli ti, kteří mu pomohli stát se politickým lídrem? Co udělal se všemi těmito svými dobrodinci? Jaký osud potkal všechny, se kterými on se přátelil? Vždyť je všechny vždy vyřídí. Myslet si proto, že se stejně nevypořádá s Alijevem, že nepošle bojovníky ISIL na ázerbájdžánské území, aby tam zavedli ten správný islám, jako to udělal v Sýrii, to musíte být absolutně naivní, úplným naivkou a zatvrzele zavírat oči předtím, čím je dnes reálně turecký stát a Erdogan osobně.

Mimochodem, pro Turecko je teď tou nejoptimálnější variantou odstranit Erdogana politicky, aby se mohlo stát součástí Ruska jako Anatolský federální okruh. Buďte vítáni… Vyřešíme úkol, který Rusko řešilo odpradávna. Od doby, kdy se Černé moře přestalo jmenovat Ruské moře.

A co ta Evropa? Nu, pokud Macron stejně jako dřív hájí právo rouhat se, tak co čeká? Že nebude následovat reakce? Bude. A odkud pramení takové chování? Protože ten systém byl připravován na to, aby se ty státy zhroutily pod náporem imigrantů s jinou kulturou, jiným jazykem i náboženstvím. Místní obyvatelstvo musí být napřed díky politice multikulturalismu deaktivováno, a potom vyprovokovat imigranty, aby začali prosazovat svá pravidla, zavedli nové společenské vztahy a zformovali nový stát. A přesně takto to probíhá. Nemůžete ráz na ráz změnit procesy, které byly připravovány celé roky, desetiletí. To všechno bylo spuštěno už v 19. století. Na konci 19. století…

Mnozí si myslí, že zákon času je pitomost. Ale ti, kteří plánují v dlouhodobých výhledech, si uvědomovali, že nastává změna těch etalonových frekvencí obnovy informací na biologické a sociální úrovni, že se to změní a je třeba se na to připravit, že je kvůli tomu nutné Britské impérium převést na nový formát jeho fungování. Byl spuštěn ten proces brainstormingu, kdy různé analytické skupiny… Huxley je jeden z výstupů. Všechno to bylo už tehdy vymyšleno, a potom to začalo být realizováno. A než přistoupili k 1. a 2. světové válce, tak provedli experiment v reálných podmínkách. Tím byla první a druhá búrská válka. To pochopil náš, takříkajíc geopolitik, Jedrichin-Vandam, kterého tam vyslala Hlavní výzvědná služba, aby se podíval, co se tam děje.

A shora bylo žádoucí, aby onemocněl, takže nejezdil na koni po prérii, obrazně řečeno, jak se tam tomu říká? Ó Bože… Ležel v nemocnici, kam se sváželi všichni s informacemi o celém spektru akcí. Takže viděl, jak pracuje týl, viděl, jak pracují frontové služby, měl tak k dispozici všechny informace a dost času, aby o nich přemýšlel. A tak to odhalil a řekl tenkrát, že horší než nepřátelství s Anglií může být jen přátelství s ní, s Anglií.

Proto svět nyní stojí na velice zásadním rozhraní. A toto rozhraní v mnohém… S jakou kvalitou to rozhraní bude překonáno, v mnohém záleží na tom, jak dopadnou volby prezidenta USA, jak budou potvrzeny. V roce 2016... Když hodnotíte tu situaci. Jak to tehdy bylo? Všem nařídili: "Říkejte, že vyhraje Clintonová" Tady máte výsledky anket a hotovo. Nedívejte se na to, co se reálně v USA děje, bylo vám řečeno, že vyhraje Clintonová!" Ale každému analytikovi bylo jasné, že ona nevyhraje, že vyhraje Trump, a že to vítězství udrží. Ale ten boj byl velice tvrdý a Trump všechen ten čas vyčerpal na boj s elitami, proto nebyli připraveni na epidemii koronaviru, ani na jiné manévry ve světě.

