top of page
  • mmakovy

Zpráva Globálního prediktoru všem, kdo dosud nepochopili, že Praha vládne Nové Říši Římské.

Aktualizováno: 10. 8.


Mnozí stále ještě nepochopili, že Praha vládne Nové Říši Římské a tak jim to Globální prediktor prostřednictvím svých slouhů opět připomíná. Podívejte se: Jedenáct hus a svatý Martin prošli po Karlově mostě. Také bychom tu akci mohli číst, že Praha je pod římskou okupací, ale toto téma raději nebudeme rozvíjet. Spojitost mezi touto akcí a Chartou 22 je čistě náhodná.11. 11. 2022

V pátek 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut vyšel od 11. pilíře Karlova mostu průvod svatého Martina z Tours. Vedlo ho 11 jedenáct hus, které hnalo 11 husopasek. Na bílém koni jel svatý Martin v oděvu římského vojáka. Součástí akce bylo i požehnání svatomartinském vínu z mělnických vinic.


Svatého Martina následoval povoz plný sněhu a setnina římských vojáků. Průvod slavnostně přešel Karlův most na Křižovnické náměstí na Starém Městě, kde první sněhovou nadílku předal purkmistru pražskému.


Na Křižovnickém náměstí Muzeum Karlova mostu připravilo středověký trh se svatomartinskými specialitami. „Upeklo se 11 hus, sestry boromejky připravily svatomartinské pečivo a velmistr Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou požehnal svatomartinské víno z mělnických vinic,“ uvedla Žaneta Šímová ze společnosti Pražské Benátky.

Zdroj: https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/podivejte-se-jedenact-hus-a-svaty-martin-prosli-po-karlove-moste-20221111.html


1 799 zobrazení6 komentářů
bottom of page