• mmakovy

Projekt Mezimoří a Trojmoří – 38. část

Aktualizováno: 1. 2. 2021

V 29. části jsem se věnoval fenoménu anonymní diskuse a dneska se podíváme, k čemu diskuse slouží a speciálně se budeme věnovat ukončené diskusi na vodaksb.eu a také se zmíníme o jejích následnicích na ksbforum.eu a kob-forum.eu.


Tedy, k čemu diskuse slouží? Těch důvodů je mnoho a určitě jsem na některé zapomněl nebo je neznám. Pořadí níže není v žádném případě pořadí důležitosti.


1. Monitorovat účastníky diskuse.

2. Svedení účastníků diskuse ze správné cesty.

3. Upuštění páry ve společnosti.

4. Sledování nálady a názorů ve společnosti.

5. Ztráta času, kdy účastníci diskuse se věnují klábosení namísto sebevzdělávání svému nebo svých dětí či vnuků.

6. Bezstrukturní řízení společnosti.


Nedávno jsem se probíral články Levanetu a četl diskuse u článků. V té době mě také napadlo znovu zveřejňovat kvalitní články, protože nic kvalitnějšího, než články publikované na Levanetu do konce roku 2017, dosud neexistuje. A jak jsem se těmi články probíral, postřehl jsem pár zajímavostí a o ty se s vámi nyní podělím.


Diskuse pod články na Levanetu byly zrušeny na přelomu srpna a září 2018 se zdůvodněním Hoxe, cituji odtud: „Situace dospěla do bodu, kdy pod články "diskutovali" především útočníci a k tomu navíc bez jakékoliv znalosti KSB. Kdyby zde diskutovali oponenti KSB a jejich kritické příspěvky by byly založené na znalosti KSB, to bychom jen uvítali, ale to nebyl ten případ. V kostce, diskuse byly zrušeny proto, že z našeho pohledu není účelné dávat prostor provokacím a určitému druhu davové psychózy, kterou přítomnost informací KSB v noosféře ČR/SR vyvolala.“


Na výše uvedeném textu by nebylo nic divného a nechalo by se s ním souhlasit, kdyby nebylo jednoho ale. A to, proč současně byla otevřena jiná diskuse, kterou jako admin též řídil nějaký Hox, přičemž ta diskuse naplňovala veškeré výše uvedené znaky, které první Hox uvádí jako důvody k ukončení původních diskusí pod články. Že by se jednalo o rozdvojení osobnosti?


Jasněji do celé věci vneslo nedávné ukončování této diskuse, psal jsem o tom v 32. části:

Vypínám – vypínám na natrvalo nebo na měsíc – nevypínám, jen bude měsíční pauza – vypínám okamžitě natrvalo – vypínám natrvalo, ale až za měsíc – a nic se vypínat nebude.