• Konceptuál CZ

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 26. část.

V minulých dnech proběhly dvě důležité akce Projektu Mezimoří a Trojmoří.


19. 10. 2020 se v Tallinnu konal letošní summit Iniciativy tří moří. Vzhledem ke Covid-19 byl summit virtuální, asi aby se jeho účastníci nepoprskali smíchy, jak nám лапшу на уши вешать (česky: vodit za nos).


Na stránkách summitu se dočteme, že: Virtuální summit a fórum o třech mořích se zaměří na budoucnost iniciativy, financování přeshraničních infrastrukturních projektů a digitalizaci odvětví energetiky a dopravy. Iniciativa je navržena na podporu spolupráce mezi 12 evropskými národy a jejich partnery přispívajícími k hospodářskému růstu a energetické bezpečnosti, jakož i na podporu soudržnosti a jednoty v Evropě.


Iniciativa Tří moří sdružuje 12 zemí nacházejících se mezi Baltským, Černým a Jaderským mořem – Estonsko, Lotyšsko, Litva, Polsko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Rakousko, Chorvatsko, Rumunsko, Bulharsko a jak to tak vypadá, celému tomu ansámblu šéfuje USA, které mělo na summitu také své zastoupení, stejně jako Evropská unie.


Iniciativa Tří moří uzavřela transatlantickou dohodu - Garantovaná investice ve výši 300 milionů EUR z USA, finanční a duchovní vstup společnosti Google a revoluční estonský přístup k digitální integraci dopravy a energie ve 12 zemích, které tvoří region tří moří, byly hlavními tématy rušného dne na virtuálním summitu Three Seas, který se konal v Tallinnu v pondělí 19. 10. 2020.


Kdo nás tedy bude řídit? Bude to Google, jehož duchovní vstup do Projektu je určitě obrovským přínosem, anebo to bude revoluční estonský přístup k digitální integraci dopravy a energie ve 12 zemích? Estonsko, s počtem obyvatel menším než Praha, nás bude řídit? To si kluci z Rudé Hvězdy necháte líbit? To si s Vámi může takhle každý vytírat prdel?


O virtuálním summitu v Tallinnu je u nás v podstatě ticho po pěšině, našel jsem jen placený článek na HN, ze kterého neplatič nic nevyčte a ani na stránkách našeho prezidenta není o summitu žádná zmínka. Že by se náš pan p-rezident styděl, to by mu sloužilo ke cti, ale spíše myslím, že má pokyn tuto iniciativu nerozmazávat, vždy je kolem toho ticho.


20. 10. 2020 V Praze odhalili první sochu Marie Terezie v ČR. Na soše je nejzajímavější její cena 3,6 milionu. Asi chtějí lidi naštvat.


Jak se píše na stránkách MČ Prahy 6: „Marie Terezie vládla v poměrně turbulentních časech. Pragmatická sankce vydaná jejím otcem ji sice určila jako následnici všech rakouských držav, svůj trůn ale musela obhájit, obrazně řečeno, s mečem v ruce. Našim zemím přinesla společně se svým synem spoustu nového a dobrého. Z jejích reforem vlastně žijeme dodnes. I proto jsme pro uvedení jejího pomníku vybrali originální a inovativní řešení a já jsem rád, že v Praze 6 bude zajímavé umělecké dílo – skutečná pocta panovnici, která české země přiblížila modernímu světu,“ uvádí k symbolickému významu odhalení sochy, k němuž dochází přesně 280 let od okamžiku, kdy se Marie Terezie ujala vlády nad habsburskou říší, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.


Zajímavé video, vlastně taková zdravice od potomků Marie Terezy, asi už se těší na Hrad.

Toto nám sděluje hrábě cesky:

„Víc Vás postovit dneska, moje manželka a já jsme velmi smutné, nemohli jsme být přítomně s Vámi, protože Marie Terezia byla naše spolešný předek. A to je velká čest pro nás, odhalit socha Marie Terezy, obdivujeme sme jí, protože ona byla velmi moderná žena a vyvinul hodne věcí ve svojí době. Dneska Marie Tereza musí nás připomenout, na naše spojené spolekly (asi společných) dejin. Český Rakoušani ve střední Evropě a opravdu přeju Vám úspěch dneska a taky krásný hezký slavnost a den. Takujeme.“

A toto hraběnka anglicky:

„Rádi bychom poblahopřáli Ondřeji Kolářovi, starostovi Prahy 6, za odhalení této krásné sochy Marie Terezy. Marie Tereza, náš společný předek, byla lídr ve vzdělávání a zdravotnictví a nádherným vzorem pro každou dnešní ženu. Socha bude inspirací pro všechny lidi na Praze 6.“


Co k tomu říci? Naše Řídící Struktury se k projektu Trojmoří staví rezervovaně, což jim určitě slouží ke cti a je vidět, například na zveřejňování filmů na youtube, že se snaží pozvednout národního ducha, aby v národě vzbudili proti Rakousku odpor. Za poslední rok byly na youtube zveřejněny filmy jako Jan Hus, Jan Žižka, Proti všem, Psohlavci a další.


Také předpokládám, že se brzy objeví „řízené weby“, které budou lidem brnkat na národní strunu, na Slovensku už mají Ľudový snem Slovenska, psal jsem o něm v 19. části. Co se objeví u nás, necháme se překvapit.


Dokonce i ta zdravice od potomků Marie Terezy slouží k pozvednutí národního ducha, jak ji lidé uvidí, okamžitě v nich vzkypí krev. Od toho, kdo jí prosadil, to byl geniální tah.

Slova hraběte: „Český Rakoušani ve střední Evropě“ budou mít u davu úspěch.


Jsem zvědavý, jestli po změně režimu, a k tomu míříme, jestli pak ty různý novotný a koláře předhodí davu. A dav bude hladový.


Ano, takto se řídí složité supersystémy a je jen na nás, jestli se budeme umět v těchto procesech vyznat. Proto neváhejte, a když už zavřeli ty hospody, přečtěte si vždy večer, namísto zpráv v televizi, ty stejně mají za úkol udělat nám v hlavě guláš, přečtěte si pár stránek z Mrtvé vody. Bez pochopení nízkofrekvenčních (dlouhodobých, roztažených v čase) a střednědobých procesů nelze dost dobře analyzovat či komentovat procesy vysokofrekvenční (krátkodobé).


Pokračování příště.

následující část

předchozí část

964 zobrazení

I jeden člověk může přivést osla k řece, ale ani 40 lidí ho nedonutí pít.