• mmakovy

Spekulace o GP.

A taky tak trochu psaní bývalým kolegům z diskuze na Levanetu.

Když jsem psal článek „1. Válka, zlato a bolševismus.“, hned v úvodu jsem dal odkaz na prostudování pojmu GP, protože bez jeho zvládnutí není možné předkládanou(!) světovou historii a politiku pochopit. Člověk bez přijetí pojmu GP musí vidět dění ve světě jako chaos a řetězec náhodných jevů. (K takovému vidění se v jistém duelu přiznal sociolog Petr Hampl, což mu nemohu odpustit.) Jenže ačkoli jde o pojem běžně existující v KOB/KSB a často používaný nejen vynikajícím analytikem Pjakinem, tak se nikomu ještě nepodařilo jej blíže určit. A ne, že by nebyly pokusy. Já sám jsem v diskuzích na Levanetu toto téma několikrát zvedl k velké nelibosti některých tamních usměrňovačů. Nelibost vznikala vždy, když jsem se pokusil odchýlit od „standardů“ KSB.


Zajímavé je tvrzení Pjakina, že prezident Putin je rovnocenným partnerem GP. Pjakin nikdy neřekl více, ale podezírám jej, že neříká zdaleka všechno, co ví. Od chvíle, kdy i já jsem začal věřit v GP, jsem současně začal uvažovat nad tím, kdo je (jsou, byli) GP a stejně tak mne zajímalo, zda je to dobrák, nebo gauner. A taky, jak to s (námi) „plebejci“ (omlouvám se za zjednodušení pyramidy) vlastně myslí. Připomínám všeobecně rozšířený názor, který např. na KSB fóru konkrétně vyjádřil Boletus, že GP je „morální špína“. Já si tím však nejsem jistý.


A propos, Bolete (dlužíš mi od jisté doby odpověď na mail), všichni vědí, že nejsi VK. Nikoli nick Milan Makový, ale chlap Milan Makový (Ten stejně jako já tvrdí, že už dávno přišel čas vystupovat pod pravými jmény.) jen citoval moderátorku rádia Helén. Ta z mi nejasného důvodu pronesla slova „takový náš záhadný pan VK“ – proč je pronesla, to už teď (ani 18.11.), prosím, neřeš. Moc by mne však zajímalo, co bys konkrétně řekl na v článku „Projekt Mezimoří a Trojmoří – 52. část“ nadhozenou spekulaci, že GP = Rusko resp. že podstatnou část prvku GP tvoří Rusko. Tedy z toho plyne, že Putin není rovnocenným partnerem GP, ale je přímo hráčem, který kope za GP. Taky by mne zajímal Tvůj názor na Golgotu. A prosím, vynechej tentokrát brzdné a bezobsažné formulace.


Ještě dodám, že jsem očekával po zveřejnění zmíněného Milanova článku bouřlivou diskuzi na nadhozená témata ohledně GP, Golgoty atd. Na KSB fóru bylo pro článek zavedeno celé dlouhé vlákno. V něm však není o těchto veledůležitých pojmech ani jediná zmínka. Zato je tam na většině plochy rozebírán kolega Milan a jeho domnělé osobní vlastnosti. Později byl předmět „diskuze“ odveden do naprosto nesouvisejícího absurdna. Tohle neokecáte, kolegové. „Opravdu hodnotná práce analytiků!“ Jsem rád, že už tam nepatřím a jen je mi líto poctivých hledačů pravdy, kteří tam ještě vydrželi.


„Nehodnotím kdo! co říká, ale co! kdo říká.“ Nic vám to, kolegové analytici, už neříká? (autor opět Boletus) Tak to jste v tomto případě tedy nesplnili.


A ještě jedno doporučení, kolegové analytici: Vlastimil Národník ze staré vody napsal nedávno článek http://www.nwoo.org/2021/10/16/jak-vybudovat-novy-svet/ . Asi by nebylo od věci si jej přečíst a pochopit konečně, že sebedokonalejší analýzy jsou naprosto k ničemu, pokud z nich neplyne CO DĚLAT (a ne, co nedělat).


7.11.2021 Ing. Boris Orava


795 zobrazení0 komentářů