• Konceptuál CZ

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 28. část.

Aktualizace: lis 23

V minulém dílu jsem vám slíbil ještě větší rozkrádačku, nežli bylo rozkrádání Státního filmového fondu. Psal jsem, že je všem na očích, ale přitom ji vidí málokdo a zdravotnictví to není. Hádali jste, co to může být? Myslím, že uhodl jen málokdo, jsou to STRAVENKY!


Stravenky jsou oblíbený instrument dojení státního rozpočtu ať už nadnárodními společnostmi nebo těmi místními. Jak přibližně stravenky fungují, to asi ví každý. Avšak podstatně méně lidí ví, že společnostem vydávajícím stravenky zůstane za žebrem nějakých 8 až 10% z každé vydané stravenky a už jen mizivé procento lidí ví, kdo těchto 8 až 10% z každé stravenky zaplatí.


Obecně se říká a má se za to, že stravenky máme proto, aby se zlepšilo zdraví zaměstnanců, aby ti se mohli pravidelně a dobře stravovat. Také se říká, že z výše uvedeného důvodu se stát dobrovolně vzdal části svých daňových příjmů.


O čem se však nemluví vůbec, je, že stát se „dobrovolně“ vzdal části svých daňových příjmů proto, aby část tohoto daňového zvýhodnění konzumovaly soukromé společnosti jednak jako nadnárodní dojení a druhak jako dojení místní, na zajištění mimorozpočtových příjmů vládnoucí kliky.


Tedy jedná se o tunel na státní prostředky, přesněji o tunel na prostředky občanů ČR, přičemž stravenky jsou pro zaměstnance i zaměstnavatele výhodné právě proto, aby byly využívány co nejvíce a tím, aby byly zajištěny co nejvyšší příjmy společnostem, majícím právo stravenky vydávat.


Příjem z každé 100,- Kč stravenky je přibližně 9 Kč (4 + 5). Při milionu zaměstnanců se jedná o příjem 9.000 000 Kč / den. V roce 2018 bylo 250 pracovních dnů, mínus dovolená 20 dní, což je příjem cca 230 x 9.000.000 = 2.070.000.000 Kč ročně a to prosím pouze ze stravenek. Výše uvedené společnosti však vydávají i jiné druhy státem daňově zvýhodněných poukázek, tak že skutečný zisk je mnohem vyšší, odhaduji ho celkově na 2,5 miliardy Kč.


A nyní o té ceně, kolik to stojí stát, že „nechává“ vydělávat soukromé společnosti. Zdravotní pojišťovny dostávají z každé 100 koruny, která je ve formě hrubé mzdy připsána zaměstnanci 13,50Kč, na sociální pojištění se odvádí / odvádělo 31,50Kč a daň z příjmu činí 20,-Kč, což je dohromady 65,-Kč.


Když to zrekapituluji, aby mohli soukromé společnosti „vydělat“ 9,-Kč z každé 100 koruny, přichází zdravotní pojišťovny, instituce sociálního pojištění a stát na dani celkem o 65,- Kč z každé stravenky, což při milionu zaměstnanců činí 65 milionů / den. Za rok to máme cca 230 x 65.000.000 = 14.950.000.000 Kč. Vypadá to hrozivě, že, ale není.


Aby zdravotní pojišťovny, instituce sociálního pojištění (důchodové pojištění) a stát na dani o nic nepřišly (protože ony potřebují určitou výši prostředků, bez které se prostě neobejdou), jsou sazby daně a pojistného vyšší přesně o tolik, aby pokryly ztrátu ze stravenek. Pokud by nebyl tunel se stravenkami, mohly být veškeré sazby třeba o 3% nižší a byl by zajištěn stejně vysoký výběr pojistného a daní, jako s daňovou úlevou na stravenky.


A správně dělají ti, kteří se nyní ptají a kde že je ta „podpora stravování zaměstnanců“, kde je ta „daňová úleva" státu? Jakou jsem vlastně jako zaměstnanec dostal úlevu, když ostatní sazby mám vyšší a odvádím z nich více přesně o tolik, kolik mi stát „dává“ jako úlevu.


