• Konceptuál CZ

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 19. část.

Aktualizace: říj 6

Dnes se podíváme, jak je to s rozvojem a propagací Koncepce Obecné Bezpečnosti (KOB) u nás a s rozvojem a propagací Koncepcie Spoločnej Bezpečnosti (KSB) na Slovensku.


V Čechách a mám dojem, že i na Slovensku, začal jako první a do příchodu KonceptuálCZ jako v podstatě jediný, propagovat KOB web leva-net a jeho zakladatel Hox. Vypadá to, že první článek o KOB byl na leva-netu uveřejněn 17. 2. 2013 a poté nastala zlatá éra rozvoje a propagace KOB. Na leva-netu takřka denně vycházely články od Hoxe a dalších autorů, zveřejňovaly se překlady většinou slovenských překladatelů a to běželo až někdy do roku 2016 např. zde a zde a zde.


Roky 2016, 2017 byly ve tvorbě leva-netu nějaké přelomové, protože poté se Hoxova autorská tvorba, mimochodem velice dobrá, výrazně utlumovala a stejně se utlumovala i činnost celého webu. Někdy v srpnu 2018, byly zrušeny diskuse pod články, viz článek z 5. 9. 2018 Proč byly zrušené diskuse a o rok později, 28. 9. 2019, vyšly na leva-netu naposledy Otázky – Odpovědi V. V. Pjakina z 23. 9. 2019. Od 28. 9. 2019, tedy k dnešním dnům přesně za rok, vyšlo na leva-net pouze 51 článků, všechno převzaté nebo inzertní. K dnešnímu dni je na leva-netu poslední článek z 6. 8. 2020 a jedná se o oskenované Stalinovy spisy.


Na Slovensku učí Koncepciu Spoločnej Bezpečnosti (KSB) za peníze Pavol Kováčik a o dalších webech nevím.


18. ledna 2020 se konalo Pražské konceptuální fórum (PKF). V sále KSČM se sešlo a sjelo ze všech koutů Československa cca 90 příznivců a studentů KOB (referát zde a zde). Přesto, že většina z nich zaplatila nemalé peníze za dopravu a za vstupné, přijeli slavnostně naladěni a těšili se na společnou práci. Jeden den popracovali, popovídali si a?, a nic.


No řekněte, jaký byl užitek z Pražské konference kromě finančního zisku pro pořadatele a toho, že účastníci, aniž by věděli, ve svém vstupném zaplatili letenku Olegu Kuklinovi, členu ruské delegace z Moskvy? Od 18. 1. 2020 uběhlo už více než 8 měsíců a viděl někdo z vás nějaký výstup, nějakou práci, která by byla výsledkem Pražského fóra (psát „konceptuálního“ se už nehodí). Na fóru se jeho účastníci rozdělili asi do 10 pracovních skupin, každá si nadělila nějaký úkol. A výsledky? Já osobně nikde nic nenašel, i když jsem se pídil. Jestli jsem něco přehlédl, napište mi.


Co bylo tedy účelem Pražského konceptuálního fóra? Upuštění páry? Finanční zisk? Ano, ten zcela určitě, ten tam pro pořadatele byl a ne malý, sál byl od KSČM zadarmo, tak jen pár korun jako výdaj na chlebíčky, ale co dál? Kde jsou nějaké výsledky? Kde a jak pracuje těch 10 pracovních skupin, těch cca 80 nadšenců, kteří přijeli do Prahy plni nadšení a chuti pracovat? Otázek mnoho, odpovědi žádné.


Tolik historie rozvoje propagace Koncepce obecné bezpečnosti (KOB), na Slovensku Koncepcie Spoločnej Bezpečnosti (KSB).


A co současnost a budoucnost? Na Slovensku nedávno ustanovili Ľudový snem Slovenska, který bude propagovat svobodu a zdraví. Určitě správná věc, nicméně věc má jedno nebo dvě ALE.


První, osobně se mi nezdá, že když s něčím začínáte, abyste měli na stránkách hned od začátku takový jazykový přesah. Kromě slovenštiny dalších 5 jazyků, ruština, chorvatština, němčina, angličtina a maďarština. Připomíná mi to projekt AllatRa, ten má dneska už 17 jazykových mutací.


Druhé „ALE“: na videu z „manifestace“ ĽSS nějaký pán čte manifest svobody a zdraví, hezká slova, a přitom mává vlajkou, jak říká Štúrovskou. My víme, například z minula, že barvy červená, modrá a bílá patří státům, které jsou spravovány euroatlantickým křídlem Globálního prediktoru. Už cítíte, odkud vítr vane?


Vlajka i jazykové mutace webu ĽSS napovídají, že se jedná o projekt Globálního parazita na podporu Projektu Mezimoří a Trojmoří. Vždyť se podívejte, ruština, ta je kromě pobaltských mopslíků směřována do Bulharska, na Ukrajinu a do Běloruska, maďarština, to je Uhersko, chorvatština je jasná, němčina to je Rakousko a angličtina jako dohled GP nad projektem.


Jsem v očekávání, kdy i u nás vyjedou nějací „Blaničtí rytíři“ se svým „Lidovým“ sněmem.


Pokud jsem ve svém výčtu na něco nebo na někoho zapomněl, tak se omlouvám, nicméně, jak vidíte, rozvoj a propagace KOB jsou jak v Čechách a na Moravě, tak i na Slovensku, na mrzké úrovni a když už někdo něco uspořádá, tak se pak ukáže, že mu vlastně o rozvoj a propagaci KOB vůbec nejde. Samozřejmě, jednotlivci pracují, občas se nějaká témata řeší na diskusi na vodaKSB, ale není to nic soustavného a většinou to brzy zapadne. Dokonce dnes, tedy 2.10.2020 vydal Hox zprávu, že: V neděli v 24:00 bude diskuse na voda KSB vypnuta.


A co bude dál? Jak se říká, počkáme a uvidíme.


Blaničtí rytíři - obrázek převzatý odtud: https://www.stoplusjednicka.cz/az-bude-ceske-zemi-nejhur-nejstarsi-verze-povesti-o-blanickych-rytirich


následující část

předchozí část

Pokračování příště.

předchozí část

1,402 zobrazení4 komentář

I jeden člověk může přivést osla k řece, ale ani 40 lidí ho nedonutí pít.