• Konceptuál CZ

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 5.část.

Aktualizace: říj 4

V minulých dílech jsme si řekli, že koronavirus je virus mediální, na jehož pozadí Globální prediktor přeformátovává celý svět. Také jsme si řekli, že z pohledu DVTŘ se jedná o silný manévr.


Dnes se podíváme, jak si s koronavirem poradila naše vláda a vlastně i ta struktura, kterou v tom seriálu hledáme. Ti, kdo se učí a nepřejímají názory autorit, vědí, že ve světě je situace taková, že každý stát má přidělenou svou roli a úměrně tomu mají přidělené role i politici, kteří stát „řídí“. Jsou státy s trochou samostatnosti v rozhodování a státy, které musí poslouchat absolutně. Obecně, není to úplně pravidlem a jsou i výjimky, mezi ty první, které mají v rozhodování trochu prostoru, patří zejména velké státy a mezi ty druhé naopak zase ty malé státy. Více se dočtete v analytické poznámce Valerije Viktoroviče Štát – systém k prežitiu národa.


Proč tak zeširoka? No protože právě Česká republika je tím státem, který toho prostoru k manévrování moc nemá a systém je nastavený tak, že GP neposlušnost neodpouští. Situace byla a je taková, že když se musí hrát divadlo, tak se prostě to divadlo hrát musí a jak jste si všimli, divadlo musí hrát i Rusko. V okamžiku, kdy by se nějaký stát divadla neúčastnil a vystrčil na GP prostředníček, teroristický útok v podobě opravdového smrtelného viru by ho neminul. Parazit má takové útoky odzkoušené.


Právě takových to teroristických útoků se báli v Rusku, a proto prezident Putin kladl důraz na to, aby lidé zůstávali doma, aby v případě takového útoku bylo postižených co nejméně.

V současné době se u nás objevují názory, že vládní opatření proti koronaviru byla přehnaná. Ne, já se vůbec nedomnívám, že byla přehnaná, naopak, bylo sehráno krásné divadlo. Co bylo přehnané a vlastně i smutné, byl strach některých obyvatel z nákazy a to i přesto, že novináři, a snažil se i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, referovali o obětech „pandemie“ zcela pravdivě s tím, že trpěly mnoha jinými nemocemi. Bohužel, většinu lidí ovládl strach z nákazy a těchto náznaků si vůbec nevšímali. S entuziasmem sobě vlastním v diskusích pak odsuzovali lidi, kteří se sešli na opékání špekáčků nebo si sedli na zahrádce u stánku na pár piv.


Co k tomu dál dodat. Myslím, že hrát tohle divadlo nedělalo naší vládě žádnou radost. Dělali prostě to, co museli, aby ochránili národ. Akce koronavirus také ukázala, jak těžké rány utrpěl náš vzdělávací systém. Jsem přesvědčen, že kdyby se na školách učilo tak jako před 50-ti lety, když jsem chodil do školy já, mnohem více lidí by vědělo, o co v současné době jde.


Na závěr bych dodal jen takovou naději, že odpovědní lidé vytěžili ze situace s koronavirem maximum a popostrčili Českou republiku k troše samostatnosti. Nevěřím, že by odpovědným lidem dělalo radost vládnout davu hlupáků, protože to by pak i oni byli hlupáci. Je potřeba se vrátit k dřívějším vyučovacím standardům, už nejde déle otálet. Také je potřeba se opět spojit se Slovenskem a navázat přátelské vztahy s Ruskem. Rakousko nás neochrání, pouze nás bude dál ždímat. Není potřeba zestátňovat banky, stačí udělat jednu státní kampeličku, která nabídne lidem bezúročné hypotéky. Také by nebylo od věci, kdyby stát nějakým proti koronavirovým opatřením zastropoval marže na veškeré zboží, aby zlodějské nadnárodní obchodní řetězce přestaly z lidí ždímat to, co jim stát dá. Nemusí se vše najednou, samozřejmě, salámová metoda je dobrá metoda, ale je potřeba začít. Omezovat lidem svobodu a šmírovat je kamerami na každém sloupu, měřit jim teplotu a zjišťovat jejich náladu, to je cesta do pekel.


následující část

předchozí část

516 zobrazení

I jeden člověk může přivést osla k řece, ale ani 40 lidí ho nedonutí pít.