Nyní je to Trumpovo vítězství prostě zcela jisté, jednoduše bezvýhradné. Ale ten problém je jinde. Neboť ten vnitřní odpor establishmentu, kterému je jeho vlast ukradená, je takový, že jsou připraveni rozpoutat ve státě občanskou válku a nechat ho sklouznout do posttechnokratického světa. Což si ovšem neuvědomují. Oni si myslí, že přežijí díky podpoře celého světa. Ale tak to nebude. Jakmile to udělají, tak se USA zhroutí, všichni se budou snažit přežít a čistka podpindosníků proběhne úplně všude. Hned a všude. Takže teď už jen zůstává otázkou, jak bude vypadat ten střet státní elity s tou globální, po volbách, co se povede, co bylo připraveno.
Ještě jedna otázka. Minulý týden na vládním zasedání mluvčí Volodin zkritizoval ministra financí Siluanova. Řekl, že si Siluanov přisvojuje prezidentovy zásluhy. Také řekl: „Prezident stanovil úkol, máme vytyčené cíle. Musíme ten úkol vyřešit? Musíme. Tak navrhujte jak. Ministerstvo financí nemůže stát nad vládou ani nad parlamentem, a proto hledejte řešení!“ To řekl mluvčí Dumy Siluanovi. Co to má být? Válka klanově-korporativních skupin? Nebo jen divadélko?

Ne, to není žádné divadélko, aby něco takového prohlásil, musel k tomu mít velice závažný důvod. A Volodin ho má. Právě jsem o tom mluvil. Podívejme se na to, kdo je to ten Siluanov. Volodin řekl, že takto to být nemůže. Jenže může a také to tak bylo. Takto to v Pax Americana, v tom americkém světě funguje. Podívejte se například, jak to vypadalo v Německu, kde Ursula von der Leyenová o něčem rozhodla a všichni se vrhli k Merkelové, aby to okomentovala. Jak to, že ministryně obrany takto rozhodla? A proč o tom Merkelová vůbec nic neví? A Ursula von der Leyenová vysvětlila: „Nu, já jsem mluvila s Američany, přijala toto rozhodnutí a ještě jsem vás o něm nestihla informovat!“ A Merkelová jí to odkývala.

Takže tu máme nadnárodní řízení. Je velice dobře vidět v Bělorusku a dalších zemích, z těchto hledisek. Máme tu nadnárodní řízení, kdy nějaký orgán plnící vůli nadnárodního řízení, stojí nad vládou i prezidentem. Ti prostě plní tu vůli a hotovo. A když se podíváme na naše ministerstvo financí, tak to vždy plnilo vůli Washingtonu. Vůbec je tam nezajímá, co bude s naší ekonomikou, co bude s našimi dětmi, s obyvatelstvem jako takovým. Hlavní přece je, aby Amerika byla spokojená. A v tomto ohledu… Ten Siluanov přece není vlivovým agentem, není. On je nepřítelem Ruska, zcela otevřeným nepřítelem, a to na šesté prioritě. To znamená v tom nejbanálnějším významu toho slova. Je to nepřátelský špión.

Důkazy? Ty jsou nasnadě. Rusko je teď na šesté prioritě, tedy na té silové, obklopeno nepřáteli ze všech stran. Pro nás je dnes bojeschopnost armády, její kompletnost velice významným faktorem zajišťujícím státní bezpečnost a naši suverenitu. A s jakým návrhem přišel Siluanov? Snížení početního stavu armády, snížení jejího zdrojového zajištění. Přičemž jeho odůvodnění je takové, že když se to všechno sečte, tak to poškozuje našeho zahraničního páníčka. Je to stejné, jako by ke Stalinovi přišel ministr financí, tenkrát to byl Zverjev a řekl: „Já nebudu financovat výrobu tanků, protože to poškodí mého páníčka Hitlera!“

V té době, kdy mělo Rusko státní suverenitu, něco takového nebylo možné. Takové prohlášení a návrh zákona nebyly možné. Protože lidé vycházeli z toho, že stát musí mít zajištěnou bezpečnost a státní suverenitu. A nyní, kdy ten úřad pracuje výlučně podle telefonátů z Washingtonu, výlučně na základě jejich telefonátů a vždy rozhoduje výlučně v zájmu USA, je něco takového možné a nikdo je za to netrestá! Vždyť je to zcela jasný čin špióna cizího státu! Siluanov je agent cizího státu! Je to diverzant cizího státu! Představuje hrozbu pro bezpečnost a suverenitu Ruska, protože je podrývá svými konkrétními činy!

