• mmakovy

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 48. část

Aktualizováno: 25. 5. 2021

11. 05. 2021 MM


KonceptuálCZ poskytl svůj prostor kontroverznímu videu Česká republika – Rusko – historie bez lesku. Dejte vědět celé zemi také proto, že se to video týká Projektu Mezimoří a Trojmoří (originál videa včetně diskuse v ruštině najdete zde).


Na první pohled se může zdát, že v přímém přenosu sledujeme postupy Globálního prediktoru, techniku „rozděl a panuj“. Jebte se Slovani mezi sebou, já (GP) si vás pak namažu na chleba. Tuhle popíchnu jedny, támhle popíchnu druhé, to by bylo, aby se ti Slovani mezi sebou nepoprali.


Většina určitě pozná, že video je zcela účelové a jeho úkolem je vybudit vášně na obou stranách. Chybí v něm zásadní informace, např. o hlavním veliteli Československých legií, jímž byl francouzský generál Maurice Janin. Ano, Československé legie byly nástrojem Globální prediktoru, stejně jako byla a je nástrojem GP Česká republika, která byla založena jen a pouze za účelem boje proti Rusku. To je ten „náš“ modrý klín na vlajce.


Skutečný pohled normálních Rusů na Čechy a Českou republiku je oproti videu ve skutečnosti velice kladný a nemá s videem nic společného, nicméně, najdou se i tací, kteří minulost vidí podobně jako tvůrci videa. Bohužel, mají na to právo, ono to tak může z určitého úhlu pohledu vypadat.


Tak, jak jsem to popsal výše, tak to celé může na první pohled vypadat. Pozorní studenti KOB však určitě zaregistrovali ve videu úvodní poznámku o tom, že Češi jsou připraveni obvinit vlastního presidenta z velezrady a o tom, že válka památníků začala již v roce 2018. Tato poznámka znamená, že v tom videu má prsty Globální prediktor, respektive jeho pohůnci na ruské straně.