• Konceptuál CZ

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 45. část

08. 04. 2021 MM


V minulém dílu jsem si tak trochu fantazíroval a dneska se podíváme a zkusíme si poskládat některé puzzle, které by měly podpořit mojí teorii o nové Říši římské a o vedoucí úloze Prahy a České republiky v ní.


Nejprve trocha teorie. Ti, kdož se již pustili do studia Pjakinova Úvodu do analytiky vědí, že „životy jednotlivých lidí, zemí, sociálních organizací atd., představují složitou (vícesložkovou), vzájemně vloženou „skládačku“, kdy jedny a ty samé fragmenty jsou složkami různých „skládaček“ - procesů, z nichž se skládají různé obrázky, které také jsou vzájemně vložené. Obrazně řečeno, všechny procesy na světě, celý obraz světa sestává ze vzájemně vložených „skládaček puzzlů“.

Pokud jsou obrazy „skládaček“ statické, skoro každý pochopí a složí ty obrazy bez problémů, ale skládat „puzzle“ v dynamice, kdy jde o procesy řízení a všechno se neustále mění, takové chápání procesů neexistuje nejen ve společnosti jako celku, ale dokonce i u drtivé většina analytiků.“


Jedním takovým puzzlem, na základě kterého jsem došel k tomu, že se ve střední Evropě buduje nové uskupení a Praha bude jeho řídícím centrem, byla informace o podstatném rozšíření pražského letiště Ruzyně.


V současné době má letiště Praha - Ruzyně 2 terminály a soudě podle čísel z roku 2019, jsou pro současný provoz více než dostačující. Téměř 18 milionů pasažérů v roce 2019 a jen o málo méně v roce 2018, to jsou úctyhodná čísla. V roce 2018 a 2019 jsem také několikrát využil služeb pražského letiště a nikterak mně nepřipadalo, že by bylo přetížené, spíše právě naopak se mi zdálo ne plně využité. A když uvážíme, že jedním z cílů Covid/David je omezování spotřeby a tedy i omezování letů, nedává rozšiřování pražského letiště smysl jinak než tak, že pro rozšíření letiště existují důvody, které jsou známy jen pár zasvěceným. Že pro rozšiřování letiště nejsou objektivní důvody, uvádí i starosta Lysolají: „Letiště Václava Havla ani před koronavirovou epidemií nebylo na hraně kapacity a dílčími investicemi a úpravou provozu je možné zajistit jeho další rozvoj i bez paralelní dráhy.“


Nyní malinko odbočím. Mám dojem, že je stále ještě hodně lidí, i těch co studují KOB, kteří si při mé zmínce nebo odvolání se na Naše Řídící Struktury klepou na čelo. Podíváme se tedy na rozšiřování letiště Ruzyně i z tohoto pohledu.


13.11.2019 představili premiér a ministryně financí plány na rozšíření letiště. Ten den též Ministerstvo financí jako jediný akcionář společnosti schválilo investici do první etapy rozšíření Terminálu 2 v celkové výši přibližně 16 miliard Kč.


Jak můžeme zjistit ze stránek francouzské společnosti SMP CZ, SMP CZ ve sdružení se společností Metrostav realizuje dokončení a opravu rozestavěného díla rozšíření čistírny odpadních vod a kontaminovaných vod o původní velikosti 9 500 ekvivalentních obyvatel na 90 000 ekvivalentních obyvatel. Realizace díla 10/2019 až 5/2021.


Stavba čistírny odpadních vod je v současné době v podstatě dokončena a čistička až do roku 2028 poběží na jakýsi udržovací, cca 30-ti% provoz. V roce 2028 má být dokončeno rozšíření terminálu 2 nebo se také někdy mluví o terminálu 3. Stavba čističky musela předcházet stavbě terminálu, protože pro stavební povolení k terminálu bylo potřeba doložit způsob likvidace odpadních vod.


Stavba čističky je financována z evropských peněz a je možné, že tomu tak bude i se stavbou nového terminálu. Financování terminálu z evropských peněz potvrzuje, že se jedná o stavbu evropského významu.


Podíváme-li se na časový sled, tak skutečné rozhodnutí o rozšíření letiště muselo přijít již někdy v letech 2016 – 2017, možná ještě dříve. Stavba rozšíření čističky započala na podzim 2019. Začátku stavby čističky muselo předcházet vydání územního rozhodnutí, vypracování projektu, vydání stavebního povolení a s EU dohodnout financování.


Z logiky věci vyplývá, že představení plánů na rozšíření letiště a schválení investice do první etapy rozšíření Terminálu 2 dne 13.11.2019 bylo pouze konstatování dřívějšího rozhodnutí těch, kdo skutečně řídí naší zemi. Já jsem je pojmenoval Naše Řídící Struktury.


