• mmakovy

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 71. část

Aktualizováno: 16. 5.

15. 05. 2022 MM


V poslední době se stále více a více ukazuje, jak je nezbytná znalost teorie, konkrétně nyní mám na mysli znalost teorie o státech, tak jak ji prezentuje Valerij Viktorovič Pjakin ve svých pracech.


Ten, kdo má už nastudováno ví, že existují státy historické a státy projektově zkonstruované, což jsou státy, vytvořené subjektem/subjekty za určitým účelem. Projektově zkonstruované státy (umělé) vznikají průběžně, nicméně jsou i historická období, kdy se tyto státy objevují jak houby po dešti.


Takovým obdobím bylo období po 1. světové válce, kdy Globální prediktor vytvořil v Evropě nepřeberné množství nových států, mezi jinými Slovensko (v rámci Československa) a Finsko. Proč jsem vypíchnul právě tyto dva státy? Vypíchnul jsem je proto, protože u obou těchto států je už jasné, že jako „samostatné“ subjekty končí. O Slovensku jsem psal již dříve a tak se dneska podíváme na Finsko.


Finsko je klasický projektově zkonstruovaný stát, kdy v současné době má cca 5,5 milionu obyvatel. V době jeho vzniku, neexistovala žádná finská elita, která by mohla zajistit alespoň zdánlivou státnost, a tak za finskou elitu byla naznačena elita švédská, asi proto, že ruská to být nesměla a že předtím, než finské území připadlo k Rusku, bylo pod švédskou správou.


Proč o Finsku, inu přátelé proto, že Finsko jako jakýsi samostatný subjekt končí a jeho správa se bude vracet pod matičku Rus. Proč tak soudím?


Co si pamatuji, tak Finsko, stejně jako Rakousko, bylo miláčkem GP a tak dlouhodobě mohlo deklarovat svojí nezávislost. Dnes 15. 5. 2022 přišla zpráva, že Finsko udělalo zásadní rozhodnutí a vstupuje do NATO. Podíváme-li se na datum, tak se nemůžeme nevšimnout, že se Globální prediktor pod své rozhodnutí podepsal, protože 1+5+5=11.