• mmakovy

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 46. část

Aktualizováno: 25. 5. 2021

20. 04. 2021 MM


Dneska se přátelé podíváme do Francie a přidáme si další puzzle do naší skládačky. K 1. lednu 2016 došlo ve Francii k redukci počtu regionů, vesměs slučováním stávajících. Počet regionů Metropolitní Francie se snížil z 22 na 13, zatímco zámořské regiony zůstaly beze změny. Region Korsika má zvláštní autonomní status Collectivité territoriale de Corse.


Mapa 22 francouzských regionů před redukcí.


Mapa 13 francouzských regionů po redukci.


Porovnali jste obě mapky? A co vás napadlo? Napadlo vás to samé, co mě? Určitě ano a musím přiznat, že jsem to v 44. části neodhadl úplně správně. V popisu staronového evropského uskupení (snad ve formě mnohonárodnostního bloku) jsem uvedl Švýcarsko na jeho západní hranici a to je samozřejmě hloupost. Švýcarsko musí být chráněno ze všech stran a zejména ze západu, kde GP hodlá vytvořit islámský chalífát pod kuratelou Iránu.


Právě z toho důvodu byla ve Francii v roce 2015 provedena reorganizace regionů a znamená to, že Francie se bude rozdělovat. Jiné vysvětlení pro reorganizaci regionů nemám. V roce 2011 řekl Obama při svém vystoupení v Londýně, že současný věk se stane věkem zrození nových národů, nových států a nových jazyků. I když se od té doby mnohé změnilo, část Evropy to určitě postihne.


Minimální rozsah nového evropského uskupení (NEU)


Podle mého odhadu budou žlutě vybarvené francouzské regiony tvořit západní ochranné pásmo Švýcarska. Porovnáme-li celkově žlutě vybarvené území s mapkou Svaté říše římské (gifem) níže, vyjde nám minimální rozsah nového evropského uskupení (NEU).