Dalším takovým puzzlem, který potvrzuje, že Česká republika se osamostatňuje, je, a teď se podržte, vznik státní komerční banky. V 5. části mého seriálu jsem psal: „Není potřeba zestátňovat banky, stačí udělat jednu státní kampeličku, která nabídne lidem bezúročné hypotéky.“


A vážení přátelé, je to tady, Globální prediktor prostřednictvím nadnárodních finančních elit dovolil České republice vlastní komerční banku. To je ve světě nevídaná věc, kupříkladu ruskou Sberbank vlastní stát pouze ze 2/3. Vlastní komerční banka znamená, že se podstatně sníží vykořisťování (dojivost) ČR. Psal jsem o tom v 39. části.


Nejde všechno naráz, najednou, všechno má svůj čas. Každý proces musí být načasován, a pokud je spuštěn dříve nebo později, než měl správně být, jeho účinky se rozplynou. Abyste procesy lépe chápali, je potřeba se učit, učit a ještě učit.


Mějte na paměti, že „Každý v míře svých znalostí pracuje na sebe a na své (rodinné) zájmy a v míře svých NEznalostí pracuje na ty, kdož znají více“. Mocní tohoto světa mají nad námi převahu v podstatě jen díky svým znalostem, pyramidu znalostí zná už každý, ale na sobě pracuje málokdo. Začněte tím, že se zamyslíte nad typem své psychiky, myslím, že staré a naučené návyky budou převládat u mnohých.


Mnozí z vás jsou přesvědčeni, že se učí tím, že čtou a diskutují na různých diskusích. V tomto směru je však třeba zdůraznit, že nejaktivnějšími jsou na diskusích placení agenti, kteří mají za úkol vás mást. Podívejte se třeba na diskusi k návrhu o zřízení státní komerční banky. Vidíte, jak klausovci (podpinďos) prskají, jak se jim to nelíbí. Neztrácejte svůj drahocenný čas napomínáním nebo poučováním trollů, oni jsou placeni za to, aby vám kradli čas.


Abyste nebyli podobní těm na diskusi zde, ale naopak abyste byli co nejvíce odolní od přebírání názorů druhých, je potřeba se učit. A abych vás povzbudil a dal i dobrý příklad, zkopíroval jsem níže část dopisu, který jsem nedávno obdržel. Dopis jsem anonymizoval, protože nemám souhlas pisatele se zveřejněním.


Dobrý den,

možná mě trošku znáte, byl jsem u Vás na tři lekce DVTŘ, než jste byl nucen to ukončit. Jmenuji se Pavel Nový a jste pro mě inspirativní člověk. Vaše komentáře, tabulky, vysvětlivky a vlastně celá Vaše práce jsou VELMI užitečné.

Je mi 41 let, mám dvě malé dcery 3 a 5 let. Vždy jsem chtěl napsat knihu "Jaký je smysl života", kdy odpověď zněla "odpovědnost" ve všech jejich formách, kdy jsem byl věřící v boha, ale ne žádné náboženské konfesi a za podmínek kdy mravnost určuje desatero. Na začátku pandemie jsem se začal vzdělávat, abych tu knihu mohl napsat (zároveň jsem se chtěl naučit, jak mám vychovávat své dcery) a neudělat přitom moc kopanců.

To mě přivedlo ke KOB. Protože jsem chtěl být důsledný, tak jsem začal od základů a to Základy sociologie od VP SSSR. První díl byl pro mne neuvěřitelně těžký, kdy jsem si vytvářel v hlavě nové pojmy a obohacoval svůj slovník. Každý další díl byl pro mne lehčí a lehčí. Pokračoval jsem ve studiu dále: Mrtvá voda a prakticky vše od VP SSSR co bylo přeloženo do češtiny. Mrtvou vodu jsem přečetl slovensky, ale je to docela složité, když máte nové pojmy a ve slovenštině jsou nazvány trochu jinak, tak jsem v tom měl trošku hokej. Poté jsem pokračoval doporučenou literaturou. Pak jsem objevil i Vaše stránky a vzdělával se dále. Mám shlédnuté všechny videa od V. V. Pjakina od 2020 do teď, M. Veličko, besedy a rozhovory o životě a prakticky veškerá videa, která byla otitulkována.


Dopis ještě pokračuje, ale pro mě je důležité vám ukázat, že pisatel se chopil své příležitosti a pracuje na sobě. Nesmířil se s tím, že bude jen přejímat názory druhých, učí se a přemýšlí. Řečí KOB můžeme říci, že míří k typu stroje psychiky Člověka a kdo ještě nechápe, to je jediná cesta k našemu přežití, všechny ostatní cesty vedou do zoo.


pokračování


minulý díl

610 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

I jeden člověk může přivést osla k řece, ale ani 40 lidí ho nedonutí pít.