• mmakovy

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 57. část

29.1. 2022 MM


Tak se nám ten nový rok 2022 krásně rozjel. Ještě než někteří stačili po silvestru vystřízlivět, už byli Rusové v Kazachstánu a než jsme se stačili pořádně rozkoukat, už byli zase zpátky. Dělalo to na mě tehdy dojem a ten vlastně stále trvá, že Kazachstánské elitě se uvolnil řetěz GP a tak bylo potřeba ten řetěz patřičně přitáhnout. A jelikož to je nyní nová role Ruska a bylo to i v zájmu Ruska (severní část současného Kazachstánu jsou stará ruská území), nemůže se nikdo divit, že se k tomu úkolu Rusko postavilo zcela zodpovědně.


Rusko touto bleskovou akcí dalo též odpověď všem, kdo obviňují Rusko z úmyslu napadnout Ukrajinu. Kdyby Rusko doopravdy chtělo ovládnout Ukrajinu, už by to dávno udělalo, ale protože by tím Rusko pouze naplnilo vlhký sen nejen ukrajinských fašistů, ale by si i řádně nakakalo do bot, v plném slova smyslu, tak do toho Rusko nejde. Vektor chyby řízení ukrytý ve státech podobných Ukrajině, je nepoměrně větší, nežli užitek z těch států.


Jak jsem již psal, státy jako Estonsko, Lotyšsko, Litva, část Polska, Ukrajina (zejména Halíč), Rumunsko, Moldávie a nově k nim můžeme přidat i bývalé sovětské republiky ve střední rAsii, Turecko, Bulharsko a státy bývalé Jugoslávie (asi bez Slovinska), budou muset projít jakousi ozdravovnou, očistnou kůrou, aby do nich implantovaný fašismus a rusofobie byly vyléčeny.


A léčení od fašismu a rusofobie nebude jednoduché. Už nepůjde na jedné straně na Rusko přes plot štěkat a na druhé straně mít nataženou ruku, Rusko dej mi. Moldavsko, respektive jeho elity se již přesvědčily, že tudy cesta nevede. A léčení nebude jednoduché zejména z toho důvodu, že každý stát se bude muset vyléčit sám, každý stát v sobě bude muset nalézt síly na to, vypořádat se s fašismem, ať už je předkládán v jakékoliv formě a s rusofobií (respektive s každou …fobií). A pokud bude chtít nějaký stát vstoupit do ruského světa, do ruské civilizace, bude o tom rozhodovat referendum a to na obou stranách.


Rusko, respektive Ruští nemají zapotřebí dělat někde pořádek do té míry, aby tam proti sobě tak akorát vzbudili nenávist. Ostatně, že se dostatečně poučili, třeba ze srpna 1968 u nás, je vidět i z jejich akce v Kazachstánu.


Co se stalo dál v tomto roce? Na důležité zprávy bylo šťavnaté úterý 11.1.2022. Tak předně hned ráno byla zveřejněna zpráva, že z Düsseldorfu směrem na Duisburg odjel vlak s 11-ti měsíčním kojencem bez rodičů. Další dvě jedenáctky najdeme na foto v čísle vlaku. Vzhledem k tolika 11 to čtu, že Severnímu Porýní-Vestfálsku ujel vlak a ono nebude součástí Nové říše římské (ostatně ani na mé mapce není).


Dále 11.1.2022 zazněla podobná zpráva ze Slovenska, kde pětadvacet kilometrů ujela bez strojvedoucího souprava dvaadvaceti nákladních vagónů poté, co se v pondělí večer uvolnila na nádraží Košice-Barca. Bez řízení takto dojela až do Maďarska. Zastavila se až mezi maďarskými obcemi Hidasnémeti a Zsujta.


S touto zprávou podle mne úzce souvisí zpráva ze dne 4.1.2022 (11) o tom, že se zastavil vlakový provoz mezi Prahou a Říčany. Důvodem byla nehoda, při které v Uhříněvsi srazil vlak člověka. Příměstské linky S9 nejezdily vůbec. V 17.30 (11) bylo oznámeno, že provoz vlaků je obnoven.Nejprve byl vlakový provoz na příměstské trati zcela zastaven. Od čtvrt na pět (16:15 = 11+11) pak byl provoz na trati spojující Benešov a metropoli možný po jedné koleji a rychlíky nabíraly mezi Uhříněvsí a Říčany zpoždění. Organizátor dopravy Ropid počítal, že příměstské linky se do omezeného provozu po jedné koleji vydají v 17.00. Po půl šesté (17:30 = 11)byla vydána informace, že provoz vlaků byl obnoven. "K Nádraží Uhříněves odkláníme autobusové linky 381, 382, 383 a 387 (4x3+8 = 4x11) jedoucí do Říčan jako náhradní dopravu. Dále sháníme další autobusy na kyvadlovou dopravu Uhříněves - Říčany," uvedl na twitteru. Náhradní autobusy zajišťovaly spojení až do půl šesté odpoledne. (závorky a zvýraznění MM)


Pokud by v této zprávě nebylo tolik jedenáctek, a kdyby nebyla psaná tak divným jazykem, vůbec by mě nenapadlo dávat obě zprávy do souvislostí, ale když si na místo Uhříněvsi dosadím Bratislavu a na místo Říčan si dám Budapešť, už to smysl začne dávat, že? A když třeba ještě zaměníme Benešov za Moskvu... Že by GP předával řízení Slovenska znovu do Budapešti? Uvidíme, čas ukáže.


Jako volání SOS mně proto přišel otevřený dopis Eduarda Číže, presidentu Ruské federace Vladimíru Vladimírovičovi Putinovi a ruskému národu, kde kromě jiného píše: „Vaša Excelencia vážený pán veľvyslanec Igor Bratčikov, vážený pán prezident Ruskej federácie Vladimír Vladimírovič Putin, vzácny ruský národ, píšem Vám v mene celého Slovenského aj Českého národa. Naše národy boli, sú a aj vždy budú bratské národy. Už po stáročia žijeme ako veľká rodina. Vážime si múdrosť, ľudskosť, dobrosrdečnosť, ale aj nezlomnú vieru a silu Ruského národa.“ (zvýraznění MM)