A na některá taková jeho rozhodnutí Volodin správně poukázal: „Proč si to připisujete jako svou zásluhu? To Putin vás donutil, abyste to udělali! A vy hezky přiznejte, že jste byli proti tomu! Chtěli jste podlomit státní suverenitu! Chtěli jste ublížit ruským dětem.“ A oni se rozhořčili. A proč jsou tak rozhořčení? Protože doufají v Bidenovo vítězství. Ale já znovu opakuji, že žádná státní elita nedokáže porazit globální prediktor. Nedokáže! Protože by musela být konceptuálně mocná. Musíte být konceptuálně mocní na globální úrovni odpovědnosti. A to je Rusko, to je Putin. Na Putina budou brát ohled a americká státní elita, která se teď semkla okolo Bidena, s globalisty prohraje. Otázkou je jen míra nákladů. A Volodin to včas pochopil a učinil si správné závěry.

A proto toho agenta… A já opakuji, že to není vlivový agent, je to zcela konkrétní špión na šesté prioritě, tedy nepřítel Ruska, otevřený nepřítel. Svými vlastními prohlášením dokládá, že je nepřítel Ruska. A tak tu věc takto postavil a dal mu co proto. To je znak celé elitě. Učiňte si z toho závěry, dokud není pozdě. Teď si z toho učiňte závěry. Potom se na ty vítěze nabalí mnozí, ale my se chceme podívat už teď, kdo to pochopil a kdo ne. A kdo to nepochopil? Nu, potom dojde na přerozdělování majetků se všemi důsledky z toho vyplývajícími pro ty, kteří nepochopili a zůstali zuřivými podpindosníky. Jakým je Siluanov.

To je vše, ten předěl je tady. Teď se rozhodne, zda se Rusko stane nezávislým, suverénním státem, který bude uplatňovat vlastní globální politiku, na základě vlastní konceptuální moci. Nebo tu Rusko prostě nebude a dojde na realizaci té rezoluce Bundestagu. Teď už ta otázka stojí tak: „Jste pro bolševiky nebo proti nim?“ To je všechno. Všichni, kteří teď brání šíření pravdy o bolševicích… Někdo to dělal vždy, ale teď je to obzvlášť důležité, to jsou lidé, nepřátelé Ruska na šesté prioritě, kteří pracují pro zájmy cizího státu a vedou uvnitř státu ideologickou diverzi. Ideologickou! S cílem likvidace státu. Oni si myslí, že jim za těch třicet amerických dolarů bude umožněno někam se pěkně uklidit.

Nu, jak se teď mají lidé v té jejich Americe? A to je ještě čeká přestavbička, která bude horší než v našich devadesátkách, to v každém případě. A to tím spíše, že se státní elita vynasnažila, aby do toho procesu vstoupila s maximálními náklady. Tady je třeba dát pozor, aby nedošlo ke katastrofě v jejich jaderné infrastruktuře. V Americe se infrastruktura hroutí. A teď je ještě čekají devadesátky, ty, které jsou tu u nás pro některé lidi svaté! Když ročně ubýval milión obyvatel, tak to pro ně byly svaté roky! Proč? A především, kdo to říká, pro koho jsou svaté? Ti, kterým ve Washingtonu zabavili jejich nakradené miliardy dolarů v Bank of New York, jejich páníček! „Nu páníček je potřeboval více, já si v Rusku nakradu další! Přece nebudu brát ohledy na nějaké Rusy!“ A proto jsou to pro ně svatá léta, ty devadesátky. Americe to začíná teď a vstupují do nich v daleko horším stavu než my. Tak taková je to situace.

To byla poslední otázka.

Abyste chápali, co říkají různí političtí činitelé, jak probíhají tyto procesy, jakého procesu je daný jev součástí, musíte vědět, jak jsou řízeny složité sociální supersystémy. Tyto znalosti naleznete jen v jednom zdroji, v Koncepci sociální bezpečnosti. Čtěte tlusté knihy vnitřního prediktoru SSSR. Čtěte všechny jeho práce kromě těch, které jsou mu připisovány od roku 2018 do dnešní doby. I když už je dávno přestali vydávat. Takže čtěte práce do roku 2018. Všechno, co bylo zveřejněno do roku 2018. Čtěte je, stávejte se konceptuálně mocnými. Braňte zájmy své i své rodiny. Přeji vám štěstí! Mírové nebe nad hlavou.

Do příštích setkání.

346 zobrazení

I jeden člověk může přivést osla k řece, ale ani 40 lidí ho nedonutí pít.