• Konceptuál CZ

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 46. část

20. 04. 2021 MM


Dneska se přátelé podíváme do Francie a přidáme si další puzzle do naší skládačky. K 1. lednu 2016 došlo ve Francii k redukci počtu regionů, vesměs slučováním stávajících. Počet regionů Metropolitní Francie se snížil z 22 na 13, zatímco zámořské regiony zůstaly beze změny. Region Korsika má zvláštní autonomní status Collectivité territoriale de Corse.


Mapa 22 francouzských regionů před redukcí.


Mapa 13 francouzských regionů po redukci.


Porovnali jste obě mapky? A co vás napadlo? Napadlo vás to samé, co mě? Určitě ano a musím přiznat, že jsem to v 44. části neodhadl úplně správně. V popisu staronového evropského uskupení (snad ve formě mnohonárodnostního bloku) jsem uvedl Švýcarsko na jeho západní hranici a to je samozřejmě hloupost. Švýcarsko musí být chráněno ze všech stran a zejména ze západu, kde GP hodlá vytvořit islámský chalífát pod kuratelou Iránu.


Právě z toho důvodu byla ve Francii v roce 2015 provedena reorganizace regionů a znamená to, že Francie se bude rozdělovat. Jiné vysvětlení pro reorganizaci regionů nemám. V roce 2011 řekl Obama při svém vystoupení v Londýně, že současný věk se stane věkem zrození nových národů, nových států a nových jazyků. I když se od té doby mnohé změnilo, část Evropy to určitě postihne.


Minimální rozsah nového evropského uskupení (NEU)


Podle mého odhadu budou žlutě vybarvené francouzské regiony tvořit západní ochranné pásmo Švýcarska. Porovnáme-li celkově žlutě vybarvené území s mapkou Svaté říše římské (gifem) níže, vyjde nám minimální rozsah nového evropského uskupení (NEU).


Svatá říše římská


Normálně bych do NEU zařadil i zbylé německé státy, Holandsko, Belgii a francouzský region Hauts de France, ale matou mne snahy Bavorska o odtržení se od Německa. Podobné tendence jsem zaznamenal u Burgunska a tak z důvodu opatrnosti jsem zatím výše jmenované státy a regiony do NEU nezařazoval.


Je možné, že zbylé německé státy, skandinávské státy, Holandsko, Belgie a francouzský region Hauts de France vytvoří další evropský útvar, což by znamenalo, že na západ od NEU vznikne ze Španělska a části Francie evropský islámský chalífát a severně od něj zůstane zbytek EU. No, počkáme a uvidíme, máme to v přímém přenosu.


O členství v NEU se hlasitě přihlásilo Dánsko, ačkoliv nikdy pod Svatou říši římskou nespadalo: „Dánsko je první evropská země, která neprodlužuje syrským uprchlíkům povolení k pobytu s tím, že je už část syrského území dostatečně bezpečná, aby se tam mohli vrátit.“ více zde.


Co se týká východní hranice NEU, tak ta v podstatě kopíruje východní hranici Svaté říše římské. Domnívám se, že pokud chtěl GP po Rusku zajištění bezpečnosti (nejen jaderné), musel něco na oplátku Rusku přenechat. V podstatě vše, co vidíte na mapce na východ od východní hranice NEU, přejde pod vliv Ruska. Černé moře se stane vnitřním ruským mořem, tak jak tomu bylo v minulosti. Pro GP je výhodné sousedit se spolehlivým partnerem. Ve své podstatě tak GP přehodil na Rusko starost o takové rozbouřené regiony, jako jsou Kosovo, Moldávie a Ukrajina.


Co se týká Polska, na to bych, jak se říká, nevsadil ani zlámanou grešli. Spíše mám myšlenku, že zbylá část Polska, ta severní, se přidělí k Braniborsku a dole na jihu Slezsko přijde pod naši správu, aby byla posílena zdrojová stabilita samotné České republiky. Jak veliká část to bude, to se necháme překvapit, ale počítám přibližně 10 milionů obyvatel. Česká republika se tak stane po Itálii, pokud ji nerozdělí, druhým největším regionem NEU.


Tolik tedy zatím k myšlence, jak by mohlo vypadat NEU - nové evropské uskupení.


A co na závěr? Nedávno jsem dostal doporučení shlédnout americký seriál Ve jménu vlasti (Homeland), ke stažení zde. Jedná se o 8 sérií po 12 dílech práce tajných služeb. Lhaní, vydírání a samozřejmě vraždy (i vlastních lidí) patří k hlavním prostředkům „boje“ tajných služeb. Podotýkám jakýchkoliv tajných služeb, protože všechny tajné služby jsou nástrojem GP, případně jeho pohůnků. Po zhlédnutí seriálu vám bude jasné, že pokud někde ve světě něco bouchne, mají v tom prsty tajné služby.590 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše