• Konceptuál CZ

Výzva k propagaci KOB

Vážení přátelé a příznivci KOB, obracím se na vás s výzvou k propagaci Koncepce Obecné Bezpečnosti.


Jak jste si určitě všimli, v blízké budoucnosti skončí diskuse na http://www.vodaksb.eu/diskuse/, přičemž toho využili hlásači „národního obrození“ a začali nahánět ovečky do své ohrádky. Nenechte se mást, že tak činí pod značkou KOB.


Když jsem četl Hoxovi důvody, proč diskuzi zavírá, nenašel jsem nic, s čím bych nesouhlasil. Naprosto souhlasím, že díky diskusi se přestal vyvíjet Leva-net. Totiž, diskuse, to je řehole, diskuse zabere neskutečně času a v podstatě nic nedává.


Přesně to Hox vystihl zde: „Vznik „nekonečného“ formátu diskuse také přispěl k vítězství kvantity nad kvalitou a přispívá k tomu, čemu se říká „klipovité myšlení“, v kontrastu s orientací na NF procesy a budování nadhledu.“


A proto přátelé a příznivci KOB přichází tato výzva. Nehledejte žádného ovčáka, nehledejte žádného Adonise. Kdo na to má (nemyslím peníze), udělejte si své stránky a tam propagujte KOB. Kdo se na vlastní web necítí, pište články, střádejte informace, a jak píše Hox, posílejte ke zveřejnění, ať se KOB dostane mezi co nejvíce lidí.


KOB nepotřebuje žádné centrální řízení, žádnou hlavu, která to bude řídit, ale potřebuje se bezstrukturně šířit napříč celou společností.


Záchrana tonoucích je v rukou samotných tonoucích.


A proto také Konceptuál CZ hledá spolupracovníky na vedení webu a na uskutečnění několika projektů. Pracujeme, v blízké době vystavíme na youtube pohádku Vlk a telátko a to hned ve třech verzích, s českými, slovenskými a i s ruskými titulky. Jedná se o ozvěnu na tuto výzvu. S panem překladatelem dále spolupracujeme na dalším projektu, připravujeme společně mnohodílný kurz DVTŘ/DVTR v praxi, opět v české a slovenské verzi a další spolupracovníci by přípravu významně urychlili. S dalším kolegou pak spolupracujeme na překladech ze slovenštiny a tak překlad Mrtvé vody by se měl posouvat rychleji.


Co na závěr, přátelé, pusťte se do práce. Zkuste namísto krátkých diskusních příspěvků napsat alespoň stránku a podělit se s ní s druhými. Pokud naleznete nějaký zajímavý článek, udělejte z něj výcuc a pošlete ho. Pokud bude v cizí řeči, přeložte ho a pošlete a pošlete kamkoliv, nejen na Konceptuál CZ nebo Leva-net, KOB je jedno, kudy a jak se šíří, KOB je jako voda. Co neuděláme sami, nikdo za nás neudělá.


Za Konceptuál CZ Milan Makový

486 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

I jeden člověk může přivést osla k řece, ale ani 40 lidí ho nedonutí pít.