Ta podpora se nějak rozplynula, že? Není, je fuč. Co stát s velkým humbukem zaměstnanci dal jako daňovou úlevu, to mu obratem okamžitě potichu sebere ve vyšších sazbách. A nejen to, vyšší jsou i sazby pro ty, kteří „daňovou úlevu“ ve formě stravenky nekonzumují.


Doufám, že jsem tunel se stravenkami vysvětlil dostatečně, stravenky máme a měli jsme proto, aby nás, obyčejné občany, mohli dojit soukromé nadnárodní a místní vládnoucí kliky, konkrétně u nás mám na mysli podpinďos, nebo-li Havlovy pohrobky, nástroj Euro-Atlantického křídla GPP.


Tak už jste pochopili, kdo ve skutečnosti zaplatí ročně ty 2-3 miliardy společnostem, majícím právo vydávat stravenky?


V současné době a už to pár měsíců běží, se projevuje tlak globalistů na zrušení stravenek, protože potřebují odpojit podpinďos od penězovodů. Příjmy z prodeje stravenek byly jedním z důležitých příjmů kliky, vládnoucí od doby převratu.


Ještě mne napadlo, že jsem se vůbec nezmínil o těch, kteří schvalovali zákony umožňující dojení národa. Jak si můžete lehce na stravenkách ověřit, v uplynulých jednatřiceti letech bylo úplně jedno, která strana je u kormidla. „Pravicová“ nebo „levicová“, Klausova nebo Zemanova nebo nějakého jiného panáčka, parlament vždy schvaloval zákony umožňující dojit český národ.


Dneska si povíme ještě o Karlu Schwarzenbergovi, kdy on v roce 2005 díky svému silnému vlivu na veškeré dění v České republice, nechal změnit Zákon o dani dědické, dani darovací a dani z převodu nemovitostí.


Karel Schwarzenberg potřeboval z nějakého důvodu převést své panství na syna, ale problém byl, že se mu nechtělo platit daň darovací a už vůbec se mu nechtělo platit soudní znalce, protože soudní odhad byl tehdy při darování majetku nezbytný a tak prosadil (potichu samozřejmě), že parlament zákon změnil a od té doby máme u darování majetku osvobození u osob blízkých v řadě přímé (nejen).


Na těchto příkladech výše plus rozkrádačka Státního filmového fondu za účasti propagátora národního obrození Landy z minula jsem vám chtěl ukázat, že politická scéna je podstatně jiná, než jak nám ji předkládají média včetně médií „alternativních“.


Co na závěr, no asi to, že se bude vracet. Ano vážení, bude se vracet, bohužel ne všechno, ne hned, ale vracet se bude. Ono to totiž ani jinak nejde a to už pochopil i Globální parazit, to už pochopily i naše řídící struktury (NŘS). Pokud chtějí přežít, nelze jít cestou, kterou prosazovalo Euro-Atlantické křídlo, tj. nadělat z lidí zvířata a bioroboty. Společnost založená na parazitizmu nepřežije a sám GPP zdegeneruje, podle jeho slouhů k tomu nemá daleko.


A proto přátelé, jak již říkával Vladimír Iljič, učte se a učte se a já dodávám, studujte Mrtvou vodu, to je základ. Čím více budeme znát, tím rychleji dojde ke změnám k lepšímu. Nesmíme se nechat ojebávat, jak by řekli naši bratři Slováci.


A ještě malý dovětek, vy kdož jste to pochopili a budete ještě do konce roku používat stravenky (proč ne?), pomyslete připlacení vždy na to, jak vás/nás ojebávají a když náhodou budete na obědě s kolegy, nahoďte u stolu toto téma a sledujte reakce. Budete-li mít chuť, napište.


PS: Na příště vám už žádnou velkou rozkrádačku neslibuji, to už bych fakt musel jít do zdravotnictví nebo do stavebnictví nebo do dotační politiky nebo …, ale to vy většinou už znáte.


následující část


předchozí část

876 zobrazení

I jeden člověk může přivést osla k řece, ale ani 40 lidí ho nedonutí pít.