• Konceptuál CZ

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 29. část.

Aktualizace: lis 9

Dlouho jsem přemýšlel, o čem dneska. Mám jedno takové téma, ožehavé, pichlavé, moc se mi do něj nechce, ale zkusím to.


Dnešní téma jsou ANONYMNÍ DISKUSE.


V dnešní době je obvyklé, že na internetových diskusích diskutující tají svou identitu a vystupují pod nejrůznějšími přezdívkami (nicky). A moje otázka zní, proč diskutující tají svojí identitu. Pojďme a pokusme se na tuto zdánlivě jednoduchou otázku najít odpověď.


Začnu tím, zda-li je vůbec možné, v dnešní době identitu utajit, případně před kým. Tedy je možné utajit svojí identitu, když přistupuji na diskusi z IP adresy, kterou mám zaregistrovanou na své jméno např. na mobilu nebo dokonce z IP adresy, kterou mám na zařízeních doma na své adrese? Samozřejmě, že není. Ne každý z nás je ochoten čekat, než nám TOR najde nějakou vhodnou adresu a poté se stejně z té adresy na diskusi nepřihlásím, pokud tam nezadám přihlašovací údaje. Takže souhlasíte se mnou, že v dnešní době je takřka nemožné, diskutovat na diskusích a nebýt přihlášen ze svého vlastního (firemního) zařízení, respektive pod svým jménem.


Provozovatel diskuse zná VŽDY vaší IP adresu a tím i Vaše jméno a adresu bydliště, bude-li se o to zvláště zajímat. Tajným službám, které takové to diskuse sledují a z většiny i řídí, je identita všech diskutujících známá.


Při tomto pohledu pak otázka, proč diskutující tají na diskusích svou identitu, dostává jiný rozměr. Proč vlastně tajím svou identitu, když o mně stejně všichni všechno ví, tedy samozřejmě kromě stejně naivních kolegů diskutujících. Provozovatel diskuse mojí identitu zná, před ním se neschovám, před policií a tajnými službami už vůbec ne, tak proč já vlastně tu identitu tajím? Odpovím za vás, většinou to bude, že ze zvyku, prostě dělají to tak všichni. Jestli vám to náhodou připomíná biorobota zombí, jste na správné adrese.


Pojďme dál. A vy potřebujete tajit svou identitu? Vy děláte nějakou protistátní činnost, vedete nějaké rasistické či fašistické provokace? Asi ne, že? Od toho jsou tady jiní. Můj pohled je takový, že my neděláme nic špatného. Naopak se snažíme zlepšit poměry ve společnosti a za svými názory si stojíme, považujeme je za správné, a tudíž se nemusíme schovávat za žádná vymyšlená jména a přezdívky.


A teď si položme jinou otázku, kdo potřebuje na diskusích tajit svojí identitu? Znáte tu povídku od anglického spisovatele Gilberta Keitha Chestertona Znamení zlomeného meče? Malý úryvek:

Po chvíli ticha řekl malý muž svému společníku:

„Kam schová moudrý muž oblázek?”

A velký muž odpověděl hlubokým hlasem: „Na břeh moře.”

Malý muž přikývl a po krátkém odmlčení řekl: „Kam schová moudrý muž list stromu?” A jeho druh odvětil: „Do lesa.”

A já se ptám, komu se hodí, aby se se svojí přezdívkou schovával mezi druhé přezdívky?

Tak, jako generál St. Clarea potřeboval skrýt mrtvolu majora Murraye mezi jiné mrtvoly, stejně tak potřebují tajné služby, dnes spíše ve formě vlivových agentur, schovat své agenty mezi normální diskutující a ovlivňovat tak směr diskuse a zejména závěry z diskuse, slovy KOB, ovlivňovat váš světonázor.

Už rozumíte, proč se na našich diskusích, zejména na těch „alternativních“, diskutuje pod přezdívkami? Jsem přesvědčen, že řada z vás přestane přezdívky používat, případně, po přechodnou dobu a pro zachování kontinuity, bude používat své jméno + přezdívku.

Lidi, nemáte se čeho bát a nepřítel o vás stejně všechno ví!

Tím, že přestanete používat přezdívky, vyrazíte nepříteli z rukou jeho největší zbraň a tou je jeho anonymita. Placených konfidentů, dneska se jim říká trollů, je v každé diskusi neurékom. Jen hodně velký naivka si může myslet, že třeba na takové http://www.vodaksb.eu/diskuse/ nejsou.


Pokud začnete používat svá skutečná jména, konfidenti v každé diskusi vyplavou na hladinu jako chcíplá ryba. Aby se nepřítel zase schoval v davu, bude muset pro své agenty vymýšlet různé jména, dělat jim falešné profily na facebooku (falešné fotografie atd.) a jinde a už to pro něj bude mnohem složitější.

Také bude mít zhoršený nábor agentů, protože pod přezdívku se schová kde co, ale vystupovat pod cizím jménem už bude o něčem jiném.

Dále doporučuji a radím, přestaňte odpovídat na příspěvky těch, kteří používají přezdívky. Poukazujte na jejich nevěrohodnost, ptejte se jich, co dělají špatného, že se schovávají.

Požadujte v diskusích, aby každý používal své vlastní jméno a příjmení a pokud získáte nějaké podezření, požadujte důkazy, že jsou skutečně ti, za které se vydávají.

Toto doporučení se samozřejmě týká i provozovatelů „alternativních“ webů. Jak může mít člověk důvěru k nějakému webu, když ho provozuje nějaká přezdívka? Normální člověk si pod přezdívkou představí někoho podobného, jako je on sám, podle rčení soudím podle sebe, ale co když se pod nenápadnou přezdívkou schovává celá vlivová agentura?

Ten, kdo bude používat i nadále přezdívku namísto svého jména, by si měl být vědom, že podporuje a napomáhá nepřátelům spravedlivé společnosti.

Přátelé, tím, že používáte přezdívky, podporujete biblickou koncepci a skrytý otrokářský systém, škodíte sami sobě i svým dětem.

A na závěr, to co minule. Přátelé, jak již říkával Vladimír Iljič, učte se a učte se a já dodávám, studujte Mrtvou vodu, to je základ. Čím více budeme znát, tím méně se necháme ovlivňovat a tím rychleji dojde ve společnosti ke změnám k lepšímu.

Pracujte na sobě, naše společnost je přesně taková, jací jsme my. Není ani lepší, než my a není ani horší než my. Až my budeme lepší, bude lepší i naše společnost!


následující část


předchozí část

829 zobrazení

I jeden člověk může přivést osla k řece, ale ani 40 lidí ho nedonutí pít.